Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság kontra élettársi...

Házasság kontra élettársi kapcsolat. Miért van az gyakran, hogy az élettársak karikagyűrűt viselnek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, hogy mi a különbség a házasság és az élettársi kapcsolat között. Erről jutott eszembe az, hogy az ismerősi körömben sok olyan élettársi kapcsolatot látok, ahol a párok tagjai a jobb kezükön karikagyűrűt viselnek, de összeházasodni nem akarnak. Ez elgondolkodtatott, ugyanis a karikagyűrű tipikusan házassági jelkép, és ez így furcsa nekem.

Pl. egy nem hívő ember nem fog kereszt alakú medált viselni, mert az tipikusan egy keresztény jelkép.


Részemről egyébként mindenki úgy él, ahogy akar, akár házasságban, akár nem. Nem újabb vitát akarok szítani a házasság kontra élettársi kapcsolat kérdésében, csupán érdekel mások véleménye a fentiekről.


Köszönöm szépen.


2015. okt. 6. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
59%
A bal kéz, jobb kéz magyarországon. Az USA-ban pl bal kéz van házasság után is. Amerikai férjjel bal kéz marad.
2015. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, az én környezetemben meg pont az értelmiségi, diplomás nem köt manapság házasságot. Régen tényleg csak a "bűnőző hajlamú" -akkörében volt jobbára ez.
2015. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem egyrészt az van, hogy valójában házasságot szeretnének, vagy legalábbis a pár egyik tagja, de mivel a másik nem,hát nem erőlteti, inkább csöndben (akár legbelül szomorúan) tudomásul veszi, alkalmazkodik, de ilyen külsőségekkel, mint egy gyűrű, ilyesmivel kompenzál a saját kis lelki békéje kedvéért.


A másik ok lehet szerintem (inkább a fiatalabbaknál), hogy igazából már gőzük sincs a régi szokásokról, hagyományokról, mert nincs előttük példás szülői minta, továbbá megy ez a liberális izé, hogy minden elfogadható, mindent szabad, blabla. Most már elfogadott az együttélés házasság nélkül, meg van ez a rinya a házasságtól is, ezért inkább csak úgy együtt élnek, de ugye mégis egy pár akarnak lenni, és látják, hogy más pároknál van ez a gyűrű..., hát jujj nekik is kell, mert...

2015. okt. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
55%

en total ateista vagyok es imadok keresztet viselni. igaz meg vagyok keresztelve de nem vagyok istenhivo.

viszont gyonyoru gyujtemenyem van szebbnel szebb keresztekbol es viselem is oket szinte mindig.

lehet hogy ok is igy vannak a jegy gyuruvel (karika gyuruvel).

2015. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
89%

Mi annó azért hordtunk, hogy ezzel is jelezzük az összetartozásunkat.

Egyébként pedig, nem hívők között is akad olyan, aki kereszt medált hord. :D

2015. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó vagyok, még az is lehet, hogy nem "nem akarnak" házasodni, hanem "még nem akarnak" (az mindegy milyen okból), de eljegyzés már volt, akkor pedig teljes "joggal" hordják a karikagyűrűt.
2015. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
58%
A nőnek társadalmilag megbecsültebb státusz ha gyűrűs menyasszony, mint az ha csak élettárs . Főleg vidéken idősebb rokonok szemében tűnik szörnyűségnek ha egy nő "vadházasságban" él, de ha már gyűrűs menyasszonyként él a vőlegényével azt már ők is megértik a mai világban.
2015. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
33%
Én úgy látom, hogy a falvakban is kopik ki, hogy szégyen az élletárs. Szeritnem ez már nagyon-nagyon ritka. Olyan helyeken tudom elképzelni, ahol pici falu van, kis város messze a nagyvárostól, alföld kisfalvaiban esetleg. Az idősebbek, 70-80 as évesek is már megértik, hogy a gyerekük, unokájuknak már nem fontos. Mondják mondják, hogy jó lenne, de megértik, hogy változik a világ.
2015. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
27%
Mi is hordjuk a gyűrűket már két éve,és a jobb kezünkön.Ennek teljesen ésszerű magyarázata van,a bal kezemre jó gyűrű,nem megy rá a jobb kezem gyűrűs ujjára,így eleve olyan gyűrűt csináltattunk ami amit a jobb kezünkön tudunk viselni,hisz,lehet egyszer összeházasodunk,ha majd erre rászorulunk.
2015. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
31%
Eddig még senki nem mondott olyan előnyt, ami a házasság felé billentené a mérleget, hátránya annál több van. A gyűrűt az összetartozás jelének tekintem, érzelmi dolog. Akik össze is házasodnak, ott az olyan mint egy hivatalos pecsét annak minden (sokszor igazságtalan) jogkövetkezményével.
2015. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!