Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem furcsa ez a...

Csak szerintem furcsa ez a kérés? A nővérem kedvéért nem vihetnénk magunkkal a gyerekeket a szülinapi ebédre.

Figyelt kérdés

A nővéremék idén költöztek haza külföldről. Lassan 10 éve próbálkoznak, de nem sikerült teherbe esnie. Ebből kialakult nála, hogy szinte mindenkit utál, akinek gyereke van és a gyerekek is idegesítik.

A páromnak és nekem három gyermekünk van, a kicsi fél éves lesz.

A hétvégén szerették volna anyuék megünnepelni a születésnaposokat (apu, a nagyobbik fiunk, én). Minden évben így szokott lenni. Most viszont anyu megkért, hogy ne vigyük a gyerekeket, mert szeretne tekintettel lenni a nővérem érzéseire. Azt mondta, majd nekem odaadja gyerkőc ajándékát és a tortáját, inkább otthon adjam neki oda.

Szóhoz sem jutottam, végül megmondtam, hogy ünnepeljenek nyugodtan, mi nem megyünk. Anyu most nem érti, hogy mi a bajom ezzel, szerinte még én vagyok a bunkó.


Én sajnálom a nővéremet, de tényleg meg kell állnia az életnek, mert neki nem úgy jött össze, ahogy szerette volna?


2015. szept. 9. 12:24
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
80%

Mindig nagyon sajnálom, ha valakinek nem jön össze a gyerek, és hálát adok érte, hogy nekem ilyen könnyen jöttek.


Viszont van egy elég elgondolkodtató mondat a kérdező írásában.

...kialakult nála, hogy szinte mindenkit utál, akinek gyereke van és a gyerekek is idegesítik...


Ez elég szomorú. Ha a probléma tényleg ilyen méreteket öltött, akkor ideje lenne felkeresnie egy pszichológust, mert amíg nem áll egyensúlyba a lelki világa, addig - tudom, kemény dolgot írok - de nem is való neki egy gyerek, ha a többit egyébként utálja.


73%-osnak írok, hogy nem vagyok véranya, nyugodtan eljárok a gyerekek nélkül is bárhová, ha vigyáz rá a mama, na de azért pont a szülinapján hagynám otthon?!

Mellesleg a kérdezőnek is szülinapja lesz, ünnepeljen a fia nélkül? Ne már...Így én sem mennék.

2015. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
0%

"A hétvégén szerették volna anyuék megünnepelni a születésnaposokat.."

A nagyiék szerették volna megünnepelni, nem más. Most.

Egyébként igen, ha ezt most meglépi, akkor jövőre, már biztosan másképp lesz (ha érted mire célzok).

2015. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
7%
Nem értitek, hogy nem mindenki egyforma, nem mindenki érez egyformán, ezért én vagyok a hülye. Oké semmi gond, én elfogadom. Ettől hogy itt vergődtök a kölykök még nincsenek meghívva, a kérdező még nem megy el, és a többek még jól érzik majd magukat.
2015. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
43%

"...és a többek még jól érzik majd magukat."

Én nem tudnám jól érezni magamat, ha ennyire megsérteném a gyerekemet.

Egyébként komolyan, mi bajod van neked? Miért kell kölyöknek hívni a gyerekeket? Csúnyán néztek rád, mikor elmentél egy játszótér mellett vagy mi történt?

2015. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
75%

Még egyszer megkérdezem, hátha csak tényleg nehéz a felfogásod, és az előző 3-ra azért nem sikerült válaszolnod kedves 73%-os.


Egyébként te mit szólnál hozzá, ha anyád felhívna, hogy figyelj Béla, szombaton tartjuk a szülinapodat, de a Gizike, akit meghívtunk utál, szóval te ne gyere, majd apád átviszi az ajándékodat, meg egy szelet tortát vasárnap délelőtt. Na, mit szólnál hozzá?

2015. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
93%

egyébként mi lenne,hogyha nem oldalakon keresztül az egy trollal vitatkoznátok,aki az írásai és a smileyek alapján 10 év körülni?


kérdező: teljesen jól látod,ez nem normális. én otthon megtartanám a szülinapomat és a gyerekemét.apukámat meghívnám,hogyha nem asszisztált abban,hogy a gyerekeid ne menjenek. és ennyi..

a nővéred felnőtt ember,mégis ő van pátyolgatva,az meg le van xarva,hogy a gyereked nem ünnepli a szülinapját a nagyszüleivel. egy gyereknek igenis fontosak az ilyen ünnepek. nekem mindig megadták a módját amikor kicsi voltam(nem pénzben,hanem aznap tényleg minden rólam szólt,a kedvencem volt a menü stb). ezért kb egész évben vártam a szülinapom..és biztosan csalódott lettem volna,hogyha a szokásos ünneplés elmarad mert irigy rám a nagynéni..

a kérdező anyukája megbukott mint nagymama..

amúgy nem is tudom hogy lehet úgy élni,hogy utálunk mindenkit akinek van gyereke.a saját anyját is utálja,mert szült két gyereket anno? vagy mi a helyzet?

tudom,hogy nem olyan egyszerű dolog az örökbefogadás,főleg,hogyha magyart szeretnél,nem romát. de 10 év alatt már bőven lefutott volna az eljárás,ha annyira akarna gyereket meg lehetne oldani. nem minden a gyerek.lehet teljes életet is élni anélkül. de persze elmondhatatlan dolog anyának lenni.de szerintem egy örökbefogadott gyereknek is ugyanúgy lehetsz a szüleje..és úgy is fog rád tekinteni ha jól csinálod a nevelést..

2015. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
63%
Nem válaszoltad meg a 19-es válaszban, hiába írsz privátot... Szövegértés egyes, leülhetsz fiam. Azt kérdeztem, hogy hogyan éreznéd magad az adott szituációban. Jól esne? Megköszönnéd, hogy ünnepelnek nélküled, és sok puszit küldenél Gizikének? Mosolyogva adnál búcsúcsókot a feleségednek/barátnődnek/barátodnak/férjednek, mert őt ugyebár nem utálja Gizike, szóval ő mehet. Örülnél, ha a párod elmenne arra a bulira, ahonnan te ki vagy tiltva? Hm?
2015. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
8%

"Én nem tudnám jól érezni magamat, ha ennyire megsérteném a gyerekemet."

Ezt magyarázom, hogy egyrészt a nővér is a nagyi gyereke, másrészt nem mindenki egyforma...

Egyébként göthös kis takonygyáraknak szoktam őket hívni, de ezt itt az oroszlánketrecben nem mertem bejátszani. És 27 éves vagyok. Tudom nehéz lesz földolgozni, hogy van aki másképpen látja a világot.

8x%-os neked már kb kétszer válaszoltam, itt meg privátban.

2015. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
70%
Nos, van olyan, hogy egy felnőtteknek szóló eseményen nincs jelen gyerek és ez jól is van így. De elég röhejes, hogy finoman fogalmazzak az a helyzet, amikor a gyerek születésnapját is unnepelnek - nélküle. Jól döntöttél
2015. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
6%
Na jó... Képzeld én a páromhoz se vagyok hozzá láncolva, tudom ez is elképzelhetetlen egyeseknek és sokszor megyünk külön szórakozni. Másrészt, nem, nem megyek olyan helyre, ahol olyan is van ahol valakivel nem csípjük egymást. Tulajdonképpen most is volt ilyen. Egyszerűen két külön helyen és időben tartottuk az összejövetelt, így mindenki ott lehetett mindenkijén aki akart. Nem kell ilyen marhaságokból ekkora problémát csinálni.
2015. szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!