Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét vagyok, ha nem akarom...

Szemét vagyok, ha nem akarom hogy a párom gyerekei minden egyes vasárnap nálunk legyenek, illetve kéthetente nálunk is aludjanak?

Figyelt kérdés
Tudom, most jönni fognak azok a mondatok, hogy minek kezdtél gyerekes pasival. Ha tudnám előre, hogy nem bírom ezt, nem mentem volna bele, de már nagyon megszerettem a páromat, mert a kapcsolatunk szép és boldog, ő is nagyon szeret engem. Viszont unom, hogy nincs egyetlen gyerekmentes hétvégénk sem. Abból áll, hogy főzök, kiszolgálom a gyerekeket, nem nyúlhatok a számítógéphez, aztán mikor elmennek pakolás, takarítás utánuk, mert mindent szét dobálnak, chips a földön, apró játékdarabkák szintén. Úgy érzem magam, mint egy kiszolgáltatott, tehetetlen rabszolga. Egyre sűrűbben vannak nálunk, mert az anyjuk bulizni szeretne. Még most is nagyon fiatal, nem élte ki magát. Én viszont kezdek elfáradni ebbe. Párom viszont fél az exétől, mert az ex szerint akkor jó apa, ha minél többször nála van a gyerek, de a markát is ugyanúgy tartja. Ráadásul hétköznap írogat a páromnak mindenféle iskolásóvodás ürüggyel, hogy mi történt ott, pedig a gyerekek minden hétvégén nálunk vannak, ők is el tudná mondani. Én nem akarok minden hétvégén két gyerekhez és egy exhez alkalmazkodni. Viszont páromat imádom. Van erre megoldás, hogy kicsit nekem is jobb legyen? Félek hogy nem lesz normális családi életünk majd egyszer.
2016. márc. 13. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
19%
Igen.
2016. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
12%
Igen , elég szemét vagy. Durva, hogy azt a 3 napot is sajnálod a gyerekektől. Kívánom, hogy ha saját gyermekeid lesznek tapasztald meg te is milyen az, ha az új szexpartnered el akarja távolítani a gyerekeidet.
2016. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Nem akarlak elkeseríteni, de akkor te nem is a 2. vagy a párodnál, hanem a harmadik.

Ha vállalkozó, akkor csak tudna néhány szombatot szabaddá tenni, hogy kettesben legyetek.

2016. márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
59%

Azért elég gáz amit mondasz! Tudom hogy nehezen viselném ezt ha a te helyedben lennék, ezért nem kezdek gyerekes pasival!

Ja és gondolhatod hogy a feleségével is egy életre tervezte! Ha most elő állsz kukacoskodni, számíts rá hogy nem téged fog választani.

2016. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
71%

Feltételezem, hétköznap mindketten dolgoztok, és hétvégén lenne több szabadidőtök egymással foglalkozni (abból kiindulva, hogy a párod szombaton még ráhúz egy plusz műszakot, gondolom, inkább a vasárnap lenne kettőtöké), így viszont, hogy mindig ott vannak a gyerekek, nincs elég időtök egymásra, a párod pedig még akkor is kimenti magát a feladatok alól, és kvázi bébiszitter szerepben van azokon a napokon.

Jól látom? Csak a leírás alapján próbáltam összerakni a képet.

Ha valóban így van, az nagyon nem jó. És nem megoldás, hogy hallgass és tűrj tovább, mert te ebben fel fogsz őrlődni, az pedig akár megint a gyerekeken is lecsapódhat, hiszen idegesebb és türelmetlenebb leszel, velük is. Persze a párodnak sem kell nekiesni, de a két véglet között is vannak lehetőségek.

Úgy gondolom, meg lehet osztani másképp is a felügyeletet, akár heti váltásban, és persze apukának sem csak annyi a kötelessége, hogy játszik a gyerekekkel, neki is kellene őket nevelni, takarítani utánuk... stb.

Persze, ha most borul a bili, lehet, hogy jobb is lenne, de ez a felállás az olvasottak alapján akkor sem lenne jó, ha nem kisgyerekes elvált apukával kezdtél volna, hanem eleve hozzámentél volna egy ilyen emberhez, és a közös gyerekeiteket nevelnétek és minden rád maradna, apuka meg csak akkor lenne ott, ha játszani kell.

2016. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
50%

Én tökre megértem hogy zavar a helyzet. De azt jólértem, hogy a párod erröl mit sem sejt?

Hozd fel neki, de kedvesen, hogy milyen rég voltatok egy napot csak kettesben, egész nap pucéran a lakás minden pontján..... ;)

El is utazhattok néha.

Nem bűn, hogy vágysz erre!

Azt meg nem értem, igaz sose voltam ilyen helyzetben, hogy miért az "új nő" lesz a "pótháziszolga", miért nem az apa APA?!? Miért nem az apa látja el, foglalkozik a saját gyerekével? Azért van ott az a gyerek. Vagy csinálnak közös normális programot?

Sok értelme van a láhatásnak, ha az egyik fél pl. a kertben, másik(ak) meg a gép előtt kockulnak, a harmadik, "kivülálló" fél pedig kiszolgálja az első kettőt, meg rámolja utánuk a kupit?!

Engem ez jobnan bosszantana, mint ami téged.

2016. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
87%

"Igen , elég szemét vagy. Durva, hogy azt a 3 napot is sajnálod a gyerekektől."


Nem csak a 3 nap a gond. Sőt, nem az a legnagyobb gond, hanem az, hogy apuka cseszik a gyerekre, a kérdezőnek kell főzni, takarítani és foglalkozni a gyerekekkel az apjuk helyett.

2016. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
53%
Jahh, tényleg le kellett pontozni, amiért azt írtam, h kössön mindenki kompromisszumot :D vicces
2016. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
78%

Gyerekes, elvált férfi ezzel jár. Ez a helyzet csak rosszabb lehet ha te is szülsz. A férfi sem fogja akkora csodaként várni a te babád mint az elsőszülöttét, és el kell fogadtatni majd a gyerekekkel (mert hát ők a legfontosabbak) a kistesót. A jelenlegi rendszer ellen nem tehetsz semmit ez az ő kis családjuk és így állították be a szabályokat.

Viszont te nem voltál ott a szabályok felállításánál. Te a párod aktuális nője vagy. Ezért nyugodtan szervezz magadnak csajos programot amikor neki gyerekes programja van. Nekik is jó hogy együtt lehetnek és neked is, mert nem érzed kiszolgálószemélyzetnek magad.

2016. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
21%
Ők az elsők, mert ők a családja. Csupán az anyukájukkal nem tudtak együtt élni. Ezt a csomagot készen választottad. Miattad ment szét a családjuk? Ti már megtaláltátok egymást az apukájukkal. Az apukájuknak már van szexpartnere vagy társa. Nem tudom minek gondol téged. Ha te robbantottad a családjukat, vagy az apuka úgy döntött fiatalabb nőt keresne belegondolhatsz hogy az anyukájuknak is joga van társat találni. Joga van rendezvényekre, bulikra elmenni és párt találni magának. Egy anyukának mindig nehezebb, mert a gyerekei testi -lelki biztonságát nézi elköltözéskor. Mikorra ez beáll az apuka már lehet hogy a sokadik nőjén van túl , mire az anyuka elkezd gondolkozdni hogy ideje társat keresni.
2016. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!