Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság kontra élettársi...

Házasság kontra élettársi kapcsolat. Miért van az gyakran, hogy az élettársak karikagyűrűt viselnek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, hogy mi a különbség a házasság és az élettársi kapcsolat között. Erről jutott eszembe az, hogy az ismerősi körömben sok olyan élettársi kapcsolatot látok, ahol a párok tagjai a jobb kezükön karikagyűrűt viselnek, de összeházasodni nem akarnak. Ez elgondolkodtatott, ugyanis a karikagyűrű tipikusan házassági jelkép, és ez így furcsa nekem.

Pl. egy nem hívő ember nem fog kereszt alakú medált viselni, mert az tipikusan egy keresztény jelkép.


Részemről egyébként mindenki úgy él, ahogy akar, akár házasságban, akár nem. Nem újabb vitát akarok szítani a házasság kontra élettársi kapcsolat kérdésében, csupán érdekel mások véleménye a fentiekről.


Köszönöm szépen.


2015. okt. 6. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
47%
A házasság kontra élettársi kapcsolat kérdésnél én úgy veszem észre, hogy leggyakrabban az élettársi kapcsolatban élők "támadják" a házasokat, és magyarázzák gőzerővel másoknak meg maguknak, h ők így boldogok, meg minek a papír, meg ők házasság nélkül is örökre együtt lesznek, bezzeg a házasok tuti válni fognak 5 éven belül, meg minek a felhajtás az esküvőn, ők sosem vágytak ilyesmire, és hányinger az egész különben is. Ezzel ellenben a házasok ritkábban szapulják meg győzködik az élettársakat, hogy ha az csak egy papír, hát miért nem írjátok alá? És még lehetne sorolni a dolgokat. Baromi érdekes. :)
2015. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
47%
Hát... Szerintem az élettársi kapcsolat olyan, mint az anális szex. Amikor zajlik a kapcsolat, csak nem a megfelelő csatornát veszi igénybe.
2015. okt. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:

Ebben az egyik mindig többet akar dologban lehet valami amúgy.

15 éve vannak együtt a barátaim és amikor végre jött a baba, enyhén ittas állapotomban felhoztam a házasság témát.

A fiú ehj de mennyire bizonygatta, hogy az csak egy papír, nem jelent semmit, sose akarna házasodni, semmi értelme. Alkoholos befolyásoltság miatt kissé rátapadtam a témára és csak nem szálltam le róla. A sok cseszegetés után kiderült, hogy a srác már 3x!! megkérte a lány kezét és gyűrűt is vett. (azóta házasok ;)

Nem is ragoznám tovább, szerintem ehhez hasonlóan sokan vannak (talán többen is, mint gondolnánk).

2017. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!