Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét vagyok, ha nem akarom...

Szemét vagyok, ha nem akarom hogy a párom gyerekei minden egyes vasárnap nálunk legyenek, illetve kéthetente nálunk is aludjanak?

Figyelt kérdés
Tudom, most jönni fognak azok a mondatok, hogy minek kezdtél gyerekes pasival. Ha tudnám előre, hogy nem bírom ezt, nem mentem volna bele, de már nagyon megszerettem a páromat, mert a kapcsolatunk szép és boldog, ő is nagyon szeret engem. Viszont unom, hogy nincs egyetlen gyerekmentes hétvégénk sem. Abból áll, hogy főzök, kiszolgálom a gyerekeket, nem nyúlhatok a számítógéphez, aztán mikor elmennek pakolás, takarítás utánuk, mert mindent szét dobálnak, chips a földön, apró játékdarabkák szintén. Úgy érzem magam, mint egy kiszolgáltatott, tehetetlen rabszolga. Egyre sűrűbben vannak nálunk, mert az anyjuk bulizni szeretne. Még most is nagyon fiatal, nem élte ki magát. Én viszont kezdek elfáradni ebbe. Párom viszont fél az exétől, mert az ex szerint akkor jó apa, ha minél többször nála van a gyerek, de a markát is ugyanúgy tartja. Ráadásul hétköznap írogat a páromnak mindenféle iskolásóvodás ürüggyel, hogy mi történt ott, pedig a gyerekek minden hétvégén nálunk vannak, ők is el tudná mondani. Én nem akarok minden hétvégén két gyerekhez és egy exhez alkalmazkodni. Viszont páromat imádom. Van erre megoldás, hogy kicsit nekem is jobb legyen? Félek hogy nem lesz normális családi életünk majd egyszer.
2016. márc. 13. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
Amikor nincs nálunk gyerek és éljük az életünket minden jó. Viszont unom már, hogy nincs gyerekmentes hétvégém és még nem is a sajátjaimról van szó! Egy másik nő akar szórakozni járni meg lepasszolni őket én meg áldozzam fel az időmet, energiámat.
2016. márc. 13. 11:05
 22/61 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem csináljátok úgy, hogy kéthetente hétvége, másik héten pedig hétköznap? És akkor ő is tud kicsit szabadon lenni és ti is tudtok hétvégén kettesben lenni.Mert ha belegondolsz, ez tényleg nem sok, amennyit az apa foglalkozik velük.14 napból 3 nap semmi, bár szerintem nem is ezzel van neked bajod, hanem hogy abban a 3 napban is te vagy a gyerekekkel, nem az apjuk.Hát nem valami jó képet festettél eddig róla.
2016. márc. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szemét csak nincs más választásod. A gyerekek hétköznap nem tudnak menni, az apjuknak meg csak egy szabadnapja van. A gyerekek heti egy napját viszont nem csökkentheted. Vagy megelégszel a heti másik hat nappal vagy keresel mást. És ez még csak a kezdet amúgy, majd mennek veletek nyaralni, mennek az ünnepek alatt stb...Aztán ha lesz közös gyereketek akkor még sokkal jobban fog idegesíteni, hogy azt a kis szabadidőt is együtt fogjátok tölteni. Én a helyedben amúgy nem tölteném velük a vasárnapokat. Elmennék barátnőkhöz,szülőkhöz stb. De egész életedben menekülni sem lehet.
2016. márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
75%

Inkább az a baj h a párod simán hagyja h a volt nője ezt tegye. A ti boldogsagotokert ő felel, nem a volt nője! Nem a volt nőt kell hibáztatnod! Ő neked nem tartozik semmivel. Ellenben a párod annál inkább.

Egyébként így olvasgatva a kommentjeidet, nekem az az érzésem,h ez a nagy szeretet egyoldalú. A párod meg elég önző. Elnézi h te pakolsz, főzöl, nem érzed jól magad. Ne haragudj,de az nem jó kapcsolat, ami csak bizonyos körülmények között működik. Pont az ilyen kényes, problémás helyzetekben lehet ezt felmérni. Az h akkor király, amikor épp nem adódnak gondok, nagyon kevés egy hosszú távon is működő kapcsolathoz.

2016. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
81%

Hány évesek a gyerekek? Gondolom, elég nagyok már ahhoz, hogy elpakoljanak maguk után, megértsék, hogy enni az étkezőben lehet, vagy összedobjanak maguknak uzsonnára egy szendvicset. A pároddal kéne megbeszélned, hogy együtt mondjátok el nekik az otthonotokra vonatkozó szabályokat, kaját meg lehet rendelni is, ha pihenni akarsz, nincs kőbe vésve, hogy egy nőnek a vasárnapját a konyhában kell tölteni.

Jó ötlet, amit írtak, hogy tegyétek át hétköznapra a nem-ottalvós napot, anyuka pedig gondoskodjon bébiszitterről, ha bulizni akar hétvégén. Elkezdheted úgy, hogy a következő alkalomra rábeszéled a párod egy wellnessnapra, biztosan van jó fürdő a közelben, ahol egész nap ellehettek kettecskén, a gyerekek meg jöjjenek pl. csütörtökön délután.

2016. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
52%

Elváltak a szüleim, úgyhogy a gyerek szempontjából ismerem ezt a kérdést. Szerinted egy gyermeknek milyen érzés,ha 2 hetente 3 napot tölthet az édesapjával,és ezt is el akarják tőle venni? Valószínűleg hülyére sírtam volna magam, ha édesapámnak az új barátnője ennyivel fontosabb, mint a húgom és én. Ez egyszerűen morbid.


Írod, hogy anyuka bulizni akar. Oké, de anyukánál 11 napot vannak 2 heti lebontásban a gyerekek. Ha 2 hetente egyszer elmegy bulizni, abban a 3 napban amikor megteheti, szerintem nem bűncselekmény. Gondolom ti is jártok szórakozni a pároddal abban a fennmaradó 11 napban, nem? Akkor másokat miért kell érte elítélni?


A másik: a gyerekekről amíg ott vannak a párodnak kellene gondoskodnia, nem neked. Miért nem teszi?


És végezetül:nem, nem lesz soha "normális" családi életetek. Egyrészt sosem lesz igazán pénzetek saját gyermekekre, úgy, mintha első gyereket vállalnátok, hiszen a párodnak még jó ideig támogatnia kell a sajátjait. Másrészt nem foszthatod meg a gyerekeket attól a 3 naptól,így sosem lesz egy közös családi hétvégétek. Éppen ezért igényelnek az ilyen családok sokkal nagyobb türelmet, megértést, elfogadást,mint a normál családok.


Mivel benned ezeknek egyike sincs, sőt, a szakítást javaslom én is.

2016. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
81%

Nos, szerintem minden embernek elemi igénye, hogy bizonyos időt gyerekek, a gyerekei nélkül töltsön el. Nálatok a hétköznapok gyerekmentesek. A sajatodat se teheted majd ki mindig, ha épp nincs kedved hozzá. A partner gyereke pedig normális embernél nincs megkülönböztetve a sajattol.

Amin lehetne változtatni az az, hogy az apának kellene törődni velük elsősorban, nem neked. Ülj le vele és mondd el, hogy neked ez így sok, vegye ki a részét.

2016. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
44%

26!


Minden hétvégéről volt szó, nem kéthetente 3 napról

2016. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
41%
Nem vagy szemét, de ha ez is sok, akkor mégis mennyi időt töltsenek együtt? Ha a túl sok rád szakadó munkával van baj, akkor azt csak a partnereddel kellene megbeszélni. Ha a gyerekek fizikai jelenlétével van gond, akkor az csak annyit jelent, hogy nem neked valók a gyerekek.
2016. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
46%

"Minden hétvégéről volt szó, nem kéthetente 3 napról"


- Minden minden egyes vasárnapról és kéthetente a szombat is, ahogy én olvastam. Ez szerintem három nap két hétből.

2016. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!