Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amiért férjem azt mondja ne...

Amiért férjem azt mondja ne dolgozzak rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekünk kis iskolások még. A férjem vállalkozó jol keres jol élünk stb.

Azt mondta míg kicsik a gyerekek ne dolgozzak mert ő ugyis keres annyit hogy megvagyunk belőle. Segítségem nincs mert ő általában messze van hetekig nagyszülők dolgoznak meg messze vannak. Így ugye minden rám marad a ház körüli munka kert favágás gyerekekkel minden stb. Nem panasz szeretek itthon lenni rendben tartani a dolgainkat ilyenek. Nem járok el sehova nem járok fodrászhoz maniküröshöz se. Kocsi sincs bicóval járunk mert 1 kocsi van az a férjemnél van.

Csak néha belegondolok hogy másoknak ez biztos szurja a szemét és milyen szar embernek gondolnak. A rokonságban is van aki szóvá teszi nem nekem a hátam mögött.

Rosszul érzem magam sokszor emiatt hogy én szar ember vagyok.



2016. okt. 6. 09:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
77%

Csináld ahogy jól esik!


De! Kicsit sok a leírásba,hogy "a férjem azt mondja", a "férjem szerint"...

Manikűröshöz nem jársz,mert a férjed szerint nem kell? És szerinted kéne? Vagy te is azt gondolod, amit a férjed? Érted?

Nem baj,ha szerinted se kell, csak érdekes,hogy ezt így írtad, hogy a férjed szerint nem kell. Ha neked se kéne,azt írtad volna. Nem vagy egy kicsit elnyomva?

Én eljárok kozmetikushoz,mert én így érzem magam jól.

2016. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
52%

Csakhogy házasságban, ha nincsen szerződésük, akkor közös vagyon van. Nincs én pénzem,te pénzed, kicsi szívem!

Hiszen a munkával keresett pénzt is közösnek számít, illetve a háztartásban végzett munka is munkának számít!

2016. okt. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
45%

Tapasztalatból irom neked,ha teheted menj el dolgozni.Igazuk van válaszolóknak, nem tudhatod 1vagy 2 évtized után mi történik.Ne tedd kiszolgáltatott helyzetbe magadat.Te is mindent megteszel,hogy ne érezd haszontalannak magadat,mert "nem dolgozol".

A háztartásnak soha nincs vége, mert mindennap ismételve van,és talán többet dolgozik az,aki otthon van,mint elmegy dolgozni.

Itt a gyk.-en is meglátszik,amikor vége lesz a munkaidõnek, már nincs kiirva annyi kérdés és válasz.

Talán mert,aki háztartásban van, nincs annyi ideje internetezni,mint aki dolgozik.

2016. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim válasza:
100%
En 7 eve vagyok itthon. Bar en tartos beteg gyerekkel de neha meg tudnek bolondulni. Probalok munkat talalni 4orasat csak nehez mert allandoan beteg a gyerek.
2016. okt. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
94%

Szeirntem azért ennél többet kell az embernek tennie ahhoz, hogy rossz legyen. Nem vagy az tehát! Ez biztos. Csupán kicsit naivnak nevezném.

Én a férjemmel élek együtt és a 3 éves kislányunkkal. A párom visszavonult magánkatona (jóval idősebb nálam), tehát itthon tud maradni néha a picivel, amíg egyetemre járok. Mellette van egy közös vállalkozásunk és minden munkát közösen végzünk, legyen az a ház körül, a cégben, vagy a gyerek körül. Tündéri, amikor haza jövök és szól a házban a zene, a kislány a konyha közepén rázza a fenekét nevetve, amíg az apja főz.

Van időm tanulni és a diploma után szeretnék tanárként dolgozni, mivel nem azért dolgoztam ilyen sokat, hogy utána itthon legyek 8-10 évig. Úgy érzem, hogy az alkoholista, agresszív apám azért tanított valamit nekem, hogy sose hagyatkozzam teljesen egy férfira. Mindig legyen B tervem, amivel fenntarthatom magamat és a lányomat. Szerintem elég unalmas lehet mindig itthon lenni és csak a háztartást vezetni. Engem nem elégítene csak ez ki.

Szerintem gondolnod kellene arra, hogy mi lesz, hogyha a férjeddel történik valami, vagy elváltok esetleg. Lesz egy 10-15 éves lyuk az önéletrajzodban, miközben a gyerekeid (abból adódóan, hogy mindig otthon vagy velük és segíted őket) nem túl önállóak. Nagyon nagy nehézségek árán tudsz majd beintegrálódni a munka világába. Nem beszélve a nyugdíjadról. Én is szeretem azokat az embereket, akik sírnak, hogy 25-30-40 ezer a nyugdíjuk, amikor mondjuk 50 éves korukig főállású anyák voltak...

A mai világban, ahol a nők is 4-10 évet tanulnak mondjuk, hogy legyen egy hivatásuk (ami nem munka, mivel, hogyha ennyit tanul érte, akkor már szereti egy kicsit), akkor nehezen veszed rá őket, hogy mondjuk szüljön 3 gyereket és maradjon otthon 15 évig. Nem ezért dolgoztak... Már kevés nőt elégít ki a háztartásbeliség azok között, aki valóban akarnak valamit az élettől és nem csak lézengeni.

2016. okt. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
46%

Bírom az olyan válaszolókat, akik azt írják hogy "a háztartás vezetése nem munka, azt amellett is bőven meg lehet csinálni, hogy eljársz dolgozni".


Na ilyet a tipikus városi panelp*csák írnak, akik egy max. 60 négyzetméteres lyukban élnek, ahol elég heti 1x takarítani, az is max 1 óra.


Csak költöznétek egyszer pár hónapra vidékre, egy 200 négyzetméteres 2 szintes családi házba, ahol kert is van, majd meglátnátok, ott mennyi munka van, hogy tiszta és rendezett legyen a ház és az udvar. Ahol fával neked kell fűteni, nem pedig csak magától bekapcsol a távfűtés. Ja és ott nem úgy van ám, hogy "átugrok a szomszéd kisboltba venni tejet 5 perc és itt vagyok", hanem a legközelebbi bolt is kb. egy kilométerre van, ahol drágább minden. Nagybevásárlásra ezért a városi hipermarketbe kell menni, ami oda - visszaúttal, vásárlással, sorban állással együtt minimum 2-3 órába telik.


Kérdező, én átérzem a helyzeted, mert az előbb leírtak szerint élek, és azt mondom, nem vagy rossz ember, sőt örülj inkább, hogy ilyen jó sorod van. Mit nem adnék, ha a helyedben lehetnék, és nem kellene dolgoznom. Akkor is bőven elmenne a napom a háztartásra plusz a gyerekekre.

2016. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
52%
56-os! Ilyen tipikus városi panelp.csa a nővérem is! 2 munkahelyen dolgozik, reggel fél 6-tól este fél 10-ig, annyi szünettel, hogy max. 1-2 órára tud hazamenni! Hétvégén "csak" az egyik helyre kell ugyan mennie, de az is 8 óra munka! Múlt hónapban pl. volt kettő - azaz 2 - szabadnapja! A párja 12-16 órákat dolgozik naponta, neki heti 1-2 szabadnapja van! Ja, és mindketten végeznek házimunkát, attól függően, éppen melyikük van otthon. Szóval, ilyenek ezek a lusta városiak...
2016. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
80%

57-es! Szerintem az 56-os pont az olyanokra gondolt, mint a nővéred. Ennyi munka mellett épp csak arra van energiája az embernek, hogy egy kis panelt rendben tartson.

De ha teszem fel, a nővéred vidéken lakna, és azokat kellene csinálnia, mint az 56-osnak (plusz ő nem tért ki arra, hogy vannak-e állataik - itt most nem a pincsikutyára meg a macskára gondolok, hanem csirke, disznó stb. amikkel szintén dolog van), akkor vajon azt hogy oldaná meg ennyi munka mellett??? Szerintem sehogy. Pont ezért, aki ilyen sokat dolgozik, annak inkább a panel való. És ebben most semmi lenéző nem volt, ki itt érzi otthon magát, ki ott.

2016. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
81%
Kedves 58-as! Akinek nincs energiája, ideje rendbetartani egy 200 nm-es kertes házat, miért nem költözik kisebbe? Semmi közöm hozzá, hogy ő mekkora házban lakik, de senki nem tartott pisztolyt a fejéhez, hogy ekkora házban lakjon, ha meg ő ezt választotta, viselje a következményeit!
2016. okt. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem dolgozol, akkor fizessetek neked annyi nyugdíjelőtakarékosságot, hogy legyen nyugdíjad a kiesett évek miatt is.


Ha ezt nem tudjátok megengedni magatoknak, akkor nem tudsz otthon maradni, mert nem fér bele. Gondolj bele: lesz mondjuk 25 év munkaviszonyod összesen, és a vállalkozó férjed mondjuk 65 évesen meghal (ne úgy legyen, de bármikor megtörténhet). Miből fogsz élni? A 30 ezer körüli minimálnyugdíjból?

2016. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!