Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság kontra élettársi...

Házasság kontra élettársi kapcsolat. Miért van az gyakran, hogy az élettársak karikagyűrűt viselnek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, hogy mi a különbség a házasság és az élettársi kapcsolat között. Erről jutott eszembe az, hogy az ismerősi körömben sok olyan élettársi kapcsolatot látok, ahol a párok tagjai a jobb kezükön karikagyűrűt viselnek, de összeházasodni nem akarnak. Ez elgondolkodtatott, ugyanis a karikagyűrű tipikusan házassági jelkép, és ez így furcsa nekem.

Pl. egy nem hívő ember nem fog kereszt alakú medált viselni, mert az tipikusan egy keresztény jelkép.


Részemről egyébként mindenki úgy él, ahogy akar, akár házasságban, akár nem. Nem újabb vitát akarok szítani a házasság kontra élettársi kapcsolat kérdésében, csupán érdekel mások véleménye a fentiekről.


Köszönöm szépen.


2015. okt. 6. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
28%

Rendben van az élettársi kapcsolat, amíg a pasi mossa és vasalja a saját ingét, és nem hátráltat engem. És vasalja a szoknyáimat.

Csak sajnos a pasik legtöbbje kiszolgáló személyzetet akar.

2015. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
11%

Talán a nőt háttérszemyélyzetnek kell tekinteni.


Ha 3x annyit keres, mint te, akkor tuti nem lennél ennyire a nyeregben.

2015. okt. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
79%

Ha látok egy párt az utcán gyűrű nélkül, lehetnek házasok is, meg nem is. Nem minden házaspár hord gyűrűt.


Ha látok egy párt gyűrűvel, szintén lehetnek házasok is, meg nem is.


Ez a "mások előtt felvállalom" kiket takar? Mert a fenti példában, akkor vállalná előttem, egy idegen előtt - akinek az egészhez semmi köze - ha a pólójára lenne nyomtatva a házassági anyakönyvi kivonat. A családjuk meg nyilván tudja, hogy együtt vannak.

2015. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
44%
én imádom hordani a karikagyűrűmet, de nem az összetartozás miatt. Az gyűrű nélkül is megvan, hanem azért, mert amikor rátekintek eszembe jut a nap amikor összeházasodtunk és újra elönt az a boldogság amit aznap éreztem. A házasságban sem a papír a lényeg, hanem hogy a pár elérte azt az érzelmi szintet, amikor nem csak együtt szeretnének élni (egy fedél alatt), hanem készek a másikkal mind érzelmileg mind jogilag összekötni az életüket. Van akinek ez fontosabb, van akinek nem. Viszont szerintem aki élettársi kapcsolatban gyűrűt vagy közös ruhát visel az nagyon is vágyik a házasságra(mert valamilyen értelemben mutatni szeretné hogy egy pár ergo neki az élettársi kapcsolat már kevés).
2015. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
67%

Nem értitek azt, hogy itt nem a házasságon van a hangsúly. Nem azért gyűrűznek, mert ácsingóznak - nem tinikről van szó - hanem mert ebben a kultúrában, ebben az országban ez jelenti az összetartozást.


Vannak emberek, akik nem rendelkeznek megfelelő mértékű empátiával. Nekik a házasság egy "felsőbb fok". Ők nem értik, hogy van, akinek a házasság NEM egy felsőbb fok, nem ad nekik semmi pluszt. De hogy a sok empátia nélküli ember ne bújjon bele állandóan a magánéletükbe, ne nézzenek nagy, megjátszós, csodálkozó szemekkel, hogy "te nem vagy házas?", viselik azt a ratyi gyűrűt.


Ez olyan, mint amikor a nagyitól kapsz ajándékba egy randa pulcsit, amit csak akkor hordasz, ha látogatóba mész hozzá. Különben jönnek a kérdések. Miért nem hordod? Nem tetszik?

2015. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
67%
igen ám de ha a házasság az összetartozást jelenti tudat alatt, akkor amint elkezdenek közös gyűrűt hordani, az a személy amelyik ezt sugallta vagy vágyik most már valami többre, vagy a másik fél próbálja csitítani a már ácsingózó párját.Nem az a baj hogy a társadalom szemében a házasság több, hanem hogy közös gyűrűt viselnek, holott szerintük egy papír nem jelképezheti önmagában az összetartozást, tehát egy gyűrű sem kéne hogy ezt jelképezze mégis hordják.
2015. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
73%
persze ez nem probléma, hogy ki mit visel,de lélektanilag tényleg érdekes(viszont nem különleges vagy hihetetlen)
2015. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
64%
21-es, olyan pasik kell választani aki berakja a mosógépet és ki bírja vasalni a ruhákat. A mai világban nem is olyan nehéz olyat találni. A legtöbb férfi 30 alatt, 30 körüliek az egyetem, fősuli alatt albérletben kolleszban lakott ahonnét nem jár minden hétvégén haza, utána nagyon sokan több-kevesebb időre kiment külföldre és sokan ahogy elkezdenek dolgozni különköltöznek. Sokan munka miatt más városba is, a ami fiatal oda megy ahol munka van. És azért alapban vannak normális pasik is akik a mai világban nem azért tartanak nőt, hogy anyjuk helyett legyen aki ellátja őket. Azért tényleg nem kell férjhez menni korán, hogy elmondhassa valaki, hogy férjhez mentem, hogy után meg pl. itt kiírja kérdéseket, hogy gáz e megkérni a férjem erre-arra, meg a sok panasz, hogy nem segít otthon a férj, még a gyereket sem viszi le a játszótérre, még mosogatni sem képes.
2015. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
73%
Igen, és sokan jönek, hogy szerncsés Vagy,mert Neked a párod ezt meg ezt is megcsinál otthon. Nem, nem vagyok szerencsés, csak tudni kell választani az ismerkedsénél. Lehet szűrni az elején ki hogyan is áll a kérdéshez és nem kell kapcsolatban maradni életképtelen pasikkal.
2015. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
67%

Mi sem vagyunk (még) házasok, de hordunk gyűrűt.

Fiatalok vagyunk, bár nem tinik. Sokat utazunk mindeketten munka miatt. Szórakozni is járunk, együtt is, de külön is.

Amióta hordom én észrevettem, hogy kevesebben nyomulnak rám. Előtte mindig magyarázkodnom kellett, hogy én már foglalt vagyok, hagyjanak. De így egyszerűbb, csak megmutatom az ujjam és kész.

2015. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!