Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét vagyok, ha nem akarom...

Szemét vagyok, ha nem akarom hogy a párom gyerekei minden egyes vasárnap nálunk legyenek, illetve kéthetente nálunk is aludjanak?

Figyelt kérdés
Tudom, most jönni fognak azok a mondatok, hogy minek kezdtél gyerekes pasival. Ha tudnám előre, hogy nem bírom ezt, nem mentem volna bele, de már nagyon megszerettem a páromat, mert a kapcsolatunk szép és boldog, ő is nagyon szeret engem. Viszont unom, hogy nincs egyetlen gyerekmentes hétvégénk sem. Abból áll, hogy főzök, kiszolgálom a gyerekeket, nem nyúlhatok a számítógéphez, aztán mikor elmennek pakolás, takarítás utánuk, mert mindent szét dobálnak, chips a földön, apró játékdarabkák szintén. Úgy érzem magam, mint egy kiszolgáltatott, tehetetlen rabszolga. Egyre sűrűbben vannak nálunk, mert az anyjuk bulizni szeretne. Még most is nagyon fiatal, nem élte ki magát. Én viszont kezdek elfáradni ebbe. Párom viszont fél az exétől, mert az ex szerint akkor jó apa, ha minél többször nála van a gyerek, de a markát is ugyanúgy tartja. Ráadásul hétköznap írogat a páromnak mindenféle iskolásóvodás ürüggyel, hogy mi történt ott, pedig a gyerekek minden hétvégén nálunk vannak, ők is el tudná mondani. Én nem akarok minden hétvégén két gyerekhez és egy exhez alkalmazkodni. Viszont páromat imádom. Van erre megoldás, hogy kicsit nekem is jobb legyen? Félek hogy nem lesz normális családi életünk majd egyszer.
2016. márc. 13. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
39%
Nos, a két hetente 3 nap és a három nap két hétből az marhára nem ugyanaz, kedves utolsó.
2016. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
96%

Szervezz magadnak programot az ilyen hétvégékre.

Apuka foglalkozzon a gyerekekkel, lássa el őket, és tegye rendbe a tornádót utánuk.


Mehettek együtt is kirándulni, fürdeni, akárhova.


Az valóban nem kóser, hogy apuka lepasszolja neked a gyerekek ellátását, minden velük kapcsolatos feladatot. Emiatt én is nagyon pipa lennék. Pontosabban nem tenném meg, hanem elmennék otthonról ezeken a hétvégéken.

2016. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
93%

"Nyilván más az, amikor sajátod van, de más gyerekéhez nincs kedvem minden egyes hétvégén."

Ezt még meg is értem. De a párodnak viszont a saját gyerekei, nem máséi. Így elég nehéz a helyzeted.

Azt nem értem, miért ugrálod őket folyamatosan körbe. Ott van az apjuk, akinek ha épp a kertben van dolga, akkor kiviheti magával a gyerekeket is. És a gyerekek utáni háztartásba/pakolásba az apjuk is besegíthetne.

Egyébként miért engeditek, hogy a konyhán kívül máshol is egyenek, és hogy szétszórják a csipszet?

Emellett csinálhatnátok házon kívüli programot is, úgy mint kirándulás és társai.

2016. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
13%

" két hetente 3 nap és a három nap két hétből az marhára nem ugyanaz, kedves utolsó"


Ugyanaz, csak más fogalmazással. Sajnálom, ha az olyan szellemi fogyatékkal élők mint te, nem képesek ezt megérteni,ettől még a normális értelmi képességű olvasóknak egyértelmű volt a megfogalmazás.

2016. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
79%

Mennyi idősek a gyerekek?

A férjemnek az első házasságából született fiúk 7és 9 évesek. Pénteken ő megy elértük a suliba és hétfőn reggel ő viszi őket az iskolába. Szóval egész hétvégén itt vannak, és nem érzem tehernek. Jól nevelt gyerekek ha játszanak valamivel utána összepakolnak, elöfordul, hogy valami kiborul (chips, tea, üditö) olyankor igyekeznek feltakaritani ha nem megy szolnak és segítek! Van kert most kint fociznak, játszanak a kutyával. Szerencsém van, mert jó gyerekek??

Mikor megismertem tudttam, hogy gyerekei vannak, és sokat vaciláltam, hogy belemenjek e egy ilyen kapcsolatban.

Számolni kell ugyanis azzal is hogy egy nap az anyuka dönthett ugy hogy apanal legyenek a gyerekek....

2016. márc. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
38%
Édesanyad biztosan nagyon büszke rá, hogy ilyen kőkorszaki eszközt es mezőgazdasági segedmunkast ötvöző egyént sikerült nevelni, kedves 34. Nem mellesleg pici ésszel fel tudnád fogni te is, hogy két hetente három nap, az lehetne egy péntek, szombat vasárnap, amikor is a másik hétvége szabad, ellenben a minden vasárnap és kéthetente egy szombat azt jelenti, hogy soha nincs olyan, hogy a gyerek nincs ott.
2016. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
70%
legy eros nincs megoldas. a parod a gyerekeit sokkal fontosabbnak tartja mint a te kenyelmedet, es ez kesobb is igy lesz. tehat vagy beletorodsz a helyzetbe vagy szakitasz.
2016. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
98%

Itt a fő gond a pároddal van.Mégis mi a fenének vannak nálatok a gyerekek, ha rád hagyja őket,ő meg kint van az udvaron. Miért te lásd el a gyerekeit, miért te pakolj utánuk? A te gyereked vagy az övéi? Kihez jönnek, hozzád vagy hozzá?

Az a baj, hogy fülig szerelmes vagy apukába és nem látsz a rózsaszín ködtől, ezért a gyerekeket, meg az exet hibáztatod. A pasid a ludas. Rád nem tud időt szakítani, hogy szombaton ne dolgozzon, a gyerekeire elvileg igen, aztán azokkal is te foglalkozol. Gondolom, nem nagyon tud velük mit kezdeni némi játékon kívül, és nincs is rá igénye. A saját gyerek is ugyanígy csak a te nyakadban lenne, de egész héten, nem csak vasárnap... Ezt senki nem tűrné el. Amíg nem állsz a sarkadra, és csak a rózsaszín felhőn keresztül látod, addig nem is lesz változás. Én a helyedben fognám magam,és megmondanám neki, hogy figyu, vasárnap elmegyek a barátnőimmel kirándulni/szüleimhez/akárhova, mert szeretnél már egyszer pihenni vasárnap, és nem a gyerekei körül ugrálni. Úgyse együtt töltitek a vasárnapot, hanem gyakorlatilag külön...Hanem rakja rendbe utánuk a lakást, akkor úgy hagynám, mikor hazaérek. Majd ha a hét közepén is kupi van, meg belelép a csipszbe, akkor talán észbe kap? Vagy nem. Pár ilyen alkalom után csak leesne neki, hogy mi a baj...Ha meg nem, akkor legalább tudod, hogy biztosan csak házvezetőnő vagy neki, mert most nagyon kényelmes élete van, könnyű mondogatni, hogy egy életre tervez veled, megszeret. Hát persze, semmi gondja melletted, gondolom őt is kiszolgálod, mi baja lenne! Csak éppen fordítva, te nem számíthatsz rá...

2016. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
89%

No, ez megint egy összetett probléma, ahol mindenkinek van egy kicsi igaza.

Elöljáróban leszögezem, h egyedül nevelem a fiam, a helyzetet még súlyosbítja, h az apja külföldön dolgozik, elég hektikusan tudja beosztani az időt. Tehát simán előfordul, h három hétig nincs itthon, és az alatt a három hét alatt én kettesben vagyok a fiammal (szüleim messze élnek). Gyerek másfél éves múlt, jól berendeztük így az életünket, de azért picit gondolj bele, milyen durva felelősség és stressz 3 hétig 0-24 órában csak nekem teljesíteni. Megcsinálom, nem panaszkodni akarok, csak ez az egyik nézőpont. Amikor itthon van az apja, akkor egy két éjszakát vele tölt, ebből a szempontból pont mindegy, hogy azért, mert szeretnék 12 órát aludni egyhuzamban, normálisan kitakarítani a kis segítségem nélkül, vagy elmenni bulizni (hozzáteszem, nem vagyok nagy partyface, van egy kis baráti kör, inkább csak felnőtt beszélgetésre van nekem is szükségem Bogyó és Babóca helyett bizonyos időközönként, mielőtt becsavarodnék). Szerintem ez is érthető, ugye?

Amit a másik oldalról meg én megértek, hogy elég tróger dolog az apa részéről, hogy amikor ott vannak a gyerekek, ő kimegy kertészkedni, te meg oldd meg. Na nem! Már az is más szerintem, ha közösen kimozdultok, a gyerekek életkorától függően nyilván, és nem a négy fal közt főzöl-mosol-takarítasz stb. Elmehetnek ők is hármasba persze, bár mondjuk, ha komolyan gondolod a pasival a dolgot, szerintem nem árt a gyerekekkel is jóban lenni, mivel ők a gyerekei, ez egy életre szóló kapcsolat. Ha meg nem így nézi a gyerekeit, akkor sürgősen hagyd ott, mert ritka nagy tapló, bocsi, de ez van.

Pluszként pedig, ha megengedhetitek magatoknak, menjetek el kettesben havonta-kéthavonta hétvégén romantikázni, csarébe apuka hét közben suli után elviheti moziba vagy sützni vagy játszóházba vagy mit tudom én a gyerekeit.

Kompromisszum minden oldalról.

A markát tartja dologhoz, ebbe nem látok bele, én elvagyok a tartásdíjból+gyedből+családiból+alkalmi munkából, de ha extra kiadás van, vagy ajándékot szeretnénk venni, vagy ilyesmi megbeszélem az apjával, h erre gondoltam beszáll-e (neki amúgy is kevés érzéke van a vásárláshoz, úgyhogy inkább beszáll, én meg mindent elintézek).

Az iskolai-óvodai dolgokról való írogatás: ha valóban ez a téma, ezt nem feltétlen kell rosszul venni. Én is mindent megírok a gyerek apjának, h mi történt, h ne érezze úgy, h kimarad a gyerek hétköznapjaiból, mert külföldön van, meg mert nekünk nem sikerült együtt.

2016. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
78%

Ácsi, és ha te nem lennél a párodnak, hogyan oldaná meg a gyerekfelügyeletet, miközben ő úgy mellékesen dolgozik?


Én amúgy megértem, hogy ez a gyerekeknek sem jó, meg nektek sem jó, anyukának viszont baromi kényelmes, hiszen hétvégente minimum egy napra (minden vasárnap) lepasszolja a gyerekeket. A láthatást nem lehet másképp beosztani, hogy nektek is legyen szabad hétvégétek, és a gyerekeknek ne csak a hétvége jusson apukával?


A pároddal kellene ezt megbeszélned mindenképp, különösen, ha ő egyébként csak az élvezeti dolgokból veszi ki a részét, és nem ugrál a gyerekek körül ugyanúgy, ahogyan te.

2016. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!