Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem furcsa ez a...

Csak szerintem furcsa ez a kérés? A nővérem kedvéért nem vihetnénk magunkkal a gyerekeket a szülinapi ebédre.

Figyelt kérdés

A nővéremék idén költöztek haza külföldről. Lassan 10 éve próbálkoznak, de nem sikerült teherbe esnie. Ebből kialakult nála, hogy szinte mindenkit utál, akinek gyereke van és a gyerekek is idegesítik.

A páromnak és nekem három gyermekünk van, a kicsi fél éves lesz.

A hétvégén szerették volna anyuék megünnepelni a születésnaposokat (apu, a nagyobbik fiunk, én). Minden évben így szokott lenni. Most viszont anyu megkért, hogy ne vigyük a gyerekeket, mert szeretne tekintettel lenni a nővérem érzéseire. Azt mondta, majd nekem odaadja gyerkőc ajándékát és a tortáját, inkább otthon adjam neki oda.

Szóhoz sem jutottam, végül megmondtam, hogy ünnepeljenek nyugodtan, mi nem megyünk. Anyu most nem érti, hogy mi a bajom ezzel, szerinte még én vagyok a bunkó.


Én sajnálom a nővéremet, de tényleg meg kell állnia az életnek, mert neki nem úgy jött össze, ahogy szerette volna?


2015. szept. 9. 12:24
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy egy szóval se írta a kérdező hogy a nővéréék nem akarják hogy ott legyenek, hanem a kedves nagymama találta ezt ki. Én se mennék, aznapra szerveznék külön programot a gyerekeimmel. Nem vagyok véranya, nem kell mindennek a gyerekek körül forognia, de ennyi erővel a meddők, vagy egyéb ok miatt gyerektelenek körül sem. Mindenkinek joga van eldönteni akar-e gyereket, de emiatt ne vegye semmibe a többi embert, aki máshogy gondolkozik. Ha annyira akar valaki gyereket örökbe fogad, ha meg nem, akkor nem is akarhat annyira hogy sajnáljam.
2015. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
97%

Miért nem válaszolsz a kérdésre? Felteszem még egyszer, hátha most sikerül elolvasni, értelmezni, és még válaszolni is rá...


Egyébként te mit szólnál hozzá, ha anyád felhívna, hogy figyelj Béla, szombaton tartjuk a szülinapodat, de a Gizike, akit meghívtunk utál, szóval te ne gyere, majd apád átviszi az ajándékodat, meg egy szelet tortát vasárnap délelőtt. Na, mit szólnál hozzá?

2015. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
88%
73%-os. Felesleges nekem privátban írogatnod. Mi nem érthető azon, hogy a gyereket a saját születésnapjáról kívánja a nagyi távol tartani egy hisztis felnőtt miatt?
2015. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
97%
Mit írt privátba? :D
2015. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
3%
Úgy véditek a kölyköket véranyák, nos akkor nézzétek egy kicsit a nagyi szemszögéből. Mert neki a nővér is a GYEREKE, akit hosszú évek után most tért haza! Persze hogy neki igyekszik kedvezni! Szerintem ebben semmi furcsa nincs.
2015. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
97%
De akkor miért csinált születésnapi bulit az unokájának (is), ha kitiltja onnan? Magyarázd már el kérlek. Vagy ha már kitiltja, akkor miért akarja annyival elintézni, hogy küld át neki tortát mag ajándékot, ahelyett, hogy akkor csinálna egy külön szülinapi ebédet neki? Ez nem normális viselkedés, bármennyire is erőlködsz. Egyébként csak megjegyzem, hogy intelligens emberek nem hívják a gyerekeket "kölyöknek".
2015. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
98%
24-es! Semmi értelmeset nem írt, ki is töröltem gyorsan :)
2015. szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem válaszolsz a kérdésre? Hm??? Drága 73%-os bemásoljam újra, vagy vissza tudsz olvasni 2 válasznyit? Továbbra is azt mondom, hogy ha a nővér szülinapjáról lenne szó, akkor azt mondom, hogy valahol elfogadható, de azért nem mehet el valaki a saját szülinapjára, mert van egy hisztis felnőtt, aki megsértődött a világra? Én pl sosem viszem esküvőre a gyerekeimet, akkor sem, ha nem kikötés, de egy családi ünnepről nem lehet senkit kitiltani ilyen indokkal. Ezután akkor majd karácsonyra sem jöhetnek a gyerekek, mert a nagyságos asszony nem kíván tudomást venni róluk? Vagy esetleg adják őket intézetbe? Hát mit képzel a húga, hogy képes azzal kínozni őt, hogy gyereket szült? Vagy hogy gondolod, tényleg érdekelne...
2015. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
7%
26os, csak azt írta a kérdező, hogy eddig így csinálták, de most hazajött a másik gyereke is, ezért igyekszik úgy alakítani a dolgot, hogy neki jó legyen. Nem hiszem, hogy bármi logikus lenne az anyai szeretetben, szóval lehet, hogy majd jövőre megint másképpen lesz.
2015. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:

73% te olyan hülye vagy, hogy a fal adja a másikat. :-D

A kérés kiakasztó, hogy kérhet ilyent egy nagyi?

Áruld már el, hogy miben enyhítőbb körülmény, hogy ezt a nagymama kéri és nem a nővére?

értsd már meg Te szerencsétlen, hogy a gyerek onnantól, hogy megszületett családtag. Nem egy darab tárgy amit felakasztunk a szögre, vagy beteszünk a vitrinbe amíg elmegyünk a család többi tagjával szülinapozni. Én nem vagyok véranya, mert nincs gyerekem és sajnos szerintem már nem is lesz, de el nem tudnám képzelni, hogy a bátyám és a felesége ne hozza magával a gyereket ha eljönnek, ugyanis Ők így egy család.

2015. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!