Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kislanynak a Dolores nev...

Kislanynak a Dolores nev szerintetek milyen?

Figyelt kérdés
2016. máj. 20. 09:00
 21/98 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is a jelentése miatt teljesen kizárt, hogy ezt a nevet választanám. Valahogy félnék, hogy a jelentés majd mit hoz magával a gyerek életében.


Aki írta HR-esként, hogy egyből kuka, az nem lehet túl profi a szakmájában. Manapság sokaknak van fura neve, és nem csak a cigányoknak. Aki ez alapján ítél meg valakit, anélkül, hogy bármit tudna róla, az magát járatja le.

2016. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 anonim ***** válasza:
19%
Próbáltam egy olyan nevet említeni, ami egyértelműen magyar, kedves 923. Ezzel a nevvel is problémád van? Szerinted mégis hogyan kell elnevezni egy gyereket?
2016. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
82%

"Aki ez alapján ítél meg valakit, anélkül, hogy bármit tudna róla, az magát járatja le."

Pont nemrég olvastam cikket arról, hogy mennyit számít pl egy fotó az önéletrajzon, mert már alapból arcról ítélnek a HR-esek. A név a következő a listán. Lehet hőbörögni a rendszer miatt, de attól még egy idióta név hátrány az életben. A gyereket segíteni kell, nem megszívatni egy fos keresztnévvel. Suliban a Havas Napsugáron röhögött mindenki, de a szüleinek biztos jó ötletnek tűnt. Szar ügy, ilyen az élet.

2016. máj. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
22%
Na de kinek mi a fos keresztnev, utolsó? Szerinted a Napsugár az. Szerintem meg a Dóra. Ugyan hagy döntse már el mindenki maga, hogy mi az a név, ami neki tetszik
2016. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim ***** válasza:
22%

23: De ez is csak a HR-es szegénységi bizonyítványa, ha ezek alapján ítél, és nem a tudás, rátermettség alapján.

Egyébként meg önéletrajzra már nem szokás fényképet tenni, csak ha ezt direkt kérték.

2016. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:
86%
Miért bejárónő ugrik be? Miben volt ez a név? Nekem nem jön be, olyan öreges.
2016. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 anonim ***** válasza:
88%
Nekem Umbridge jut róla eszembe... :)
2016. máj. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert homokba dugod a fejed, még jót röhögnek a különlegesnek gondolt neveken. Épeszű szülő hanyagolja a Napsugár, Dolóresz, Ármándó és hasonló neveket, csak a cigányok és az elmebajosok gondolják másként. Aki azt akarja hogy a gyereke kilógjon a többi közül, annak ki is fog. A normális nevekkel nincs ilyen, mert ezeken kívül mindenki más elfogadja őket, mert gyakoriak.

Az hogy szajkózod a szegénységi bizonyítvány kifejezést, még nem változtat a társadalmon: aki kilóg azt kiközösítik, apróságokért is. Ezek egyike a fos név, de ott a származás vagy arctípus is, de akár egy idegesítő hang is. Hiába berzenkedsz hogy ez helytelen, attól még igaz. Csapatba szoktak embert keresni, és a jó HR-es pontosan tudja hogy ne válasszon olyat, aki miatt majd széthúzás lesz. Naná hogy fényképes önéletrajzot kérnek a cégek, eldönthetik hogy kivel akarnak együtt dolgozni és van annyi jelentkező, hogy szelektálhassanak közülük: a neve INTERJÚ, ahol kiderül a tényleges szakértelem. Teccikérteni? Lakatos Dolóresz el se jut majd idáig.

2016. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 anonim válasza:
88%
Nekem egy kisebbséghez tartozó kislány jutna eszembe. Válassz szerintem valami gyakoribb de mégis különleges nevet, ha már különc nevet szeretnél adni a kislánynak.
2016. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
34%

28: Te nagyon buta vagy, és remélem, igazából nem HR-esként dolgozol és nem is fogsz soha.

Nem döntenek név alapján semmilyen komoly helyen. Sőt, komoly helyen nem is kérnek fényképet.

És normális emberek nem közösítenek ki senkit a neve miatt. Lehet, hogy az oviba és a suliba ez a szokás, de felnőtt emberek között nem.

Főleg azért, mert ahogy már írtam, manapság nem cigányok, vagy alja embereknek van fura nevük, hanem már bárkinek.

Mellesleg a Napsugár azért egyáltalán nem az Armandó kategória.

2016. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!