Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság kontra élettársi...

Házasság kontra élettársi kapcsolat. Miért van az gyakran, hogy az élettársak karikagyűrűt viselnek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, hogy mi a különbség a házasság és az élettársi kapcsolat között. Erről jutott eszembe az, hogy az ismerősi körömben sok olyan élettársi kapcsolatot látok, ahol a párok tagjai a jobb kezükön karikagyűrűt viselnek, de összeházasodni nem akarnak. Ez elgondolkodtatott, ugyanis a karikagyűrű tipikusan házassági jelkép, és ez így furcsa nekem.

Pl. egy nem hívő ember nem fog kereszt alakú medált viselni, mert az tipikusan egy keresztény jelkép.


Részemről egyébként mindenki úgy él, ahogy akar, akár házasságban, akár nem. Nem újabb vitát akarok szítani a házasság kontra élettársi kapcsolat kérdésében, csupán érdekel mások véleménye a fentiekről.


Köszönöm szépen.


2015. okt. 6. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, nagyon érdekesek voltak.


A 31-es válaszra én is szeretnék reagálni. Nem ezen morfondírozom naphosszat, csupán eszembe jutott és kvínácsi voltam, hogy másnak mi erről a véleménye. De mint a kérdésben is írtam, tőlem mindenki úgy él, ahogy akar, akár házasságban, akár nem, akár gyűrűvel, akár nélküle.

2015. okt. 6. 15:05
 42/63 anonim ***** válasza:
65%
38-as a barát kifejezést egy előbbi válasznál az ötvösre értettem,aki a gyűrűt készítette volna el, tisztára mint egy kamasz vagy egy felhúzott macska pff,pff XD
2015. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
Én még annyit tennék hozzá, hogy a 200 fős, csokiszökőkutas, galambröptetős lakodalom és a két tanús között azért sok átmenet van. Nekem az jött le, hogy akit a hányinger kerülget az esküvő szó hallattán, az csak az első változatot tudja elképzelni.
2015. okt. 6. 15:14
 44/63 anonim ***** válasza:
50%
én is csak azért írtam le, hogy miképp szerveztük az esküvőt, mert érzékeltetni akartam, hogy nem galambröptetős álomesküvő volt. Mindenben spórolni próbáltunk még a nászút is egy Tihanyi túra volt, szóval nem romantikus sziruptól csöpögő vagyok én sem. Nézzenek utána a hölgyek a nevetséges esküvői fotóknak és rájönnek bárhogyan rendezhetnek esküvőt, akár egy szál farmerben és pólóban.Az esküvőben nem a fényűzés a lényeg hanem hogy kötelezettséget vállalsz a másik irányába mind lelkileg, mind jogilag:P aki csak a galambokat látja benne akkor annak nem is való az esküvő:D
2015. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
49%
38-as válaszoló kirohanása nagyon beszédes: kifejezetten sérti őt mások esküvője. Hárít, mint a szegény ember, akinek "nem is kellene sok millió, mert nem tudnék mit kezdeni vele", de eközben agresszív lesz, ha szóba kerül, hogy őt miért nem tartotta méltónak a szerelmetes párocskája arra, hogy elvegye feleségül.
2015. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
57%
44.es:Maradjunk abban,hogy jogilag.Lelkileg akkor is lehet valaki elkötelezett ha "csak" együtt élnek,és akkor sem biztos,hogy az,ha házasok.
2015. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
10%
ha csak a jog miatt szeretnék házasodni, akkor fogok egy ügyvédet és minden ingóságomról elszámolok mielőtt még elérné a párkapcsolatom azt az xy évet, amitől már annyi joga van mint a házastársnak. Igenis kell egy bizonyos fejlődés érzelem terén ahhoz,hogy elkötelezzük magunkat a másik felé, persze ez jogilag változik a legtöbbet és külsőre nem tűnik fel változás házasságot követően,de nálam minden egy kicsit más lett.Közelebb érzem a páromat akkor is ha nem változott semmi,lehet én vagyok túl érzelgős :P
2015. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
78%
Nem biztos,hogy túl érzelgős vagy,inkább csak rabja vagy a formaságoknak.
2015. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
56%

Az én szüleim nem házasodtak össze, majdnem 30 éve együtt vannak. Az olyan egyszerű gondolkodás, hogy a nő biztos többet akar, a férfi meg mást keres... meg hogy minden ilyen kapcsolatban egy Kései Siratóval osztják meg a bánatukat... ha én azt akarnám, hogy elvegyenek, szégyellném, nem kötném ilyen érzéketlen tuskók orrára.


Azt meg nem értem, a válaszolón miért vagytok kiakadva. Ha engem bárki megkérdez, mit gondolok a pókokról, olyan esszét írok az istennek eme gusztustalan teremtményéről, hogy aki szereti őket, az sírva olvassa. Mégsem a pókimádókat akarom vele megbántani, csak megosztom az érzéseimet.

2015. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 Kései Sirató ***** válasza:
42%

Utolsó, benned frel se merült, hogy esetleg szakember vagyok és azért osztják meg velem ezt a problémájukat, hogy a pasi nem veszi el őket. Gyereket vállalnak és a gyerek jogait féltik, és tanácsot kérnek tőlem.

Tájékoztatni szoktam őket arról, hogy élettársaknál nincs apasági vélelem. Ha az apa nem tesz apai elismerő nyilatkozatot, akkor peres úton lehet bizonyítani az apaságot. Ez persze csak akkor van így, ha az anya hivatalaosan hajadon, vagy több, mint 300 napja elvált. Ha papíron az anya házas, és egy korábbi kapcsolatát hivatalosan nem zárta le, csak összeköltözött az élettársával, akkor az apuka nem ismerheti el a gyereket akkor se, ha szeretné. Vannak ám bonyolult ügyek és mindenki látja fehéren-feketén, hogy a házasságkötés a tiszta sor és ha nem úgy alakulnak a dolgok, akkor a válás.

Persze elehet okoskodni, meg magyarázkodni, a házasság egy rendezett kapcsolat. Ismerek egy 60 körüli nőt, aki szeretné ha a fia házasságot kötne a nővel, akit szeret, így menye lenne a csaj, de a fiának esze ágában sincs.. Családi kapcsolatokról van szó, miért mondjátok, hogy senkinek semmi köze? Egyértelmű, hogy a családtagokat is érinti egy házasságkötés, mert ez által lesz valaki sógor, vagy após, így egyértelmű, hogy ki tartozik a családhoz és ki nem. Az élettársi kapcsolat valamiféle felemás viszony..

2015. okt. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!