Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megloptam a rokonaim, mit tegyek?

Megloptam a rokonaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hétig laktam náluk vizsgaidőszak végén. Pénzre volt szükségem, lakbért kellett fizetnem, gyógyszeres kezelés alatt voltam, a dokit is kellett fizetni, haza is kellett jutnom. Anyám sajnos nem tudott eleget küldeni. Észrevették, hogy hiányzik a pénz és, jogosan, rám gyanakszanak. Bevallani nem merem, még magamnak sem. Nagy összegről van szó (kb. 50.000 forint). Ha bevallom, oda a becsületem előttük is, anyám előtt is. Ha nem, megúszhatom, de akkor ott a lelkiismeretem. Mit tegyek?
2016. júl. 8. 22:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
81%

#30: szerintem ne levelet írjon, milyen az már? A saját rokonait meglopja egy elég nagy összeggel és annyi sincs benne, ha már bevallja, hogy szemtől szembe tegye? Ez gyávaság. Ha tőlem ilyen módon kérnének bocsánatot egy komolyabb ügyben, én még jobban megutálnám az illetőt, amiért annyi sincs benne, hogy idetolja a képét.


Kérdező: valld be, kérd meg őket, hogy kezeljék diszkréten az ügyet és ígérd meg nekik, hogy az utolsó forintig visszafizeted. Valamint ezek után húzd meg magad, nehogy összetűzésbe kerülj velük, mert ezután mindig te fogsz szarul kijönni a dolgokból. Ráadásul írtad, hogy rád gyanakszanak, ergo rákérdeztek, te pedig hazudtál. A bizalom biztos, hogy elveszik, és többet hinni, bízni se fognak benned, erre számíts

2016. júl. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
71%
Kedves #31-és! Igazad van. Én a leveles részt magamból kiindulva írtam és úgy értettem, hogy miközben olvassák én is ott lennék velük szemben és valószínüleg sírnék, beszélni nem tudnék. Meg így írásos bizonyítékot adnék a kezükbe Ami garantálja a pénz visszafizetését, hogy újra bizhassanak bennem. Én így gondoltam, bár nem fejeztem ki egyértelmüen. Kedves Kérdezö! Remélem segítettem.;)
2016. júl. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
12%
Nagy összeg az 50.000 forint? Még ha euró lenne. menj el dolgozni és tedd vissza vagy felejtsd el.
2016. júl. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg tőlem 4 milliót loptak el, hogyan tudom bizonyítani? Sehogy. A vélemémyem megvan az illetőről, verjem le rajta? Azzal nem leszek előrébb.
2016. júl. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell bevallanod ahhoz, hogy elveszítsd a becsületed, mert az már odavan. Nem is értem, hogy gondolhattad? Megúszni? Max azt, hogy visszafizettessék veled, de az életben ne kerülj többet a szemük elé, mert te leszel a lopós rokon. Nemcsak előttük, hanem mindenki szemében, akinek elmesélik a dolgot, mert el fogják mesélni, hidd el.
2016. júl. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
78%

18-as, 50 rongy, az nálunk egyhavi fizetés, szóval befoghatod.


Kérdező: s.zr alak vagy, alap, hogy eléjük állsz és megmondod, de ezek után én egy pillanatra sem hagynálak magadra.

Undorító, és hadd ne sajnáljalak.

2016. júl. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ezzel a húzásoddal veszítetted el a családod. Aki rokontól lop, az még gerinctelenebb aljasabb ember, mint aki idegentől lop. Én képtelen lennék ezt megbocsájtani, soha többet nem akarnálak látni. És még én tegyek azzal szívességet hogy diszkréten kezelem? Dehogy is.. összehívnám a kis lopós szüleit és előttük tenném fel a kérdést. Az nem mentség hogy anyukád nem tudott annyit küldeni. Csóró vagy? Akkor nem kell albérletben menőzni, menj kollégiumba.
2016. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
23%
Te arra büszke vagy, hogy egy havi fizetésed 50.000? Ha nem gyakornok vagy akkor tegyélaz életedért. Ez szánalmas.
2016. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 A kérdező kommentje:

Egyrészt: az vesse rám az első követ, aki sosem vétkezett. Tanácsot kértem, nem ítéletet. Ítélkezem én magam felett, elég a bűntudat. Másrészt: nem albérletben "menőzöm", egy drágább kollégiumban lakom. Nem én választottam magamnak, ide küldtek a szüleim. Harmadrészt: anyám felajánlotta, hogy kifizeti, neki majd kifizetem én. Ledolgozom. Negyedrészt: nem, nem tartom magam sem szar alak, sem alja embernek. Becsületességre neveltek, nem vagyok sem beteges hazudozó, sem tolvaj. Igen, ez egy nagy hibám volt, de a tanulságot levontam és igyekszem nem megismételni.

Mellesleg szerintem kicsit durva azt kijelenteni, hogy elvesztettem a családom. Tkp. nem a vér szerinti rokonaim, "csak" családbarátok. Tudom, ez nem kisebbíti a bűnösségem, de a helyzet mégsem annyira rossz, mint amennyire sokan közületek lefestik. Köszönöm azoknak, akik bátorítottak, hogy hozzam rendbe, amit elrontottam, akik meg leszóltak, hát, remélem tiszta a lelkük és sosem tévedtek egyszer sem életük során. :)

2016. júl. 9. 09:54
 40/62 anonim ***** válasza:
97%
Azért elég erős paradoxon azt állítani magadról hogy nem vagy tolvaj, mikor loptál, ráadásul a saját rokonaidat. Meg hiába neveltek becsületességre, ha nem sikerült, nyugodtan érezheted magad alja embernek kérdező...
2016. júl. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!