Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy alapvetően megromlott...

Egy alapvetően megromlott párkapcsolatba bevállalnátok második gyereket ha egyébként a kicsi érdeke ezt kívánná?

Figyelt kérdés
Konkrétan a kicsi születése óta, azaz másfél éve romlott meg drasztikusan a kapcsolatunk a férjemmel, bár addig sem volt már egy tündérmese... A lánykánkkal nagyon kedves, szereti, bár általában szereti a kellemes teendőket végezni a melósabbak helyett, de velem kifejezetten szemét módon viselkedik. Mivel kényetelenek vagyunk az anyósomékkal élni, minden nap az orrom alá dörgöli hogy összetehetném a kezem h ilyen segítségem van, csak közben elfelejti hogy én is vágyom saját élettérre, saját dolgokra, hogy ne mindig másokhoz kelljen viszonyítani magam. Tudom hogy jó szándékkal vannak, de folyton beleszólnak a gyerekem nevelésébe, mert ők bezzeg felneveltek hármat... És igazából majdnem minden rossz amit csinálok, és a férjem is az ő pártjukat fogja. Az utóbbi időben pedig minősíthetetlen hangnemet használ, ordít velem a kislányom füle hallatára és azon veszem észre magam, hogy az önbizalmam nulla, már a saját gondolkodásomban is kételkedem, egyszerűen elfelejtettem MAGAM lenni. Az a felállás szerinte, hogy én csak egy púp vagyok a hátán és ha előre tudta volna hogy ez lesz és én ilyen leszek akkor nem vett volna feleségül, stb... Hozzátenném, hogy azelőtt volt saját életem, normális munkám, diplomám van, és nem vagyok dagadt bányarém a baba születése után sem. A háztartási és a gyerek körüli teendőkben szinte soha nem segít, szerinte ez tök természetes, hogy ő dolgozik az enyém meg az összes többi. Ebbe a kapcsolatba érdemes így testvérkét szülni?

2015. aug. 8. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
64%

Jó lenne, ha nem oltanátok és szidnátok még itt is egy alapból szétalázott, bántalmazó kapcsolatban élő elnyomott nőt.

Kérdező, nagy slamasztikában vagy, gondolom ezzel nem mondtam újat. Az nem kérdés, hogy még egy gyereket nem vállalnék, és az sem kérdés, hogy elválnék-e. De sajnos ez sem úgy megy, hogy majd egy másfél éves gyerekkel tárt karokkal várnak, és pikkpakk találsz munkát, viszont ez az első és legfontosabb lépés! Szüleiddel milyen a kapcsolatod? Először velük kellene beszélned. Barátok, barátnők? Ha még vannak, nagyon fontos, hogy megmaradjanak, ne szigetelődj el tőlük, tartsd velük a kapcsolatot. Kezdj el munkát keresni, a férjed háta mögött, böngészési előzményeket figyelve, törölve. Ezer százalék, hogy nemhogy támogatná, hanem akadályozná az újra-önállósodásodat. Több gyereket ne vállalj semmiképp, a férjed akarja? Csak többszörösen gúzsba lennél kötve, hiszen egy újszülöttel semmi esélyed dolgozni, és jobban rá vagy szorulva a férjedre. Ha kell, a férjed tudta nélkül is szedj fogamzásgátlót. Így hirtelen ennyit tudok mondani, a legfontosabb a szülőkkel beszélni és munkát keresni, mielőbb.

2015. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:
Végre nem egy savazós komment. Köszönöm. Én is így érzem.
2015. aug. 8. 14:09
 23/61 anonim ***** válasza:
4%
Szia.Babat varsz?mert ezt nem kerdezte senki.
2015. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy egy gyerekkel még mindig könnyebb újrakezdeni mint kettővel majd évek múlva... Ráadásul ha erősítjük a társas kapcsolatait a kicsinak, nem biztos hogy hátrányosabb helyzetbe kerül szociálisan mint egy gyerek akinek testvére van. Biztos, hogy jobb, mert nekem is van egy húgom, de tudom hogy anyám vért izzadott míg felnevelt minket egyedül. Talán ezért is van a minta, hogy én nem szeretném egyedül nevelni a gyerekem.
2015. aug. 8. 14:14
 25/61 A kérdező kommentje:
Nem, nem várok babát.
2015. aug. 8. 14:15
 26/61 anonim ***** válasza:
58%

Akkor sokkal konnyebb az ugy meg nehezebb lenne.Nekem a valaszaid alapjan komoly ,ertelmes es nagyon elnyomott nonek tunsz.Milyen kapcsolataid vannak akik segithetnenek kilabalni ebbol a helyzetbol?

Szereted meg a ferjed?

2015. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%
Mi az amivel így le vagy maradva? Nem értem. Mi az hogy magasztosabb dolgokra nincs időd? A gyerek bölcsiben, nyugodtan intézheted a dolgaidat addig, nem?
2015. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
57%
Es 5 ev lemaradas szinte semmi,keress akar reszmunkat
2015. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad milyen a férjed mentalitása, ezek után hiába is költöznétek külön, semmivel nem lenne jobb a házasságotok. Nagyon sajnálom a helyzeted, de komolyan ne hagyd tovább sárba döngölni magad, mert teljesen kikészülsz lelkileg és fizikailag is. Elvált nő, egy gyerekkel is, simán találhat megfelelő társat, aki valóban társként fogja kezelni és szeretni. Próbálj kiszakadni ebből a helyzetből, sokan vannak sokkal rosszabban is. Remélem sikerül helyrehozni az életed, már csak a kicsi miatt is.
2015. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
87%

"Azt gondolom, hogy egy gyerekkel még mindig könnyebb újrakezdeni mint kettővel majd évek múlva... Ráadásul ha erősítjük a társas kapcsolatait a kicsinak, nem biztos hogy hátrányosabb helyzetbe kerül szociálisan mint egy gyerek akinek testvére van. Biztos, hogy jobb, mert nekem is van egy húgom, de tudom hogy anyám vért izzadott míg felnevelt minket egyedül. Talán ezért is van a minta, hogy én nem szeretném egyedül nevelni a gyerekem."


Így igaz, egyetértünk. Ha savazósnak tűnt a kommentem, elnézést, nem szántam annak (9-es voltam.) Google Chrome-ban be tudod kapcsolni az inkognitó módot, akkor még véletlenül sem fordul elő, hogy bent marad az előzményekben az, amit nem kell a férjednek látni.


[link]


Itt is kérhetsz segítséget, tanácsokat. Arra készülj fel, hogy ha a férjed rájön, hogy el akarod hagyni, vagy tündér cicabogár lesz egy darabig, vagy még agresszívabb lesz, akár fizikai erőszakba is átcsaphat.

2015. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!