Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kislanynak a Dolores nev...

Kislanynak a Dolores nev szerintetek milyen?

Figyelt kérdés
2016. máj. 20. 09:00
 51/98 anonim ***** válasza:
88%
Elnézést a kérdezőtől, amiért eltértem a kérdéstől és hoztam egy névlistát, csak mindig feltűnik ilyen kérdésekben, ha valaki írja, hogy "magyar embernek legyen magyar neve", kíváncsi vagyok, hogy vajon ilyenekre gondol-e, vagy a nem magyar, de magyar nyelvben meghonosodott, eredetileg idegen eredetűekre. Mert ilyen valóban magyar nevű magyarokat én azért nagyon kevés magyar ismerősömet tudnék felsorolni, az ismerőseim 99%-ának más nyelvekből meghonosodott, mára már nem idegen hangzású neve van. Többek között az enyém, öcsémé és szüleim keresztneve is meghonosodott idegen eredetű név, amikre a legtöbben nem mondanák azt, hogy nem magyar nevek.
2016. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
56%
Nem olvastam vegig, de a HR-esnek uzenem, h a jelentkezo neve nem a palyazot, legfeljebb a szuleit minositi. Amit te irtal, sz meg teged. Es ne felejtsd el, h kozben felnott es bekerult a munkaero piacra egy Pamela, Szamanta, Ricardo generacio es bizony ertekes munkaerot is veszithet a ceged a diszkriminativ bozzaallasod miatt. Ha nem kamuztal es tenyleg hr-es vagy, teged kelle e elsokent kirugni, mert alkalmatlan vagy.
2016. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
82%

Én magam is HR-es kolléga vagyok, és lássuk be van igazság abban fentebb a kolléga írt. Jelenleg egy megüresedett pénzügyi pozícióba keresünk munkatársat és a főnököm asztalára Horváth Dzsesszika CV-t tenném, szerintem haza küldene pihenni (jó esetben).

Szóval itt nem velünk van a gond, de van az emberekben egyfajta bizalmatlanság Oláh Eszmeraldaval szembe, és aki mást mond az hazudik!

Nem rég egy barátnőm mesélte, hogy babysittert keresetet egy jobb módú családhoz, minden jelentkezőt behívott személyes beszélgetésre egy 21 éves félig cigány származású főiskolás lány nagyon elnyerte a tetszését és kifejezetten ajánlotta a családnak is, de az édesanya azonnal kizárta a jelentkezők közül Dzsesszikat

2016. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként én megértem a HR-eseket, ha az ilyen életrajzokat arrébb teszik. Hadd ne mondjam, a legtöbb állásra baromi nagy túljelentkezés van, és vmi alapján szelektálni kell, hogy mely embereket hívják be személyes elbeszélgetésre... minden apróság miatt szelektálják a jelentkezőket... egy Kolompár Rikárdóról óhatatlanul olyan konnotációi lesznek az embernek, hogy... az, hogy cigány, egy dolog... de hogy egy proli cigánynak a gyereke, az is biztos, mert az értelmesebb az nem így hívja a gyerekét. És akkor ugye jön az is a képbe, hogy az ilyen szülő hogy nevelte fel a gyerekét... és azt ugye tudjuk, hogy a nevelés elég nagyban hozzájárul ahhoz, hogy milyen felnőtt lesz a gyerekből...
2016. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
90%

53.

Valoszinuleg akkor is kizarta volna, ha Olah Marianak vagy Margitnak hivjak...

2016. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ne. Főleg ne akkor, ha Kovács Dolores lenne. Inkább Legyen Dóra, Dorottya, Dorina, Dorisz
2016. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
100%
Én régen ezt a nevet úgy hallottam, hogy "Dolorész" és tetszett a hangzása, elhatároztam, hogy ha lesz macskám, ez lesz a neve, végül nem ez lett. A gyerekemnek nem adnám, mert fájdalmat jelent.
2016. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
100%
A "Nyeste" neven kifekudtem a rohogestol, egybol a nyest nevu allatka jutott az eszembe, de a tobbi kozt is volt nem egy ami igencsak furan hangzik akarmi is a vezetekneve a gyereknek.
2016. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
76%

46!


A gyerekorvos baratunk is nézi az összes létező sorozatot. Tudod miért? Mert kikapcsolja. Majd mondom neki, hogy szerinted unatkozó/cigany/műveletlen liba. De hogy őszinte legyek, anno egy bírósághoz közeli kavezoban dolgoztam, ott rendszeresen hallottam az ugyvedeket is a sorozatokrol beszélgetni.

Ez az általánosítás nagyon nagy marhaság.

2016. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 A kérdező kommentje:
kedves hozzá szolok :) félig magyar félig cubai származású kislányom lesz :) Szinte az összes hozzá szólásban lealacsonyítanak mint anya..ezt igen sérelmezem ..de azért köszönöm mindenkinek ..
2016. máj. 20. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!