Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megloptam a rokonaim, mit tegyek?

Megloptam a rokonaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hétig laktam náluk vizsgaidőszak végén. Pénzre volt szükségem, lakbért kellett fizetnem, gyógyszeres kezelés alatt voltam, a dokit is kellett fizetni, haza is kellett jutnom. Anyám sajnos nem tudott eleget küldeni. Észrevették, hogy hiányzik a pénz és, jogosan, rám gyanakszanak. Bevallani nem merem, még magamnak sem. Nagy összegről van szó (kb. 50.000 forint). Ha bevallom, oda a becsületem előttük is, anyám előtt is. Ha nem, megúszhatom, de akkor ott a lelkiismeretem. Mit tegyek?
2016. júl. 8. 22:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
9%
nem megy barátom van aki 1 millióval járkál a zsebbe . nyilván való nem a BOSCBA dolgozunk a szalag mellett . de ettől nem vagyunk se szar se patkányok és nem nézünk le senkit. 18as voltam megint.
2016. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
93%

Hát figyelj, ha a te cigány haverjaid közt ez ilyen mindennapi dolog, akkor racionális válasz: lopj valakitől az utcán, hogy kifizesd, amit elloptál a rokonoktól.


Ha neked ez nem olyan nagy cucc.


Egyébként pénztárcából vetted el? Vagy tudtad, hogy tartják? Miközben elvetted, nem érezted, hogy lehánynád magad?

2016. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim válasza:
Am bevallottad már nekik ? És , ha igen mit szóltak hozzá ?
2016. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
90%
Élek a gyanúperrel, hogy direkt lopni mentél. Egy hétig laktál náluk, ezek a kiadások már éltek, nem hirtelen merültek fel. Nem volt kedved hitelt felvenni, gondoltad, mész lopni, ahogy a haveroktól tanultad.
2016. júl. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
0%
Én bevallanám drágám. Sűrű elnézések közepette. Megértem, hogy kétségbe esésedben tetted, de ha kértél volna, biztos adtak volna. Add vissza azt a pénzt. Biztos megbocsájtanak, én biztos megtenném. Bár tényleg rosszat tettél.
2016. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos megbocsájtanak, én biztos megtenném."


Ebben ugyanannyi a logika, hogy nem fognak megbocsájtani, mert én nem tenném.

2016. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

#55: "..., ha kértél volna, biztos adtak volna."

Miből olyan biztos, hogy adtak volna? Én alapból kb-ba nem tartok magamnál ennyit, pár ezer forint van nálam mindig, a többi a kártyámon, de én pl nem adnék senkinek se 50ezret. Az rohadt sok csak úgy, hogy ennek-annak "kölcsönadjam"...

2016. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

Ööö... Nem gerinctelen f_sznak neveztelek, a dolgot, amit tettél neveztem gerinctelen f_szságnak. Különbség.

Értjük, jó gyerek vagy te, meg minden, csak nem ismered a magán tulajdon fogalmát, hát van ilyen. De, hogy őszinte legyek, szerintem nem estem túlzásba. Azt gondolom, nem is fogtad fel a dolgokat, hiába mondod. Olyan vagy, mint egy gyerek, aki hajtogatja, hogy megértette, de csak azért is az ellenkezőjét csinálja. És igenis magyarázod itt a bizonyítványt, meg azzal érvelsz, hogy neked ezekre szükséged volt. Most, ha én épp szarul keresnék, és nem jutna hó végén ilyesmire, akkor sem venném el azt, ami nem az enyém. Nálad nagyon súlyos morális problémák vannak. Azt mondod, édesanyád nem tudott eleget küldeni. Beszéltél vele, hogy pontosan mire és mennyi kell? Dolgozol suli mellett, vagy csak elvárod a dolgokat? Azért nem vagy tisztában a dolgokkal, mert eddig mindent a feneked alá tettek, vagy mi? Kva egyszerű, ha nem engedheted meg magadnak, akkor nem veszed igénybe a dolgot. Hogy gondoltad egyáltalán, hogy elveszed? Mit hittél, mi fog történni? Miért nem a koliban voltál, ha kolis vagy? Az meg nonszensz, hogy a dokit is ki kell fizetni. Tanulsz, kell, hogy legyen tb-d. Ne flancolj a magándokival, ha nem telik rá. Pláne ne lopásból. Agyam eldobom, komolyan. Mire fel vagy te felháborodva? Tudod, ki bízna benned egy ilyen után... Sírhat a szád, hogy ez csak egy botlás, meg minden, de ha józan ésszel belegondolsz, akkor sem mosod le magadról. Nem gondolkodva meglopni valakit, majd lapítani, az nem kis botlás. A becsületed már oda, anyád meg szégyenkezhet miattad. Nem is értem, hogy fordulhatott meg a fejedben. Az meg pláne, hogy nem fogsz lebukni.

2016. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%

" Ha bevallom, oda a becsületem"


Érdekes tulajdonság a becsület. Engem például éppen a becsület akadályoz meg abban, hogy olyan dolgokat elkövessek, amit utólag megbánnék.

Nemcsak tanulnod kell, de felejtened is van mit!

2016. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
A becsület nem attól vész el, ha KIDERÜL, hogy rosszat tettél. Az már nincs meg.
2016. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!