Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megloptam a rokonaim, mit tegyek?

Megloptam a rokonaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hétig laktam náluk vizsgaidőszak végén. Pénzre volt szükségem, lakbért kellett fizetnem, gyógyszeres kezelés alatt voltam, a dokit is kellett fizetni, haza is kellett jutnom. Anyám sajnos nem tudott eleget küldeni. Észrevették, hogy hiányzik a pénz és, jogosan, rám gyanakszanak. Bevallani nem merem, még magamnak sem. Nagy összegről van szó (kb. 50.000 forint). Ha bevallom, oda a becsületem előttük is, anyám előtt is. Ha nem, megúszhatom, de akkor ott a lelkiismeretem. Mit tegyek?
2016. júl. 8. 22:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
88%
De, tévedtem, viszont sosem loptam, főleg nem olyanoktól, akik önzetlenül segítettek nekem mikor szükségem volt rá. Az már a te bajod ha nem látod be mekkora gerinctelenség ilyet tenni. Ha engem lopna meg valaki, akit befogadtam, fel is jelenteném, nem hogy nem állnék vele többé szóba.
2016. júl. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:
Persze, hogy felfogtam, hogy mit tettem. Nagyon is felfogtam. Tisztában vagyok a helyzet súlyosságával, de meg fogom oldani, még ha ennek nagy ára is lesz. Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 9. 10:14
 43/62 anonim ***** válasza:
85%
Arra válaszolsz, hogy honnan szereztél volna pénzt, ha nem a rokonoknál héderezel?
2016. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
88%

De akkor neked ki a szar alak, meg a tolvaj, ha nem az, aki meglopja azt, aki jóhiszeműen befogadja és segít rajta?

Ne magyarázd a bizonyítványt, nagy gerinctelen f_ szságot csináltál. Tudod te magadtól is, azt mondod, de ne állj itt le hápogni meg kapálózni, ha pofán vagy verve az igazsággal. Még jó, hogy nem a te önérzetedet sérti, hogy le vagy b_ szva. Loptál, vágod? :D Te minek hívod az ilyet?

2016. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
83%
#33 & a többi milliomos: képzeld, valakinek nagy összeg az 50 rongy. Valakinek 100ezer egy havi fizetése, amiből éppenséggel 60at minimum a rezsire költ, nem pedig 2 milliót keres egy hónapba. Képzeld el, ha nekem milliós fizetésem lenne én még akkor is nagy összegnek tartanám az 50-et. Nekem most még egy 10 forintos (nem tízezer, csak egy fém 10forintos) is nagy pénz, mert minden egyes forinttal több pénzem van, amire most nagy szükségem van. Úgyhogy azért, mert a világon nem mindenki olyan, mint te, aki ha csak úgy elejtene 50ezer forintot, meg se kottyanna neki, valakinek ez az összeg épp a rezsi fedezését jelenti. Nem kell lenézni a nálad szegényebb, takarékoskodó, minden forintnak örülő embereket, mert nem a szegénység szégyen hanem a fellengzősködés és nagyképűség
2016. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:

44-esnek: nem tudom. Valszeg hitel lett volna.

43-asnak: de, magyarázom a bizonyítványt, mert úgy érzem, hogy túlzásba estél. Tudom, hogy gerinctelenség volt, amit tettem, de egyszeri alkalom volt és nem cigipiadrogra költöttem, hanem arra, amire szükségem volt és volt értelme. Nem elherdáltam a pénzt, hanem megéltem belőle, egyrészt. Másrészt meg, mint mondtam, nem arról szólnak a mindennapjaim, hogy meglopok mindenkit, szemébehazudok mindenkinek. Nem ez a rendszeres és megszokott az életemben. Felfogtam, hogy ártottam valakinek és magamnak, nem is kicsit. A tanulságot levontam, a pénzt visszafizetem. Az eset egyéb részeivel kapcsolatban mást nem tudok tenni. Voltam ilyen helyzetben én is, éppen a másik oldalon. Egy haverom nyúlt le tőlem a most szóbanforgónál jóval kisebb összeget. Kinyomoztam, szembesítettem, bevallotta. Az ő élete sem ekörül forog, ahogy az enyém sem. Ezért is nem csináltam belőle ekkora nagy problémát. Sőt, nem is mondtam rá, hogy egy gerinctelen f_sz. Tévedett, bűnhődött, tanult a helyzetből. A saját tévedésem sem tartom akkora nagy tévedésnek, hogy ettől "legalja" ember legyek, ahogy sokat megfogalmazták. Egyetlen bűn alapján megítélni valakit elhamarkodottság. Ez az én véleményem.

2016. júl. 9. 12:54
 47/62 anonim ***** válasza:
De én nem értelek téged kérdező. Leírod, hogy megloptad a rokonaidat egy elég nagy összeggel. Utána mindenki elkezd szidni, amiért ekkora gerinctelen vagy, pedig erre számíthattál volna, mert tudtad, hogy ez lesz. Abban is tisztában voltál, hogy be kell vallanod és vissza kell fizetned, mégis feltetted a kérdést. Most pedig folyamatosan véded, ajnározod magad. Teljesen logikátlan dolgokat teszel, és ez csak neked nem tűnik fel.
2016. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, tanácsot kértem, nem ítéletet. Sok válaszadó megkérdőjelezi az ítélőképességem. Elismétlem, felfogtam, hogy mit tettem és ennek milyen következményei vannak. A kérdésem arról szólt, hogy hogy tudnám orvosolni a helyzetet, nem arról, hogy most akkor mit kéne gondoljak magamról vagy érezzek. Ha ítéletre vágytam volna, elmentem volna egy paphoz. Racionális tanács kell, nem egy vélemény önmagukat erkölcsileg fedhetetlen emberektől. Nem ajnározom magam, de ha túl szigorúnak érzek valamit, akkor felszólalok ellene. Több mellébeszélés érkezett, mint válasz a kérdésemre, de hát ez mégis csak a gyakorikerdesek.hu.
2016. júl. 9. 13:06
 49/62 anonim ***** válasza:
90%
8# pl mi! Ahogy megkapjuk a pénzt egyből levesszük a számláról..nem tudom miért olyan hihetetlen ha valakinek 50.000ft-ja van otthon
2016. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
0%
18AS VAGYOK. nem értem azokat az embereket akik itt leszolnak engem és szidnak nem mondtam semmi rosszat nem felvágni akartam ezzel csak egy tényt irtam le. nem nézek le senkit aki szegényebb mindenki lehet szegény és gazdag tenni kell érte ki mit vállal érte.
2016. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!