Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kislanynak a Dolores nev...

Kislanynak a Dolores nev szerintetek milyen?

Figyelt kérdés
2016. máj. 20. 09:00
 31/98 anonim ***** válasza:
73%
30: És te tényleg ilyen hülye vagy? Szerinted az, hogy egy gyerek minden nap sírva jön haza az oviból aztán meg 12 éven át a suliból mert a nevén röhögnek, az nem elég???
2016. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
35%

31: Te honnan veszed a bátorságot, hogy engem lehülyézz? Ha visszaolvasol, akkor rájössz, hogy te vagy a hülye.

Egy szóval sem írtam, hogy én adnék ilyen nevet. Sőt! Én azt írtam, hogy nem adnám semmiképp.

De nem is ítélnék el senkit sem a neve miatt. Ezzel nem tudom, mi a gond. Szerintem ez a normális.

2016. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó!


Mert szerinted csak a neve miatt lehet valakit csufolni? A voroshaju/elallofulu/szemuveges/akármilyen gyereket nem csufoljak, csak és kizárólag azt, akinek a neve fura?

2016. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
25%

31: Egyébként meg kit csúfolnak? Tele az ovi furábbnál furább nevű gyerekekkel és senki sem csúfolja őket. Ha te szerintem ez ok a csúfolásra, akkor veled van gond. És ahogy írták előttem, csúfolni bármiért lehet valakit, nagy az orra, szemüveges, vörös a haja, nincs menő telefonja, akármi.

Te olyan gonosz lehetsz. Brrrr

2016. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
75%
Én soha nem csúfoltam senkit semmi miatt, de jártam oviba és iskolába is, úgyhogy tudom milyenek a gyerekek. Minek egy plusz esetleges alapot adni a gúnyolódásra? Ráadásul egyetemre járok, ahol nem egy emberről hallottam hogy szólítják a háta mögött a felnőttek a neve miatt. Jejj de gonosz vagyok :(
2016. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
49%

Ha vmelyik szülője spanyol, akkor teljesen jó.

Ha nem, akkor neeee... kezdjük ott, hogy ilyen formában csalás nélkül (magadat vmilyen kisebbséginek vallod) nem lehet anyakönyveztetni, csak úgy, hogy Dolóresz. Az meg hülyén hangzik. De amúgy is, ha sikerül sima Doloresként anyakönyveztetni... Kovács Pista és Kovács Lujza gyerekeként Dolores... ciki.

2016. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
11%

A név szörnyű, sose adnám a gyerekemnek. HA spanyol állampolgár lenne, akkor se.


A nagyokos 923-asnak meg üzenem, hogy nem csak cigányok adnak ám idióta neveket a gyereküknek. Hajajj, milyenekkel találkozom én... Náluk különben is az a szokás, hogy adnak egy hagyományos magyar nevet, meg egy rettenetes hangzású külföldi majomságot, de általában a magyar nevet szokták használni.

2016. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
36%

A legtöbb "magyar" név nem magyar (Péter, Máté, Mária, Zoltán, Zsófia... stb.), csak vagy már megszoktuk, vagy könnyebben be lehetett integrálni a magyar nyelvbe. Mondjuk van, ami nehezebben épül be, mert szokatlanabb, aztán ki tudja, mi lesz idővel, de pl. az olyanok, mint Dzsesszika, szerintem mindig idegen hangzású marad.


Ha legyen minden magyarnak magyar neve, egy lista, ezek mind magyar eredetű, magyar keresztnevek, anyakönyvezhetők: Ajándék, Ajnácska, Áldáska, Arany, Avarka, Bársonyka, Begónia, Béke, Bolda, Borsika, Ciklámen, Cinnia, Csendike, Cseperke, Csillag, Délibáb, Delinke, Életke, Eperke, Evetke, Fehérke, Fürtike, Füzike, Galamb, Gerle, Gyopárka, Harmatka, Havaska, Levendula, Mályva, Mátka, Mimóza, Nyeste, Orchidea, Orgona, Őrsi, Őszike, Őzike, Pintyőke, Rezeda, Sudárka, Sugárka, Szederke, Szellőke, Szemőke, Szendike, Szendile, Szironka, Tavaszka, Üdvöske, Zöldike, Acsád, Adony, Agmánd, Ajád, Apor, Apród, Atos, Bajnok, Balár, Bán, Bars, Bató, Bátony, Bedő, Bekény, Bekő, Belián, Berény, Bodor, Bors, Buzád, Csatád, Csató, Csepel, Deli, Fodor, Harkány, Hódos, Holló, Karácson, Kardos, Kerecsen, Kósa, Kund, Lantos, Megyer, Nyék, Ormos, Sólyom, Tardos, Uros, Vidor, Vitéz


Egyik jobb, mint a másik...

2016. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
82%
Hazánkban kb. minden 2. szuka argentin dogot Dolores-nek hívnak (a kanokat meg Diego-nak). Csak hogy vedd figyelembe azt is, esetleg a parkban elkiáltod magad a kislányodat hívva, és egy nagy fehér kutya fut oda hozzád.
2016. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd a fenébe, ezek magánsuliba jártak ahol csak a magántanárokkal találkoztak, mert halvány lila gőzük nincs az életről. Ha eléjük rakod az ezen a téren végzett kutatást és éles kísérleteket, azt is letagadják meg kimagyarázzák. Lázálmukban senkit sehol nem csúfolnak, mindenki kézenfogva áll és énekel a tolerancia körében. Olvasgasd ezeket ha tudsz nyelvet, számos értékes tudományos cikk van erről.

- bullying in school

Ez nem az iskolában kezdődik, hanem már sokkal korábban. Alapvetően befolyásolja az ember életét és kihatással van a jövőjére. A szülő azt csinálja mint itt a marhák, a végletekig tiltakozik a tényleges következmények ellen és elhárítja magától a felelősséget. Nem a gyereknek választja a nevet hanem saját magának, mert ő maga akar büszkélkedni a többi szülő előtt, hogy a gyerekének milyen különleges neve van (értsd a gyerekem különlegesebb, mint a tiéd). A következmények le vannak szarva. Mindenki más a hülye, ők gondolják jól, ennek a makacsságnak pedig a gyerek issza a levét. Persze nem lepődöm meg, még soha nem találkoztam olyan szülővel, akinek elhangzott volna a szájából a "tévedtem" szó, ha a gyereke a téma. A pszichológusok legalább jól élnek.

Ugyancsak érdemes rákeresni a "name discrimination" témára kétkedőknek, kezdetnek a való világba való visszatéréshez.

2016. máj. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!