Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elköltözés otthon?

18 évesen elköltözés otthon?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, a barátom 19, már dolgozik és felhozta a témát, hogy mért nem költözök hozzájuk. Főleg azért szeretné, mert így, hogy dolgozik alig találkozunk, főleg délutános héten. Meg hát 25 km-re lakunk egymáshoz, általában én megyek hozzájuk és egyszer át is kell szállnom, mert nincs közvetlen járat kettőnk faluja között, és így a másik buszra sokszor legalább egy órát kell várnom.

Egy éve vagyunk együtt, és ő úgy lakik otthon, hogy lead x összeget a szüleinek mióta dologzik. Azt mondta engem is eltartana. Amúgy jóban vagyok a szüleivel meg mindenkivel náluk, és őket se zavarná, ha ott laknék. Néhány hétvégén én is szokok menni dolgozni, de az nem sok, főleg a telefonomat fizetem belőle. De anyukám az iskolai meg egyéb dologaimat (pl. most szalagavató meg ilyenek) továbbra is fizetné.

Én úgy vagyok vele, hogy egyrészt elköltöznék, amit már leírtam az miatt, meg mivel náluk elég zűrös a helyzet, mivel anyukám meg a nevelőapám folyton veszekednek, néha én is belekeveredek, és már nem bírom. Másrészt, amíg a gimit nem fejezem be addig inkább otthon maradnék, meg bármilyen kedvesek is a szülei, ha együtt laknánk biztos ott is lennének konfliktusok.


2015. okt. 13. 07:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
33%

Bocs, de az nagyon tré hogy a kiscsóka még egy kis 25 km-es távolságot sem képes áthidalni érted! Az kocsival 15-25 perc! Ja, hogy a kisgyerek sehol sem tart az életben? Meg csak a maga kényelméért akarja hogy odaköltözz?

Hagyd inkább ott és keress egy igazi pasit!

2015. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Oké, akkor tanulatlan, de attól még nem jobb vagy rosszabb ember valaki. Nem tanulhat mindenki tovább. Meg egy éve együtt vagyunk, ha csak a szex miatt, kellenék neki akkor már nyilván kiderült volna.

Ebben az évben végzett az iskolával, és munkahelye se lett egyszerre. Persze, hogy még nem tart sehol szinte. A jogsit is most teszi, mert hogy nem egy olcsó dolog és eddig nem tudta elkezdeni.

Abban is van igazság, hogy neki (is) így kényelmesebb lenne és ezért is szeretné, meg talán önző egy kicsit ez tőle, de azért is szeretné, mert így, mint már írtam, nem sokat találkozunk most pl. délutános hete van, 13:45-től estig dolgozik és valószínűleg még szombaton is mennie kell, szóval szinte nem is találkozunk.

Azért megyek mindig én, mert magam sem szeretem, ha nálunk sokat vagyunk, a már leírt okoból. Tényleg van jobb busz is, de nem mindig tudok azzal menni. A bérletemet fizeti a barátom.

Olyanra gondoltam, amit anyukám fizetne, mint pl. az osztálypénz meg a szalagavatós dologok (pl. ruha, ami ugye nem olcsó). Én nem akarok teljesen önálló lenni, hisz még nem tudok. Dolgozok és fogok is, mert különben, nem lenne semmi pénzem. A telefon mellett még szülinapi stb. ajándékokra is kell a pénz többek között. Amúgy anyukám adna pénzt ilyenekre is, de nem szívesen kérek kölcsön, mikor tudom jól, hogy nem vagyunk valami jó anyagi helyzetben.

Én is inkább ahhoz hajlok, hogy max. csak az érettségi után, de akkor inkább már albérletbe, vagy bárhova máshova. Mert én akkor is csak vendégnek érezném magam, és tudom, hogy működik ez az anyóshoz költözés, mert amikor még a nővérem itthon lakott a barátjával nálunk is voltak gondok.


Szóval sok mindenben igazat adok nektek, de hát a kettőnk kapcsolata, azért nem teljesen úgy működik, ahogy ti gondoljátok. Jó, hát akkor önző, én meg naiv, de én se vagyok egy angyal, nem kell engem védeni. Vannak nekem is hibáim, meg ha arról van szó, hogy ki bántja meg többször a másikat akkor biztos, hogy én. Ezért viselem el a hibáit, mert nekem is vannak bőven.

2015. okt. 13. 12:24
 23/41 anonim ***** válasza:
38%

én pasim 40km-t buszozott be hozzám, nem odaköltöztetett háti cselédnek.

nem akarsz önálló lenni? akkor ez minek? beköltözöl házi szexre, de anyád pénzel? ez így mi???

2015. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
33%

Megértem barátodat, mert biztos szar, hogy alig tudtok találkozni, de ezt ő sem gondolta át rendesen, meg te sem. Nem vagytok elég tapasztaltak az életben. Egyszerűen nem szerencsés odaköltözni neked más nyakára, főleg anyóséra. Az esetek elenyésző százalékában kezelnek majd úgy, mint egy egyenrangú felnőttet... anyóssal együtt élő, nálad akár 20 évvel idősebb nőket is szeretnek az anyósok gyerekként kezelni, mondván, az én házamban lakik. Szerinted akkor egy 18 éves csitrivel hogy bánnának? Alkalmazkodni kell, és nem is kompromisszumokkal, hanem teljesen.


Én azt mondanám, maradj otthon, beszélj anyukáddal, hogy nem bírod a feszültséget. Aztán menj egyetemre koliba, vagy gyűjts pénzt azzal, hogy dolgozol, és menjetek albérletbe. Sokkal egészségesebb egy párnak külön élnie.

2015. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
52%

Előző: "Az esetek elenyésző százalékában kezelnek majd úgy, mint egy egyenrangú felnőttet... " - miért, és a saját szülei igen?

Kérdező, gondold végig az egész helyzetet, és oda menj vagy épp ne menj, ahol a leginkább elfogadnak felnőttként, ahol a legkevésbé van "amíg az ÉN kenyeremet eszed"*-SZENNY.

2015. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
38%
25-ös: mert nem azt csinálja? Már mint nem "az én kenyeremet eszi"? Felesleges bátorítani a kérdezőt, ha annyira együtt akar élni menjen albérletbe, ne a más nyakára!
2015. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
78%

"25-ös: mert nem azt csinálja? Már mint nem "az én kenyeremet eszi"?" - de, csak ez normáliséknál nem jogcím semmire, egy abból következő tény, hogy a szülő vállalt gyereket, és nem a gyerek szülőt.

" Felesleges bátorítani a kérdezőt, ha" .... szerintem meg az felesleges, hogy úgymond persze "csak az ő érdekében" belenyomni a "rendpárti-értékelvű-konzervatív" mocsárba, akkor is, ha az anyjának se ez a jó, akkor is, ha a Kérdezőnek se, akkor is, ha rámegy adott esetben a párkapcsolata...

2015. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
38%
Igen, a szülő vállalt gyereket ez igaz, de a sajátját. Nem a más gyerekét. Nem a más gyerekét akarja kerülgetni reggelente a fürdőszobában, meg úgy általában, nem a más gyerekéhez akar alkalmazkodni a saját lakásában.
2015. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

#28, ebben igazad van, de ennek az eldöntése nem a mi feladatunk, hanem az érintetteké, itt a srác szüleié... nyilván nekik joguk van megvétózni ezt a költözést... de joguk van támogatni is, ha úgy látják jónak. Nekünk viszont nincs jogunk helyettük dönteni, ugye...

(ja, és ha megnézed a megfelelő kategóriákban való kérdéseket, az a sokkal gyakoribb, hogy a szülők akarnak beleszólni a nagykorú gyermekeik életébe, mintsem hogy a párja szülei)

2015. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
76%
Én a barátnőm miatt utazok pontosan 110 km-t (egy vonat átszállással) heti 2-3 alkalommal és nem halok bele.
2015. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!