Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elköltözés otthon?

18 évesen elköltözés otthon?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, a barátom 19, már dolgozik és felhozta a témát, hogy mért nem költözök hozzájuk. Főleg azért szeretné, mert így, hogy dolgozik alig találkozunk, főleg délutános héten. Meg hát 25 km-re lakunk egymáshoz, általában én megyek hozzájuk és egyszer át is kell szállnom, mert nincs közvetlen járat kettőnk faluja között, és így a másik buszra sokszor legalább egy órát kell várnom.

Egy éve vagyunk együtt, és ő úgy lakik otthon, hogy lead x összeget a szüleinek mióta dologzik. Azt mondta engem is eltartana. Amúgy jóban vagyok a szüleivel meg mindenkivel náluk, és őket se zavarná, ha ott laknék. Néhány hétvégén én is szokok menni dolgozni, de az nem sok, főleg a telefonomat fizetem belőle. De anyukám az iskolai meg egyéb dologaimat (pl. most szalagavató meg ilyenek) továbbra is fizetné.

Én úgy vagyok vele, hogy egyrészt elköltöznék, amit már leírtam az miatt, meg mivel náluk elég zűrös a helyzet, mivel anyukám meg a nevelőapám folyton veszekednek, néha én is belekeveredek, és már nem bírom. Másrészt, amíg a gimit nem fejezem be addig inkább otthon maradnék, meg bármilyen kedvesek is a szülei, ha együtt laknánk biztos ott is lennének konfliktusok.


2015. okt. 13. 07:50
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
51%
Így nem költöznék. Ez nem elköltözés, hanem átköltözés. Most a szüleiden élsz, ott meg anyósékon élnél. Ez nem önnállóság, csak áltatás. A pasi meg azért akarja, hogy menj, mert kényelmesebb neki, ha kéznél vagy, mintha utazol. Miért is te utazol folyton? Mit ugrálsz egyfolytában, és adsz fel mindent a kapcsolatért, még a lakhatásod is, csak hogy neki kényelmesebb legyen? Az önzésnek is van határa! Tudom, hogy kislány vagy még, de ideje szembenézni vele, hogy kihasználnak! Értem, hogy menekülsz otthonról, de ennek nem ez a módja, hogy függésből függésbe menekülsz! Keress munkát és albérletet. Az a szabadság, ez nem az. Ez vicc. N32
2015. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
60%
és felnőtteset könnyű úgy játszani, hogy továbbra is anyukád tart el a baratod mellett. mert a felnőtt kapcsolat része az együttélés szerintem
2015. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is hiba lenne, ne tedd ezt.

Az egyik válaszoló már említette, hogy inkább vedd rá (pontosabban várd el) a barátodat, hogy ő is látogasson téged. Bocs, de 25 km nem egy távolság, kismotorral, sőt sportosabbaknak biciklivel is leküzdhető, pláne ha jó az idő. Téged eltartana a fiú, de közlekedési eszközre nem telik? Inkább hagyd ott az otthonodat, mint hogy neki fáradságába kerüljön az, hogy találkozzatok? Ez a hozzáállás semmiképp sem jó alap egy kapcsolathoz.

2015. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
43%

Ha ossze akartok költözni akkor albérletbe csak!

Most a "anyoshazaba a sajat fia le tesz x osszeget!

Neked is le fog kelleni azt az x osszeget tenni"!

Most joba vagy anyosal alltalaban igy megyen ez majd akkor lesz problema amikor egy fedél alatt laktok!

Annyi penzt lefogtok tenni 2 amibol egy jo kis albérlet is futna.

anyós házában teljesen mas lesz minden ott pl "haza mész faradton is bekellnsegiteni anyosnak.

Hétvégn nem alhatsz 9-10oraig mert akkor anyosnak baja lesz. Anyóssal kell ebredned es fel keze lenni.

Albérletben meg nem fuggsz anyostol teljesen szabad eletet élhetsz.

De nez korul itt a gyakorin hany ember osszekoltozott anyosal es fére tenni sem tudtak 2kerest mellet.(parod es te)

Ugyanis mind el fog menni anyosnal!!

Fiatalok vagytok anyosok nen a ti korosztalyotok.pl este 21-22orakorul lehet marhára nem örülne pl ha tv nézhetek vagy szaladgaltok wc re fürdőbe stb...

Előnyét nem láttok csak hátrányát annak ha anyoshoz költözöl!

Arrol nem is beszelve ha "becsuszna a gyerek" akkor mar költözni sem lesz nagy lehetőségetek!

18 19 évesen ha annyira felnőttek vagytok akkor koltozetek albérletbe!

2015. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim válasza:
100%

Szerintem ezt magadnak kell eldöntened.

Csak Te tudhatod. Itt senki nem fog tudni neked jó tanácsot adni, mert nem ismerjük sem a barátod, sem az ő szüleit, sem a te szüleid. Ha szüleidnek sincs vele baja, szerintem miért ne próbálhatnád meg. Arra vigyázz, hogy ne égess fel magad mögött minden utat, emiatt a szüleiddel pl. nem érdemes összeveszni. Azok alapján amiket leírtál, én lehet hogy mennék. Attól függ, hogy mennyire jó a kapcsolatod a pasiddal, mennyire bízol benne stb. Ezt Neked kell tudni. Majd írd meg, hogy döntöttél. :-) De ha sem az anyóséknak sem anyukádnak nincs vele problémája, akkor szerintem miért ne? (De csak ha nincs ellenérzésed a dologgal kapcsolatban.) Plusz szerintem a barátaiddal és a családoddal beszéld meg, ne a gyakorikerdeseken idegenekkel.

2015. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem birod menj.

Én javasolnám, hogy érettségi végéig bírd ki otthon.

Illetve lehetsz többet odaát, hétközben is.

Ne add fel az otthoni bázisodat.


Tanulatlanság: nem csak tanultak kereshetnek jól, ha mondjuk elég okos, ügyes, és tudja mit akar, iskolán kívül is tud tanulni.


Szóval én középutat javasolnék: tölts ott több időt, egy-egy hetet is, vagy mondjuk hétvége helyett 4-5 napot, az érettségi fontos.

2015. okt. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
46%

Elmesélnéd, hogy a fiú mit tesz meg a kapcsolatotokért?

Mert jelenleg csak azt látom, hogy te ugrálsz neki. Utazol, költözöl, akár fizetsz is azért, hogy vele legyél. Ő egész pontosan mit is csinál kettőtökért? Elvisel?

2015. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
33%

18évesen már eltartott akarsz lenni?

szóljon bele anyja apja a mindennapi életedbe.

menjél szépen tanulni, dolgozni, aztán majd költözzetek külön össze.

2015. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
50%

"25 km-re lakunk egymáshoz, általában én megyek hozzájuk és egyszer át is kell szállnom, mert nincs közvetlen járat kettőnk faluja között, és így a másik buszra sokszor legalább egy órát kell várnom. "


ahogy látom ez lenne a fő indok az összeköltözésre. hát ez elég halovány. 25 km még bőven nem távkapcsolat. én komolyan nem hiszem el,hogy nincs legalább 1x olyan busz a nap folyamán,ahol nem 1 óra lesz a csatlakozás,hanem kevesebb. de egyébként tényleg írták mások is,hogy ezt biciklivel is meg lehet még tenni. és ne mindig te menj,járjatok felváltva egymáshoz.

de ez tényleg nem nagy távolság.

2015. okt. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Nekem az röhejes, hogy a 18 éves lány utazgat másfél órát a barátjához, és amikor (gondolom) szóba kerül, hogy ez neki sok, akkor a pasi reakciója az, hogy akkor költözz ide! Nem az, hogy persze, ez elég sok, majd megyek én, és megoldom valahogy...ááá... feküdj az ágyamba, úgy kényelmesebb lenne. Hagyd ott a családod, a háttered, a maradék pénzedből vagy anyádékéból fizess az enyémnek, és feküdj a szobámba. Kb. mint egy plüssmaci. ÉS a lány reakciója? Jó ötlet, úgy sem szeretek otthon lenni... blabla... Lássuk be, ehhez azért kell egy naív kislány is. Nem semmi! Nulla elvárás, csupa alázat.
2015. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!