Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem furcsa ez a...

Csak szerintem furcsa ez a kérés? A nővérem kedvéért nem vihetnénk magunkkal a gyerekeket a szülinapi ebédre.

Figyelt kérdés

A nővéremék idén költöztek haza külföldről. Lassan 10 éve próbálkoznak, de nem sikerült teherbe esnie. Ebből kialakult nála, hogy szinte mindenkit utál, akinek gyereke van és a gyerekek is idegesítik.

A páromnak és nekem három gyermekünk van, a kicsi fél éves lesz.

A hétvégén szerették volna anyuék megünnepelni a születésnaposokat (apu, a nagyobbik fiunk, én). Minden évben így szokott lenni. Most viszont anyu megkért, hogy ne vigyük a gyerekeket, mert szeretne tekintettel lenni a nővérem érzéseire. Azt mondta, majd nekem odaadja gyerkőc ajándékát és a tortáját, inkább otthon adjam neki oda.

Szóhoz sem jutottam, végül megmondtam, hogy ünnepeljenek nyugodtan, mi nem megyünk. Anyu most nem érti, hogy mi a bajom ezzel, szerinte még én vagyok a bunkó.


Én sajnálom a nővéremet, de tényleg meg kell állnia az életnek, mert neki nem úgy jött össze, ahogy szerette volna?


2015. szept. 9. 12:24
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
53%
"göthös kis takonygyár" - téged így hívtak a szüleid? vagy miért alakult ki nálad ez a betegség?
2015. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
89%

Én ezt nem értem. Még csak nem is a nővéred szülinapja lesz. Mert ha ő a saját házában rendez összejövetelt, akkor eldöntheti, hogy kit lát szívesen. Persze akkor is túlzás lenne, hogy gyerekek nem mehetnek.

Na de így, hogy a fiad szülinapja is van? Ez nonszensz.

Nyilván így én sem mennék el.

Vagy akkor ne menjen a nővéred.

Egyébként segítségre lenne szüksége, ne hagyjátok, hogy ennyire megkeseredjen.

2015. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
33%

86%os ugyanúgy offolsz mint a 73%,csak mondom.


a kérdezőnek van igaza. a nővereddel el kéne beszélgetni,hogy miért csinálja ezt .oké értem,hogy nem lehet gyereke,de attól még miért kell utálnia a saját testvérét,mert neki igen? látszik milyen jó a gyerekekhez.. ilyen helyzetbe jobb lenne ha közel kerülne hozzájuk,hogy legalább valamilyen szinten pótolja,hogy neki nem lehet sajátja,..nem ehelyett kiutálja őket a születésnapjukról

2015. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a nővérednek segítségre lenne szüksége, tőletek és pszichológustól egyaránt.

Valószínűnek tartom, hogy nem ez a hobbija, hogy partikat tesz tönkre, szóval valóban fáj neki, ha gyereket kell látnia. Ezt fel kell dolgoznia magában, de lehet, hogy segítség nélkül nem megy neki. A kérdésből az derült ki, hogy nem ő kérte, hanem anyukád, hogy ne vidd el, hogy nehogy rosszul érezze magát. Lehet, hogy nem is ő kérte ezt, csak anyukátok tudja, hogy szenvedne. Ez nem azt jelenti, hogy utál téged meg a gyerekedet, hanem, hogy fájdalmas érzéseket idéz fel neki tőletek függetlenül. Szerintem más szemszögből kéne megközelíteni a problémát és túllátni az elmegyek/nemmegyek kérdésen meg néhány válaszoló "férgezésén" stb.

2015. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
11%
Hatalmas nagy problémák ezek,ha akarsz találkozni a nővéreddel,otthon hagyod az összes gyerekedet,és elmész ünnepelni,legalább addig is nyugton lehettek,nem kell állandóan a gyerekekre figyelni.
2015. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
57%

Látom te sem tudsz olvasni.

A gyerek születésnapját is ünnepelnék!

2015. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
70%
Anyukára jobban szereti a nővérek mint téged
2015. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ezek szerint nem csak én tartom furcsának a dolgot.


Igen, a nővéremék anyuéknál laknak.


Nem, nem vagyok összenőve a gyerekekkel. Szoktunk tőlük független programokra járni, de pl. gyereknapra nem nélkülük szervezünk programot...

Számomra is érthetetlen, hogy a fiunk szülinapját megtartja, tehát a rokonok, barátok akik jönnek oda fogják hozni az ajándékokat, de a fiunk nem is lehet ott...


A nagynénémékkel (apu testvére) már beszéltem, elmeséltem nekik a történteket és azt mondták, hogy akkor ha lehet, ők inkább hozzánk jönnek látogatóba.

Azt nem tudom, hogy a többi meghívott tudja-e már. Majd szombaton kiderül.

2015. szept. 9. 15:06
 49/58 anonim ***** válasza:
66%

Akkor vegulis nalatok lesz egy buli ahol a Te es a fiad szulinapjat unneplitek es az anyudeknal meg megtartjak az apukad szulinapjat. Akkor igazabol anyukad fogalmazta meg rosszul a dolgot, ez nem apud, te es a gyerek partija lesz, ez csak apukade. Fogd fel igy, es mivel novered nem latja szivesen a gyerekeidet, nem is mentek el. Ennyi.

Amugy nem szegyelli magat a novered? Marmint, mit tehet az a szegeny gyerek arrol, hogy o meg gyerek vagy, hogy a noverednek nem jott ossze...?

(En sem szeretem a gyerekeket, mellesleg, de tesom kisfiat szivesen latom es foglalkozom vele, nem napokrol van szo, de egy par orat siman. Hiszen rokonom!)

2015. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
40%
73%-os, én is utálom a gyerekeket, ettől függetlenül az, amit a kérdező családja csinálna, bunkóság. Eleve a kérdező egyik gyerekének lenne a születésnapja, amit a nagyinál ünnepelnének, na nehogy már egy hisztis rokon miatt ne ünnepelhesse meg a saját szülinapját.
2015. szept. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!