Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy alapvetően megromlott...

Egy alapvetően megromlott párkapcsolatba bevállalnátok második gyereket ha egyébként a kicsi érdeke ezt kívánná?

Figyelt kérdés
Konkrétan a kicsi születése óta, azaz másfél éve romlott meg drasztikusan a kapcsolatunk a férjemmel, bár addig sem volt már egy tündérmese... A lánykánkkal nagyon kedves, szereti, bár általában szereti a kellemes teendőket végezni a melósabbak helyett, de velem kifejezetten szemét módon viselkedik. Mivel kényetelenek vagyunk az anyósomékkal élni, minden nap az orrom alá dörgöli hogy összetehetném a kezem h ilyen segítségem van, csak közben elfelejti hogy én is vágyom saját élettérre, saját dolgokra, hogy ne mindig másokhoz kelljen viszonyítani magam. Tudom hogy jó szándékkal vannak, de folyton beleszólnak a gyerekem nevelésébe, mert ők bezzeg felneveltek hármat... És igazából majdnem minden rossz amit csinálok, és a férjem is az ő pártjukat fogja. Az utóbbi időben pedig minősíthetetlen hangnemet használ, ordít velem a kislányom füle hallatára és azon veszem észre magam, hogy az önbizalmam nulla, már a saját gondolkodásomban is kételkedem, egyszerűen elfelejtettem MAGAM lenni. Az a felállás szerinte, hogy én csak egy púp vagyok a hátán és ha előre tudta volna hogy ez lesz és én ilyen leszek akkor nem vett volna feleségül, stb... Hozzátenném, hogy azelőtt volt saját életem, normális munkám, diplomám van, és nem vagyok dagadt bányarém a baba születése után sem. A háztartási és a gyerek körüli teendőkben szinte soha nem segít, szerinte ez tök természetes, hogy ő dolgozik az enyém meg az összes többi. Ebbe a kapcsolatba érdemes így testvérkét szülni?

2015. aug. 8. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 Költőnő? ***** válasza:
hát ha te ezek után még mindig neki akarsz megfelelni, Te tudod...
2015. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 A kérdező kommentje:

Költőnő! Nem ez a cél, hanem az életem rendbetétele. Tudod, azért írtam ide, mert azt gondolom, az objektív vélemények segíthetnek, megerősíthetnek abban ami körvonalazódik bennem, hogy ne áltassam magam tovább. Ám, ha másfelől nézzük, nem azért tettem ígéretet, hogy egy kritikus időszakot ne tudjunk megugrani, ha lehetne nem adnám fel pikk-pakk. Persze, mondhatod, hogy ez csak a sz*r szétkenése, de miért debil dolog hinni abban, hogyha találok munkát, sokminden megváltozhat? Pl. A sikerélmények motiválnak, az embernek rögtön más a kedve ha legalább a munkahelyén megbecsülik, és ez biztos a környezetemre is hatással lesz. Kikerül egy depressziós trutyiból, és voilá, máris másképp alakulnak a dolgok. Ezzel persze így az igazi kérdéstől messze kerültünk, tehát igen, ebbe így már abszolút nem fér bele a testvérke projekt. Maximum óriási változások árán (költözés, személyiség és viselkedésbeli változások). Vagy mással. :)

Egyébként a nevedhez híven lehet tőled olvasni valahol? Publikációk? Kíváncsi volnék... Meg arra is, hogy van-e gyermeked és normális párkapcsolatod, vagy csak egy fotelmegmondó szerepében írsz sokaknak. Amúgy logikusan gondolkodsz, amire én ebben a helyzetben egyelőre nem vagyok képes.

2015. aug. 9. 13:02
 53/61 Költőnő? ***** válasza:
100%

az anonimitásom szeretném megőrizni, ha nem baj. Nekem senkinek nem kell bizonygatnom semmit a tapasztalataimról, azok az enyémek. Más kérdés, h ide épp ezért járnak az emberek, h tapasztalati tanácsot kérjenek és kapjanak. Nyilván olyan topikokhoz szólok hozzá, amiknél úgy gondolom, h releváns tapasztalatom van. Pl a tegnap meghágtam egy szamarat, m ilyen összetételű a spermája típusú kérdéseknél nem nagyon szoktam kommentelgetni. A Te dolgod, h mit hiszel és mit nem, nyilván nem azért írok, h rosszabb legyen itt bkinek, az én életem ettől nem lesz több.

Az elgondolásod szép, a munka valóban sokat segít, DE. Engedd meg, h néhány dologról egy kicsit elgondolkodjam, így "hangosan". Az szép, h te szeretnéd megmenteni a kapcsolatotokat, de ehhez két ember kell. Ő jelenleg mit tesz ezért?

Az is szép, h az első nehézségekre nem dobnád el az egészet, de... ez már nem az első nehézség és nekem még mindig az a kérdésem, h ő ezért jelenleg mit tesz? Ő mit tesz azért, h fel tudj rá nézni?

Nem azt mondom, h mindig mkinek azonnal szakítani kell. Azonban két ember közötti kapcsolat az két emberes móka mindig. Ha vki "áldozat" szerepet tölt be, azt vegye észre, mert másoknak alárendelve magát sosem lesz igazán boldog.

Persze nem kell mkinek így gondolnia. Nézd, most szemét leszek és azt mondom: nekem mindegy, h döntesz. Ne az én tapasztalatom/véleményem legyen a mérvadó.

Hanem az, h ha mondjuk egy év múlva a szívedre teszed a kezed és megkérded magadtól, h boldog vagy e: Akkor a válasz egy őszinte igen legyen. Én megvívtam a saját démonaimmal a harcot, vívom ma is Az én válaszom mégis igen a kérdésemre. Nekem ennél több biztosíték saját magamtól nem kell. H neked mire van szükséged, azt pedig Te döntöd el.

2015. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

Első lépésnek jó, ha visszamész dolgozni, legalább magabiztosabbá tesz, az anyagi előnyökről nem is beszélve. Ha így döntesz, azt javasolnám, hogy kezdj el gyűjtögetni egy kis pénzt külön, a férjednek sem kell tudni róla. Akár köthetsz pl. befektetéses életbiztosítást, a gyereket jelölve meg kedvezményezettnek, mondjuk 15-20 évre, nézz körül, milyen lehetőségek vannak. Ebből menet közben is tudsz kivenni bizonyos idő után úgy, hogy nem szünteted meg. Vagy ha olyan céghez mész, ahol van munkavállalói részvényprogram, abba szállj be. Mindenképp külön számlád legyen, amire a fizut kapod, a férjedéről menjenek a közüzemi költségek.

Ez nagyon anyagiasnak hangzik, tudom, de engem már megtanított az élet arra, hogy a remény és a bizalom szép dolog, de tartsd szárazon a puskaport.

2015. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
Szerintem te magad is tudod a választ, tőlünk csak megerősítést vársz, hogy nem. Ha lenne munkád és érnének pozitív élmények is, akkor még hamarabb rájönnél, hogy ebből a kapcsolatból már nincs mit kihozni.
2015. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

De igen, ahhoz, hogy elhidd, amit itt többen is mondunk (mert vagy megéltük valamilyen formában, vagy láttuk a közvetlen környezetünkben)neked személyesen kell végigjárnod ezt az utat. Tedd; valamilyen formában kezdj el önállósodni, kezd meg a leszakadást, a függőségi viszonyt lazítani, mert különben soha nem fog jó irányba változni semmi. Még ha most azt is mondod, hogy a kapcsolatot megmentheted, minél önállóbb leszel, annál inkább rájössz, hogy lehet máshogy is élni.


Milyen voltál azelőtt? Vidám, független, boldog, kiegyensúlyozott? Milyen vagy most? Mi olyan pluszt adott ez a házasság (a babán kívül) ami miatt tovább kell rágni a lerágott csontot? Ha a férj szerint, csak egy púp vagy a hátán és ha előre tudta volna hogy ez lesz és én ilyen leszel akkor nem vett volna feleségül, stb... akkor mégis mit vársz? Nem sérültél még eléggé? Még és még és még kellenek a lelki pofonok, vagy a maradék önbizalmad összekapargatva ideje, hogy saját kezedbe veszed az életed.

2015. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
Kerdezo mi lett veletek azota?
2016. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
A költőnőt azért szeretem, mert nem beszél hülyeséget. Költőnő ♥!
2016. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 A kérdező kommentje:
Hogy mi lett azóta velünk? Stagnálás. Illetve pár napja műtöttek endometriózissal... Miután közölte a doki, hogy vagy most gyorsan "összehoznuk" egy tesót vagy ha kiújul a betegség már nem lesz rá lehetőség... Passz. Tehát van egy kész tény. Ennyi.
2016. ápr. 27. 13:14
 60/61 A kérdező kommentje:
Egyébként beadtam sok helyre a cv-met, most próbamunkázok is egy helyen de eddig semmi biztató. Nem igazán menő manapság a kisgyerekes anyuka a munkareőpiacon. :) Most meg ez a műtét is itt volt... De bizakodó vagyok, hogy sikerül munkát találni.
2016. ápr. 27. 13:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!