Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amiért férjem azt mondja ne...

Amiért férjem azt mondja ne dolgozzak rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekünk kis iskolások még. A férjem vállalkozó jol keres jol élünk stb.

Azt mondta míg kicsik a gyerekek ne dolgozzak mert ő ugyis keres annyit hogy megvagyunk belőle. Segítségem nincs mert ő általában messze van hetekig nagyszülők dolgoznak meg messze vannak. Így ugye minden rám marad a ház körüli munka kert favágás gyerekekkel minden stb. Nem panasz szeretek itthon lenni rendben tartani a dolgainkat ilyenek. Nem járok el sehova nem járok fodrászhoz maniküröshöz se. Kocsi sincs bicóval járunk mert 1 kocsi van az a férjemnél van.

Csak néha belegondolok hogy másoknak ez biztos szurja a szemét és milyen szar embernek gondolnak. A rokonságban is van aki szóvá teszi nem nekem a hátam mögött.

Rosszul érzem magam sokszor emiatt hogy én szar ember vagyok.



2016. okt. 6. 09:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
Szoktam emberek között lenni most az hogy soha nem megyek sehova azt nem ugy kell érteni hogy nem látok embereket. A gyerekek miatt is menni kell ugye meccsre,fellépésre. Vannak olyanok akikkel joban vagyunk családokkal és néha néha össze járunk.
2016. okt. 6. 10:12
 12/70 A kérdező kommentje:
Nem kell kuncsorogni pénzért. Ide adja a fizetését közösek a számlák, a vállalkozást is én rendezem bármi van. Nem szol bele mit veszek nincs ezzel semmi gond soha nem is volt.
2016. okt. 6. 10:14
 13/70 Alain Delon ***** válasza:
88%
Csak bele ne szürkülj, hogy lényegében a házimunkából áll az életed.
2016. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
89%

A gond ezzel az, hogy mi van. ha a férjeddel történik valami, illetve ha megöregszetek? (Azt most ne vegyük figyelembe, hogy mi lenne válás esetén)


A férjednek van jövedelme, de ha ez kiesik, akkor az égvilágon semmid sincs.

Ha meg nyugdijas lesz, amíg él, addig van valami, de utána neked nem jár az ö nyugdíjából semmi.


Az addig rendben van, hogy az otthoni munkákból sokkal nagyobb részt vállalsz, de azért valami egyéb nem ártana.

Ha más nem, akkor a férjed vállalkozásába tanulj bele, akkor egyrészt neked is lesz valami nyugdíjalapod, másrészt vészhelyzetben akár te is át tudod venni a munka egy részét vagy az egészet.

Márcsak azért is, mert a gyerekek idövel felnönek és 10-15 év múlva önállóak, neked meg nem lesz elfoglaltságod.


Emellett igencsak jó lenne, ha lenne valami életed az otthoni körökön kivül is, pár barátnö, akikkel rendszeresen eltöltesz valamennyi "családmentes" idöt, olyan (lehetöleg kreatív) hobbi, ami szellemileg is kihívás, hogy ne lustuljon el a gondolkodásod, stb.


Ugyanis az, hogy most ki vannak töltve a napjaid, az elképzelhetö, de késöbb egyre több üresjáratod lesz, ami semmilyen szempontból sem jó.

2016. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
100%
Ha bedolgozol a vállalkozásba, akkor annyit azért elvárnék a helyedben, hogy jelentsen be egy 4-6 órás állásra, minimálbérre. Nem a pénz miatt, az úgyis közös, hanem az önéletrajz, a tb, és a nyugdíjra jogosító szolgálati évek okán. Nem lehet tudni, mi történik 5 vagy 10 év múlva, az életeteken ez nem változtat, de neked némi biztonságot nyújtana.
2016. okt. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
97%

Meg kell tanulni csak magatokkal foglalkozni, és nem azzal ki mit gondolhat...

Nem vagyunk egyformák, van akit kielégít a "háztartás", van akit nem, az a fontos, hogy mindenki jól èrezze magát a családban betöltött szerepében.

Ha neked/nektek így jó akkor legyen így.

Viszont!

Érdemes elöre gondolkodni, pl nyugdíjra takarékoskodni, illetve a férjedre biztosítást kötni, hogy ne kerüljetek a gyerekekkel kakiba ha vele valami történne...


Én 4 évet voltam itthon, elég volt. Mióta dolgozok, igaz csak 6 órában, belefér hogy a férjem is kevesebbett melózzon, többet lehessen velünk!

2016. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
17%

Az nem zavar, hogy egy kicseszett cipőért... fenét, zsömléért könyörögnöd kell meg férjnázst kérned? Engem ez nagyon irritálna.

És mi van ha a férjed egyszer csak elválik, vagy meghal, vagy szmét módon nem ad pénzt, szexhez köti, stb... De ha neked ez így jó. A te életed, én megőrülnék.

2016. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 A kérdező kommentje:
Építő ipari vállakozásunk van. Sajna abban én nem sok mindent tudok csinálni. Itthon persze mindent meg csinálok de egy komoly építkezésen az kevés. Nem azt mondom hogy életem végéig nem akarok dolgozni csak még pár évig. Amíg a gyerkőcöket kísérgetni kell mert egyedül nem tudnak elmenni bármerre még mert kicsik és igénylik hogy ott legyek.
2016. okt. 6. 10:26
 19/70 anonim ***** válasza:
97%

Azt írtad, hogy te rendezed a vállalkozást, gondolom, az adminisztrációs részt. Ezért gondoltam, hogy jobb lenne, ha be lennél jelentve részmunkaidőre.

Te tudod, mit csinálsz, szerencsés helyzet, ha otthon tudsz maradni, és ez kielégít, mások meg nem szólhatnak bele, mert a ti életetek. Amivel esetleg kihasználhatnád ezt az időt, az a tanulás, vannak távoktatásos tanfolyamok, csak vizsgázni kell bemenni, én biztosan keresnék olyat, ami ad egy jó szakmát. Pl. könyvelő, azzal akár otthonról is dolgozhatsz majd. Vagy nyelvet se hülyeség tanulni.

2016. okt. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
100%

Kinek akarsz megfelelni? Magadnak, vagy a rokonságnak, szomszédoknak, ismerősöknek?

Akármit mondanak a te magánéletedhez, pénzügyi helyzetedhez, ha nem érintettek közvetlenül (tartozol nekik pl.) az ég világon semmi közük.


Ha másoknak akarsz megfelelni, akkor bizony hosszú távon ebbe bele fogsz roppanni, mert nem lehet mindenkinek megfelelni.

2016. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!