Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét vagyok, ha nem akarom...

Szemét vagyok, ha nem akarom hogy a párom gyerekei minden egyes vasárnap nálunk legyenek, illetve kéthetente nálunk is aludjanak?

Figyelt kérdés
Tudom, most jönni fognak azok a mondatok, hogy minek kezdtél gyerekes pasival. Ha tudnám előre, hogy nem bírom ezt, nem mentem volna bele, de már nagyon megszerettem a páromat, mert a kapcsolatunk szép és boldog, ő is nagyon szeret engem. Viszont unom, hogy nincs egyetlen gyerekmentes hétvégénk sem. Abból áll, hogy főzök, kiszolgálom a gyerekeket, nem nyúlhatok a számítógéphez, aztán mikor elmennek pakolás, takarítás utánuk, mert mindent szét dobálnak, chips a földön, apró játékdarabkák szintén. Úgy érzem magam, mint egy kiszolgáltatott, tehetetlen rabszolga. Egyre sűrűbben vannak nálunk, mert az anyjuk bulizni szeretne. Még most is nagyon fiatal, nem élte ki magát. Én viszont kezdek elfáradni ebbe. Párom viszont fél az exétől, mert az ex szerint akkor jó apa, ha minél többször nála van a gyerek, de a markát is ugyanúgy tartja. Ráadásul hétköznap írogat a páromnak mindenféle iskolásóvodás ürüggyel, hogy mi történt ott, pedig a gyerekek minden hétvégén nálunk vannak, ők is el tudná mondani. Én nem akarok minden hétvégén két gyerekhez és egy exhez alkalmazkodni. Viszont páromat imádom. Van erre megoldás, hogy kicsit nekem is jobb legyen? Félek hogy nem lesz normális családi életünk majd egyszer.
2016. márc. 13. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
96%
Vonulj félre és ne pesztrálgasd őket. Nem közelességed más gyereke után takarítani.
2016. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
35%

Két megoldás van.

1. párod azt mondja az exnek, hogy bocsi most nem érek rá, majd jövő héten.

2. Ha nem akarja, hanem a gyerekekkel töltené inkább a hétvégét, akkor így jártál.

Ha saját gyereketek lesz, akkor is ebből fog állni a vasárnapod.

2016. márc. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem megoldható, mivel a hétvégék úgy néznek ki, hogy az apa egyik nap mindig dolgozik (szombat), vasárnap pedig szabaddá teszi magát a gyerekek miatt, mivel saját vállalkozása van!
2016. márc. 13. 10:45
 14/61 anonim ***** válasza:
85%

Különélő anyaként mondom,hogy sztem jogos kérés, hogy nektek is legyen szabad hétvégétek.


Az, hogy megírja a hétközben történt dolgokat természetes, egy gyerek különben sem emlékszik egy hét történéseire, az én fiam az aznapiakra sem mindig szokott, mert kicsi még.


A markát tartja dologban nem feltétlen van igazad, de ebbe nem mennék bele, sok kérdésben fejtegették már. :D


Viszont! Miért is kell neked rabszolgának lenni, kiszolgálni a gyerekeket (Mit is értesz pontosan ez alatt?), pakolni utánuk? Miért nem asztalnál esznek, pakolnak maguk után? Apuka fél nevelni, nehogy ne szeressék? Vagy ha ott vannak, ne a fegyelmezésről szóljon a dolog, érezzék jól magukat? Ez ngyon rossz hozzáállás és sok gondotok lesz belőle, de a gyerekeknek is. Apuka olyankor mit csinál, mikor ott vannak a gyerekek?

2016. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
Az ebéd az asztalnál van viszont reggeli-uzsonna-nasizás-vacsora a szobában, a számítógép előtt. Apuka sokszor ilyenkor a kertben tevékenykedik, kinti pakolászás, ha rossz idő van akkor bent a szobában a tv-nézés megy, én meg a konyhában sürgök forgok.
2016. márc. 13. 10:55
 16/61 anonim ***** válasza:
93%
Egyedül nevelem a gyerekem. Imádom őt, de én is örülök, amikor minden második hétvégém szabad, mert így én is eltölthetek egy kis időt kettesben a párommal. Szerintem jogos a kérésed, hogy szeretnél néha egy nyugis hétvégét, megértelek. Próbálj beszélni a pároddal, de arra vigyázz, ne az jöjjön le belőle hogy a gyerekekkel van bajod, inkább próbáld úgy előadnihogy szeretnél néha kettesben is programot vele, amikor csak egymással törődtök!
2016. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam végig az eddigi válaszokat, lehet h olyat írok, ami volt már.

Szerintem ebben nagy részt a párod a hibás. Neki lenne a feladata,h úgy alakítsa a dolgokat,h neked is jó legyen.

De te meg nagyon rosszul tetted,h eleve bevállaltad a szolga szerepét. Mi lenne ha mondanád a parodnak,h te most hétvégén /vasárnap a baratnoiddel leszel. Vagy csak simán megmondod,h most baromira nincs kedved főzőcskézni stb. Szerinted mit reagálna ha nem szolgalnad ki őket? Mert ha ezt meg kikérné magának, az azért elég gáz.

Az én férjemnek is van gyereke előző házasságából, de sose volt ebből gond. Mondjuk mi amúgy sem osztjuk azt a nézetet h a házi munka a nő dolga. Ráadásul a ferjem azért elég tökös ahhoz h ha kellett, kiosztotta a volt nejet. Nagyon rossz h a párod volt nője zsarolja őt érzelmileg. Úgyhogy mindenképp a parodnak kell átgondolni a dolgokat.

2016. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
32%
Szóval mi a kiszolgálás? És mekkorák a gyerekek?
2016. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
86%
A leírtak alapján hol van itt a minden szép és jó és boldogság? Éjjel esetleg?
2016. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
96%
Ha nálatok vannak a gyerekek, apuka pakol, meg kertben dolgozik? A gyerekek a tv és a szgép előtt? Jajj.
2016. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!