Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság kontra élettársi...

Házasság kontra élettársi kapcsolat. Miért van az gyakran, hogy az élettársak karikagyűrűt viselnek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, hogy mi a különbség a házasság és az élettársi kapcsolat között. Erről jutott eszembe az, hogy az ismerősi körömben sok olyan élettársi kapcsolatot látok, ahol a párok tagjai a jobb kezükön karikagyűrűt viselnek, de összeházasodni nem akarnak. Ez elgondolkodtatott, ugyanis a karikagyűrű tipikusan házassági jelkép, és ez így furcsa nekem.

Pl. egy nem hívő ember nem fog kereszt alakú medált viselni, mert az tipikusan egy keresztény jelkép.


Részemről egyébként mindenki úgy él, ahogy akar, akár házasságban, akár nem. Nem újabb vitát akarok szítani a házasság kontra élettársi kapcsolat kérdésében, csupán érdekel mások véleménye a fentiekről.


Köszönöm szépen.


2015. okt. 6. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
23%
48-as nem vagyok rabja a formaságoknak, soha nem gondoltam bele hogy milyen lesz a házasságom,utáltam barbie-val játszani lány létemre és sosem követtem a divatot sem. Több pasimnál sem álmodoztam az esküvőről,de a mostani páromnál egyszerűen éreztem, hogy na ő az igazi és amikor megkérte a kezem teljesen természetes volt számomra, hogy meglépjük a kapcsolatunk következő lépcsőfokát.Ha valaki nyifeg, hogy jaj nem is kell a papír azt igenis zavarja az hogy élettársi kapcsolatban van. Persze nem is akar házasodni,de ha egyáltalán nem zavarná, hogy nem házas akkor nem védekezne folyton az ilyen helyzeteknél, hogy miért nem, hanem magasról letojná a többiek véleményét.Igen joga van mindenkinek aszerint élni ahogy szeretne,de nem kell folyton skántálni, hogy fogadj el.Nem kell lenézni azt aki mégis házasságpárti és közben elvárni, hogy a te nézeted se nézzék le:P
2015. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

Valaki írta, hogy senki nem hozott fel épkézláb érvet a házasság mellett...aztán pont a házasság-ellenesek közül írták többen, hogy hát lehet mégis ráfanyalodnak a fránya papír aláírására, mert muszáj rendezni a jogi viszonyokat pl. az öröklés miatt.


Meg az jutott még eszembe, hogyha már ennyire undorodtok a jogi dolgoktól, akkor az okmányirodában is fanyalogtok, mikor személyit kell csináltatni?


És amúgy mi lesz az elveitekkel?

2015. okt. 7. 11:16
 53/63 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, de az tök gáz, amikor annyira gyűrűmániás valaki, hogy le se veszi. Még tévés főzőműsorokban is sokszor látni, hogy úgy gyúrja a nő a tésztát, hogy rajta a mocskos gyűrűje..

Meg amúgy se nagyon tud meghatni, ha valakinek a gyűrűsujján gyűrűt látok. Bármiért lehet rajta, nem feltétlen jelenti azt, hogy a szerelmétől kapta... lehet csak tetszik neki a gyűrű és szereti viselni, közben olyan magányos mint a yeti a hóban.

2015. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
35%
Pláne nem azt jelenti, hogy jobban szeretik vagy jobban megbecsülik, tisztelik vagy akkor innét már örök szerelem egymás iránt. Egy tökéletes világban igen a gyűrű meg az esküvő azt jelentené, de ebben a világban nem jelenti. Akkor a család-jogászok éhen halnának.
2015. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó dolog a házasság - szerződéssel.

Akkor mindenki azt kapja meg egy esetleges válás esetén, amit beletett.

2015. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
63%

"Meg az jutott még eszembe, hogyha már ennyire undorodtok a jogi dolgoktól, akkor az okmányirodában is fanyalogtok, mikor személyit kell csináltatni?"


Az, hogy a személyazonosságodat igazolnod kell, nem egyenlő azzal, hogy papírt szerzel arról, hogy szeretsz valakit. Az előbbi csak és kizárólag jogilag fontos. Az utóbbinál nem biztos, hogy mindenkinek egy kapcsolat beérését jelenti a házasság, vagy nem vallásos, vagy ezeregy ÉRZELMI oka lehet.


Ha elém áll két pár, egy házas és egy nem-házas, és azt mondják, teljes szívükből szeretik egymást, készséggel elhiszem. Nem hiszem azt, hogy különbség van a szerelmük között. Ha a rendőr igazoltat két embert, és mindketten Horváth Géza néven mutatkoznak be, annak fogja elhinni, hogy ő H.G., aki a személyi felmutatásával igazolni tudja.


(Nem tudom szájbarágósabban leírni, kétségeim vannak afelől, hogy megérted, amiről beszélek, mert a példád elég súlyos logikai hiányosságokra vall a gondolatmenetedben.)


Kései Sirató: nem, az oldalon fellelhető kommentjeid alapján a leghalványabb gyanúja sem merült fel bennem annak, hogy te bárminek is a szakértője vagy.

2015. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
49%

Régen ha egy férfi és egy nő csak úgy összeálltak, a kapcsolatot ágyasságnak, máskor pedig vadházasságnak hívták - őszintébbek voltak az emberek. Ma élettársi kapcsolatnak hívjuk a törvénytelen összeköltözést. Aki átlát a posztmodern szövegelésen, az előtt világos, hogy az élet szó idekeverése füllentés, hiszen a dolog lényege éppen az életre szóló elkötelezettség hiánya: addig tart, amíg jó.


Az élettársi kapcsolat majdnem házasság. A „majdnem” jelzőhöz az a megjegyzésem, hogy aki majdnem átment a vizsgán, az megbukott. A „majdnem-házasság” pszichológiai háttere sokszor a bizalomhiány. Ha a bizalom meglenne, megházasodnának, viszont ezzel folyamatosan fenntartanak maguknak egy menekülési útvonalat, amerre bármikor elmehetnek kötelezettség nélkül. Azt hiszem ez elég kontrasztos különbség.


Ezenkívül nagy fokú igénytelenség belemenni úgy egy kapcsolatba, hogy tudod, a másik azért nem vesz el, mert nem te vagy az igazi, ha nehézségeid támadnak, akkor inkább lelép, nem számíthatsz rá. Vannak jó házasságok, az enyém is ilyen, sokan irigyelnek, mások hitetlenkednek, mi imádjuk egymást, össze is házasodtunk, na nem a ruha meg a tánc miatt, hanem azért, hogy így viágos legyen a helyzet és egyikünk se akar elválni, közös hobbink van, közös céljaink és a házasság számunkra jó dolog.

2015. okt. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
56-os számodra is van egy gondolatom: igen nehézkes a felfogásod, Kései Sirató tudását megkérdőjelezed, holott nem is tőle idézted azt, amiről részletes véleményt írtál. Nagy az emberi hülyeség, a te esetedben égbekiáltó.
2015. okt. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
35%

56-os Élettárs,tehát az életed társa,tehát a mindennapjaid társa,nem? Pontos megfogalmazás.


Mennyivel könnyebb egy több éves élettársi kapcsolatból kilépni,ahol van közös ház ,gyerekek,mint egy házasságból? Mind a kettőnél elég ha fogod magad és elköltözöl,csak éppen házasságban ezt még tovább bonyolítja a rendszer egy válóperrel.Gondolod a papírnak van visszatartó ereje,ha teljesen megomlott a kapcsolat? Gondolod mondjuk a férjed azért nem fog elhagyni,mert papírja van arról,hogy együtt éltek? Hidd el ebből a szempontból teljesen mindegy,hogy házasok vagytok-e vagy sem.

2015. okt. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
40%
engem személy szerint nem zavar ha valaki nem házasodik meg, egészen addig amíg nem jön a gyerek, ott már kifejezetten zavar(persze nem teszem szóvá). Hisz egy gyerek mellett már fura, ha nem házasodsz hisz akkor már nem mindegy? Elvégre a gyerek is egy életre összeköt és jobb ha a szülei hivatalosan is házasok.Nem tudom megmagyarázni az ellenérzésemet ezzel kapcsolatban,de amikor azt mondják ez csak egy papír azt mindig gyenge érvnek érzem :P
2015. okt. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!