Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság kontra élettársi...

Házasság kontra élettársi kapcsolat. Miért van az gyakran, hogy az élettársak karikagyűrűt viselnek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, hogy mi a különbség a házasság és az élettársi kapcsolat között. Erről jutott eszembe az, hogy az ismerősi körömben sok olyan élettársi kapcsolatot látok, ahol a párok tagjai a jobb kezükön karikagyűrűt viselnek, de összeházasodni nem akarnak. Ez elgondolkodtatott, ugyanis a karikagyűrű tipikusan házassági jelkép, és ez így furcsa nekem.

Pl. egy nem hívő ember nem fog kereszt alakú medált viselni, mert az tipikusan egy keresztény jelkép.


Részemről egyébként mindenki úgy él, ahogy akar, akár házasságban, akár nem. Nem újabb vitát akarok szítani a házasság kontra élettársi kapcsolat kérdésében, csupán érdekel mások véleménye a fentiekről.


Köszönöm szépen.


2015. okt. 6. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
62%
Hihetetlen, hogy még mindig itt tartunk. 2 gyerekem van, nem vagyok házas. Sosem éreztem/tük szükségét, persze gyűrű sincs, bár sosem zavarna, ha bárki házasság nélkül is viselne ilyet, az ő dolga. Az utóbbi időben már inkább jogi értelemben tűnik praktikusnak, komolyan. Belőlem nő létemre full hiányzik a romantika, ettől persze nem vagyok férfias, de ha valaki rám akarja hozni a frászt, merő rosszindulatból, akkor hívjon el egy esküvőre, írd és mond a hideg ráz az egész ruhanézelődéstől, szervezkedéstől, aztán pénzszámolgatástól. De nem vagyunk egyformák. 25 éve ismerem a kedvesem, a gyerekeim apját, bárhogy is nézzük, most vagyunk úgy, hogy konkrétan bemegyünk, aláírjuk ezt a nyomorult papírt, 3 hét múlva, 2 tanúval, mert egyszerűbb lesz az öröklés és minden egyéb, amit együtt felépítettünk,(nem készülünk halni, de majd anno esetleg özvegyi nyugdíj, ugye) mert sajnos a társadalom, de pláne a jogrend, erre van berendezkedve még mindig. Romantikus, ugye? Pedig nem vagyok ördögtől való, tényleg, elvben nő volnék, bár csak a száraz fehérbort és a sört iszom meg, ha már valamit kell és gyűlölöm az édességet. Megyek és gyorsan kukoricára térdepelek az egyik sarokban. Szóval. Ha akarja, viselje, ha akarja, házasodjon. Komolyan, hogy juthat eszébe ezen gondolkodni bárkinek is, nem tök mindegy?
2015. okt. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó teljesen megértelek :). Te setedben kapsz már özvegyit ha nem Vagy házas akkor is. Igen idősebben, gyerekkel a jogi része sajnos kell(het), én is idősebben kezdem érezni, hogy majd lehet, hogy kell. Vagy végredelet stb, a jogi részét le kell rendezni. Van saját lakásom, mielőtt valaki azt hinné a pároméból kellene valami is. Anyagilag nem függünk egymástól. Én sem értem nő létemre, hogy lehet ruhákon meg esküvőszervezésen agyalni fél évet évet. A hideg kiráz tőle, meg lagiz. ááááááá
2015. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
53%
:) Ha még csak fél évet agyalnának, de van aki kettőt. Mert az élete nagy napja, mennyire röhögök majd ezen, mikor válik, bár nem kívánom egyiküknek sem. Hm. Idősebben? Jah, öregszem, bevallom, 41 voltam múlt hónapban (tiniszerelem a miénk, a fene gondolta volna, hogy kitart eddig) és köszönöm jól vagyok. A munkahelyem rendben, gyerekekkel minden oké, normál kondiban vagyok, csak férjhez menni ne kellene hamarosan. Az egész család ezen röhög, hogy én ezen mennyire kiakadtam. De tényleg egyszerűbb lesz. Uram gyakorlatiasan ki is nézett valami zsé kategóriás gyűrűt, amit csak ugye ott húznánk fel jelképesen, aztán sosem látnánk többet. Erre többen vérszemet kaptak, kedves barátunk ötvös, majd ő készít, ez lesz az ajándék... jajj. Ne tudd meg, mennyi idő volt minderről lebeszélni. Sok boldogságot Nektek! :)
2015. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
28%
miért kell ennyire kikészülni attól ha valaki nem akar házasodni,de azon is hogy házasodni szeretne? utolsó kettő nem százas.Mert én pl. nem szerveztem az esküvőmet túlságosan nagyra.Pár hónap alatt meg volt az egész, ruhát turkában szereztem, étterem egy perc alatt le lett foglalva(amúgy mindig is elakartunk menni arra a helyre csak most volt kifogás :D) két tanúval és családdal fél óra se volt az önkinél a házasság. Nem volt kínszenvedés,sem világvége mint ahogy az uccsó kettő sajnáltatja magát. Mi van ha barátod adna saját gyűrűt, na bumm fölrakjátok a polcra mint a ház ékessége,de aznap villogtok vele az ő örömére. Tisztára úgy beszéltek erről a fél órás dologról, mintha a bőrötöket nyúznák és olyan stílusban, mint a kis kamaszok :D a világ már nem ítél el titeket az élettársi kapcsolatért ideje lenne nem köpködni, mint a viperák.
2015. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
53%
párdon 31-re és 33-ra értem terjedelmes válaszomat
2015. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
61%
ja és pár hónap alatt azt értem mindig elhúztam a dolgokat, mert lusta természet vagyok amúgy pár nap lett volna a foglalás és a többi :D
2015. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
30%
Öröm számomra, (persze csak idézőjelben) hogy Neked ebből ez jött le. Mivel válaszod nekem címezted, így reagálok, ahogy illik. Nem vagyok százas? Tudom. Viszont feltételezéseiddel ellentétben nem űzök ebből sportot, nem zavar,nem érdekel, mint mondtam, mindenki tegyen, ahogy akar. Egyik sem jobb, avagy rosszabb, egyszerűen csak más. Bár gondolod rólam ezek szerint, nem, nem ítélem el, nem ítélkezem senki felett akinek ez fontos, a fölött sem, akinek nem. Ergo. én nem alkottam látatlanban Rólad véleményt, Neked sem kéne, de egye fene, megteheted, elvégre ez egy nyilvános fórum. Biztos szép, meghitt esküvőd volt, kívánok szintén látatlanban minden földi jót és még többet. Most akkor ki is a neurotikus? Ilyen vagyok, taszít. ettől még ez nem rossz. Ahogy én sem vagyok az, csak mint mondottam volt, más. Csúnya világ lenne, ha mindannyian egyformák volnánk. A legjobbkatat! :)
2015. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
30%
Jajj, és még annyit hozáfűzök, ha lehet: Nem, nem a barátom. A gyerekeim apja, a társam, a szerelmem. No pláne, semmi nem áll tőle távolabb, mint az, hogy valaha is sajnáltassam magam. :) Nem is értem ezt Te mi a fészkes fenéből szűrted le? Nos hát, szép hétfő délutánt! Még a végén rímelek is... :)
2015. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 Kései Sirató ***** válasza:
38%

37-es , te nagyon buta vagy. Egyik se jobb vagy rosszabb? Tévedsz! Már a gyerek szempontjából is jobb , ha a szülei házasok.

A különbség az, hogy élettársak esetében csak az egyik akar házasodni, ami édes kevés..

Házasok esetében mindkettő igazán szereti a másikat, annyira, hogy képes házasságot kötni.

Legalább 10 olyan párt ismerek, akik azért nem házasok, mert a férfi nem akar esküvőt, a nő szeretne, de ezzel a vággyal egyedül van. Az ilyen nők persze nem is nagyon érdemelnek jobb pasit, ha önként vállalják ezt a megaláztatást. A kolléganőm élettársa 5 év után szakított, aztán elvett egy másik nőt. EZ is azt bizonyítja sokan azért nem veszik el az élettársukat, mert közben keresik az igazit. Akinek fáj az igazság, elkezd mindenféle érveket keresni, azonban majdnem mindegyik sántit. Értitek? :)

2015. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
36%
nem azt értettem, hogy nézeted az esküvőről rossz lenne, de ahogy azt előadtad, hááát inkább egy dühöngő tinire emlékeztetett, mint egy érett nőre. Ráakartad erőszakolni másokra, hogy miért gondolod hülyeségnek, pont mint a kamasz aki akkor is védi magát amikor senki sem fenyegeti... Csodás esküvőnek nem mondanám sok baki volt és egyebek,de nem is azért házasodtunk össze hogy szép esküvőnk legyen, hanem azért mert együtt akartunk lenni. Ami a házasságot illeti, hogy egyszerűbb legyen örökölni, az is vicces mert jogilag már simán elintézheted ezt esküvő nélkül is, persze ehhez többet kell melózni mint két tanúval,de ha ennyire herótod van tőle akkor megéri utána járni. Csak ezért házasodni és közben hisztizni egy sort, háát lelked rajta.
2015. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!