Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elköltözés otthon?

18 évesen elköltözés otthon?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, a barátom 19, már dolgozik és felhozta a témát, hogy mért nem költözök hozzájuk. Főleg azért szeretné, mert így, hogy dolgozik alig találkozunk, főleg délutános héten. Meg hát 25 km-re lakunk egymáshoz, általában én megyek hozzájuk és egyszer át is kell szállnom, mert nincs közvetlen járat kettőnk faluja között, és így a másik buszra sokszor legalább egy órát kell várnom.

Egy éve vagyunk együtt, és ő úgy lakik otthon, hogy lead x összeget a szüleinek mióta dologzik. Azt mondta engem is eltartana. Amúgy jóban vagyok a szüleivel meg mindenkivel náluk, és őket se zavarná, ha ott laknék. Néhány hétvégén én is szokok menni dolgozni, de az nem sok, főleg a telefonomat fizetem belőle. De anyukám az iskolai meg egyéb dologaimat (pl. most szalagavató meg ilyenek) továbbra is fizetné.

Én úgy vagyok vele, hogy egyrészt elköltöznék, amit már leírtam az miatt, meg mivel náluk elég zűrös a helyzet, mivel anyukám meg a nevelőapám folyton veszekednek, néha én is belekeveredek, és már nem bírom. Másrészt, amíg a gimit nem fejezem be addig inkább otthon maradnék, meg bármilyen kedvesek is a szülei, ha együtt laknánk biztos ott is lennének konfliktusok.


2015. okt. 13. 07:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
78%
#30, nyilván, mert nektek ez a lehetőségetek van... de a Kérdezőéknek ha van lehetőségük összeköltözni is, miért pocsékolják az időt, meg hízlalják a Volánt?
2015. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
33%

és amíg pasid melózik te mit csinálsz?

otthon ülsz és vársz?

2015. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
47%
29-es: Ez igaz, hogy a szülő szokott beleszólni a gyereke életébe. De valljuk be őszintén a kérdező végtelenül egyszerű gondolkodásával nagyon meg fogja bánni ezt a költözést. Persze, az ő dolguk, de ilyen háttérrel, nem mennék a más nyakára. Nincs saját bevétele, bár "szokok menni dolgozni", meg kell a pénz például a születésnapokra...stb... Szerinted milyen élete lesz a barátja szüleinél 18 évesen teljesen kiszolgáltatva? Bár, igaz ez végképp nem a mi dolgunk.
2015. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
78%

". Szerinted milyen élete lesz a barátja szüleinél 18 évesen teljesen kiszolgáltatva? " + nézd, szerintem a legteljesebben kiszolgáltatott viszonyban az ember a szüleivel van, még jó, hogy az esetek többségében azért nem különösebben élnek vissza ezzel a kiszolgáltatottsággal - de bőségesen ismerünk példákat mindannyian arra, amikor nagyon is.

Na most, ebben a helyzetben a Kérdező bármit is választ, mindegyik választásában benne van a siker lehetősége is, meg a kudarcé is, itt nem látok biztosan jó, vagy biztosan rossz utat. A fontos részleteket, amiből talán árnyalódna a kép erre vagy arra, azt meg csak a Kérdező ismeri.

2015. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
57%

Én csak azért írom, hogy ne, mert a szüleihez mennél. Ha egyedül lakna, simán.. De anyóshoz-apóshoz költözni nem jó, akármilyen jófejek is most. Sajnos tapasztalat.


(Attól, hogy 19 évesen dolgozik, MÉG NEM TANULATLAN! Én 18 évesen érettségiztem, szeptembertől estin suliba jártam és hétköznap gyárban güriztem..)

2015. okt. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
48%
És eltartott SOHA ne legyél. (Nyilván más ha elveszted a munkád, és nála laksz egy ideje, de úgy odaköltözni, hogy nincs munkád....)
2015. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%
Konfliktusok mindehol vanak.Nem kell elköltözni otthonról.Ez nem így működik, hogy fogom magam és otthagyom a szeretteim, akiknek az életem köszönhetem.Összeállok a szerelmemmel.Na és mi lesz a hivatalos titulusod?Élettárs?Születnek gyermekek, velük mi lesz hivatalosan?Kinek a nevét kapják?A tiédet.Bocs, hogy ilyen kérdéseket teszek fel, de szerintem te ezt nem gondoltad végig.Fiatal vagy, ne kapkodd el.Ráérsz még a párválasztással. 25km meg nem a világ vége.Szerintem ne hagyd magad befolyásolni, mert nem így működik a lány kérés, hogy költözz ide.
2015. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
0%
Ép eszű ember anyós pajtáshoz nem megy lakni.
2015. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%
minek költözöl el ha ugyan úgy eltartatod magad anyukáddal?
2015. okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
#37, "mert nem így működik a lány kérés, hogy költözz ide." - nem tudom, feltűnt-e neked, hogy költözésről, élettársi kapcsolat létesítéséről szól a kérdés, nem házasságról.
2015. okt. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!