Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy alapvetően megromlott...

Egy alapvetően megromlott párkapcsolatba bevállalnátok második gyereket ha egyébként a kicsi érdeke ezt kívánná?

Figyelt kérdés
Konkrétan a kicsi születése óta, azaz másfél éve romlott meg drasztikusan a kapcsolatunk a férjemmel, bár addig sem volt már egy tündérmese... A lánykánkkal nagyon kedves, szereti, bár általában szereti a kellemes teendőket végezni a melósabbak helyett, de velem kifejezetten szemét módon viselkedik. Mivel kényetelenek vagyunk az anyósomékkal élni, minden nap az orrom alá dörgöli hogy összetehetném a kezem h ilyen segítségem van, csak közben elfelejti hogy én is vágyom saját élettérre, saját dolgokra, hogy ne mindig másokhoz kelljen viszonyítani magam. Tudom hogy jó szándékkal vannak, de folyton beleszólnak a gyerekem nevelésébe, mert ők bezzeg felneveltek hármat... És igazából majdnem minden rossz amit csinálok, és a férjem is az ő pártjukat fogja. Az utóbbi időben pedig minősíthetetlen hangnemet használ, ordít velem a kislányom füle hallatára és azon veszem észre magam, hogy az önbizalmam nulla, már a saját gondolkodásomban is kételkedem, egyszerűen elfelejtettem MAGAM lenni. Az a felállás szerinte, hogy én csak egy púp vagyok a hátán és ha előre tudta volna hogy ez lesz és én ilyen leszek akkor nem vett volna feleségül, stb... Hozzátenném, hogy azelőtt volt saját életem, normális munkám, diplomám van, és nem vagyok dagadt bányarém a baba születése után sem. A háztartási és a gyerek körüli teendőkben szinte soha nem segít, szerinte ez tök természetes, hogy ő dolgozik az enyém meg az összes többi. Ebbe a kapcsolatba érdemes így testvérkét szülni?

2015. aug. 8. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Van hova menned, szüleid befogadnának?

Én a helyedben elkezdenék munkát keresni, hogy majd válás után ne legyen munkanélküli.

Hasonló családban nőttem fel, én vagyok a 2. gyerek. Pszichológushoz jártam, mindenféle lelki betegségem volt. Nagyon is lehet érezni ha egy család nem működik.

2015. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
90%

Előre is bocs, ha nem fogok finomkodni a véleményemmel.

Iszonyatosan rossz a hozzáállásod, és szerintem ezek mellett nem kéne lenézni azokat, akik akér finoman, akár nyersen, de megfogalmazzák a kemény és fájó igazságot.

Jó lenne, ha a magas lóról leszállnál, mert nem mi fogunk onnan jó nagyot esni. De még ha csak te szívnád meg, senkit nem izgatna, te akartad, a te sorsod. De szerencsétlen ártatlan gyereke(i)dből ne csinálj már emberi roncsot!


Te tényleg azt hiszed, hogy vezet valahová az, ha egy rossz kapcsolatban maradsz? Ha te mazochista vagy, akkor oké, szereted, ha szidnak, szeretsz szenvedni, a te dolgod. De a lányod egész életére lelki sérült lesz, nem lesz normális élete, sőt, talán még normális párkapcsolata sem, mert akkora lelki sebeket szerez a saját családjában.


És te még egy gyereket akarsz szülni neki? Mond, te noormális vagy? Ha valahol sz**r, akkor az a megoldás, hogy onnan el kell jönni, és nem az, hogy még inkább oda kötöd magad. A kicsi érdeke ezt kívánja? Nem. Ezt az idióta férjed érdeke kívánja így, ne fogd rá a kicsire!


Nyugodtan lepontozhatsz, meg visszaszólhatsz nagyképűen, de azért nézz magadba: azt mondod, hogy értelmes, diplomás ember vagy, de napnál is világosabb összefüggéseket nem látsz meg?

Kapcsold be az agyadat, és végre gondolkozzál! Nem csak a saját életedet teszed tönkre, hanem a gyrekedét is, és ha még egyet szülsz ebbe az idióta családba, akkor az övét is.


Volt rendes munkád, volt rendes életed... nem kellett volna eldobnod mindent, csak mert ez a hataloméhes disznó úgy akarta.

Sőt, gyereket se kellett volna neki szülni. Te magad mondtad, hogy már a gyerek születése előtt sem volt minden rendben. Akkor minek szültél neki gyereket? Ja, hogy a gyerekkel akartad helyrehozni a rossz párkapcsolatodat? Gyakorlatilag eszközként használva őt? Vagy szimplán csak ennyire buta voltál?

Kapj már észhez, és ne ronts el még több mindent!

2015. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
Kedves 37-es és 40-es! Abszolút igazatok van. Én is így érzem. Nemcsak nekem nem jó, de később milyen ember lesz a kislányomból? Hogy ő is majd egy "domináns hímet" válasszon magának? Tényleg, jobban belegondolva, engem hétévesen hordott anyám pszichológushoz, mert folyton sírtam. Azelőtti évben váltak el. Nehéz meghaladni a szülői mintát, de ha meg kiugrok ebből, akkor mit fog látni a kicsi? Megint egy elvált, küszködő anyát? Az lesz a minta hogy a nőknek ez a sorsa? Ne már! Úgy érzem a változást nem csak nekem kellene akarnom. A férjem már nem is erőlteti az elköltözést, mert tulajdonképpen neki ez nagyon kényelmes így... És ő is tudja, hogy a kapcsolatunkon nem változtat.
2015. aug. 8. 22:03
 44/61 Költőnő? ***** válasza:

ne haragudj, nem bántásképp de én nem értelek. Kiírsz egy kérdést h egy szar kapcsolatban bevállalható-e még egy gyerek, ha a kicsi érdeke (melyiké, miért kívánná úgy?!), majd hsz-eken keresztül írod, h ezért nem lenne jó, azért is nem lenne jó, mintha épp arról akartak volna meggyőzni, h szülj. Aztán igazából kiderül, hogy már azon is gondolkodtál hogyan tovább, de nem derül ki, mit TETTÉL azügyben, h tudj változtatni.

Az alapkérdésed (ha jól értettem ebből a szatyor logikai ellentmondásból), hogy szülj-e.

Megkaptad az őszinte választ, h NE!

Most akkor mi a kérdés? Az, h mit tegyél? Mert akkor azt kérdezd meg kérlek és lehet, h negyedannyi savazós hsz lesz.

2015. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, mi tart vissza, kérdező, ez a dilemma nálam is megvolt, évekkel korábban elválhattam volna, ha nem ragaszkodom ahhoz, hogy akármilyen a férjem (ő nem domináns, hanem alkoholista volt), a gyerekeknek teljes családban kell felnőni. Hülye voltam, évekkel később, a már felnőtt gyerekem mondta ki, hogy ő támogatta a válást, és sokkal jobb lett volna már előbb...küszködtem pár évig, pedig jó állásom volt/van, de gyakorlatilag elölről kellett kezdenem az egzisztenciánk felépítését. Most már oké, és engem nagyon erőssé és magabiztossá tett a tudat, hogy képes vagyok egyedül kihúzni magunkat a gödörből, normális körülmények között felnevelni és útjukra bocsátani a gyerekeimet.

Ne engedd, hogy teljesen lenullázza minden önbecsülésedet egy ilyen szar alak. Igenis talpra tudsz állni, mindent meg tudsz adni a gyerekednek, amire valóban szüksége van, és boldog lehetsz. Egy nagy hibát mindenki elkövethet az életben, az a fontos, hogy ismerje fel, hozza helyre és vonja le a tanulságokat, akkor erősebbé teszi.

2015. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
91%

Így, hogy a szép Jeanine De Lamotte nevét választottad, kaptál már annyi ötletet, egyebet, viszont konkrét segítséget nem.

Én felajánlom neked, amennyiben döntöttél, segítek a kocsimmal elcuccolni a személyes holmidat, írj nyugodtan privátot :) nő vagyok

2015. aug. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:

Nézd én általában a párkapcsolatok megjavítását szoktam szorgalmazni a "pakolj és tűnj el"-féle megoldások helyett, de ez nekem soknak tűnik.


A férjed egy gyerek, ráadásul ő és a szülei mindent megtesznek, hogy hozzátörpítsenek. És addig nem is állnak le, amíg le nem győzöd őket, vagy felmosórongyot nem csinálnak belőled.

Nomost, ilyen helyzetben egy második (a férjet belevéve a harmadik?) gyerek csak még egy béklyót jelentene a lábadra.


Én aszondom fuss. Minél hamarabb és minél messzebbre.

2015. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező, szerintem szülj egy kistesót:

- egy fostalicska kapcsolatba

- a más nyakára

- a más kontójára

Öröm lesz és boldogság, móka és kacagás.

2015. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

Tessék, egy másik hasonló történet (nem mai, elég idős néni mesélte el): ő az egyéves gyerekével került hasonló helyzetbe, annyi különbséggel, hogy a férje meg is verte. Fogta magát és hazaköltözött a szüleihez.

Néhány évvel később hozzáment a második férjéhez, akit már okosabban választott. Tőle is született egy gyereke.

Az első gyerek ismerte a vér szerinti apját - de akkor is a mostohaapját tekintette apjának.

2015. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:

45-ös, megértem, nehéz lehetett! Nagyon bátor voltál!

Egyelőre egy olyan megoldás körvonalazódik bennem, hogy rendbeteszem a szakmai portfoliómat, és beadom pár helyre a jelentkezésem, legalább részmunkaidőre. Ha sikerül. Így megmarad a GYED is és valamicske esélyem lesz arra, hogy jobban becsüljön a férjem. Plusz nem kell egész nap ebben a fojtogató környezetben létezni...

2015. aug. 9. 12:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!