Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amiért férjem azt mondja ne...

Amiért férjem azt mondja ne dolgozzak rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekünk kis iskolások még. A férjem vállalkozó jol keres jol élünk stb.

Azt mondta míg kicsik a gyerekek ne dolgozzak mert ő ugyis keres annyit hogy megvagyunk belőle. Segítségem nincs mert ő általában messze van hetekig nagyszülők dolgoznak meg messze vannak. Így ugye minden rám marad a ház körüli munka kert favágás gyerekekkel minden stb. Nem panasz szeretek itthon lenni rendben tartani a dolgainkat ilyenek. Nem járok el sehova nem járok fodrászhoz maniküröshöz se. Kocsi sincs bicóval járunk mert 1 kocsi van az a férjemnél van.

Csak néha belegondolok hogy másoknak ez biztos szurja a szemét és milyen szar embernek gondolnak. A rokonságban is van aki szóvá teszi nem nekem a hátam mögött.

Rosszul érzem magam sokszor emiatt hogy én szar ember vagyok.



2016. okt. 6. 09:49
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
38%
:) Akkor se lennél rossz ember, ha a puják nevelése helyett dolgoznál. Akkor is csak a helyes prioritásokat nem ismernéd. Így viszont egész jó. A kölykökből értelmes embereket kell faragni, nem csak a pénz a fontos. (Persze csak ha nem pénzes prolikat akartok). Én személy szerint örülök, hogy pénzszerzés helyett azzal foglalkozol, amivel kell. Az pedig, hogy emiatt aggódsz, hogy te rossz ember is lehetsz, elég komoly önreflexió. Egyáltalán nem vagy szar ember!
2016. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, kérdező, ez egy kicsit off, de felhúzott a panelp..csázás.:-)

Tehát:

Nincs 200 négyzetméteres házam, mert fölöslegesnek tartom, nem óhajtok bálokat adni, sem másoknak villogni.

Panelban soha életemben nem laktam, nem is fogok.

Normál méretű, 4 főnek + néha vendégeknek bőségesen elegendő házban élek, és amíg szükséges volt (kicsik voltak a gyerekek), tartottam bejárónőt. Most már csak alkalmanként kell, nagytakarításhoz pl., a többit elosztjuk, mert ez a normális, nemcsak az asszony dolga a háztartás. Ha nagyobb lenne a kert, akkor havi 2-3 alkalomra kertészt is fogadnék, nekem megéri, hogy gazolás, kapálás, fűnyírás helyett inkább a családommal legyek, vagy pihenjek.

Azért tanultam, hogy azt csinálhassam, amit szeretek. Nem mondok le erről csak azért, hogy enni lehessen a padlóról, keresek annyit, hogy megoldjam, hogyan tudom összeegyeztetni a hivatást, a családot és a háztartást. Ha erre nem lenne lehetőségem, akkor nem virítanék mások felé akkora házzal, kerttel, amivel nem bírok el, egy parasztbarokk kulipintyó se ér annyit, hogy a rabszolgája legyek.

Értelmes gyerekeket pedig nemcsak főállású anyaként és házvezetőnőként lehet nevelni.:-) Arról nem is beszélve, hogy a gyereknek két szülője van, nemcsak egy.

2016. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
nem rossz ez a lepontozás, lehetne véleményt ütköztetni, vitázni, hogy értelme is legyen.
2016. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:
Kezd egy kicsit más irányba elmenni a téma :) De köszönöm a válasz vagy hozzá szólást mindenkinek!!
2016. okt. 7. 19:46
 65/70 anonim ***** válasza:
93%

"Na ilyet a tipikus városi panelp*csák írnak, akik egy max. 60 négyzetméteres lyukban élnek, ahol elég heti 1x takarítani, az is max 1 óra.


Csak költöznétek egyszer pár hónapra vidékre, egy 200 négyzetméteres 2 szintes családi házba, ahol kert is van, majd meglátnátok, ott mennyi munka van, hogy tiszta és rendezett legyen a ház és az udvar. Ahol fával neked kell fűteni, nem pedig csak magától bekapcsol a távfűtés. "


De hát mindenki magának azt választja, amit csak akar.

Miért költözne valaki 200 nm-es kertes házba, ha nincsen kedve annyi ház körüli munkát végezni, ami avval jár.

sokak a fenntartási költségbe belekalkulálják azok munkadíját is, akik segítenek a ház körüli munkákban, és a pénztárcájukhoz mérten választanak lakást. Minél nagyobb egy ingatlan, annál több a munka is benne értelemszerűen.


Az is egyéni, hogy ki milyen szintű tisztaságot/rendet kíván maga körül. Én másfél évente hívok valakit a fürdőszobát kitakarítani, az kb. 1 óra, és közben nem takarítok semmit benne. Mégis az 1 órás takarítás után pont olyan tiszta, mint amikor kész lett a burkolás 11 éve.

2016. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
87%
Másfél évente, és közben nem takarítasz benne semmit????
2016. okt. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
100%
Tudod , ha a legrosszabb ember olyan rossz lenne , mint te , mindjárt nem lenne ennyi baj a világon! :) Ami biztos : hallgass azokra , akik azt mondják, hogy mielőbb nézz utána annak, miből élsz majd, ha özvegy, egyedülélő, idős beteg ...stb. leszel! Ne akkor kapkodj, ha már bekövetkezett a baj!
2016. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
17%

66: Igen, csak én használom, és az ember a saját koszától nem undorodik.:)

Csak szemetet viszek ki, ha már nem férek el tőle, meg a szappan ha kiül a kádra, néhány hetente kénytelen vagyok leszedni, mert elcsúsznék benne.:)

2016. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim válasza:
75%
sok sok komment érkezett, akkor most én is írok mert hasonló helyzetben vagyok csak épp 7 hos babával és egy a pocakomban májusra várjuk...mos, én bevállatltam a két gyerkőcöt pici korkülömbséggel pont ez miatt a kérdés miatt...mert most tul vagyok egyszerre a dolgon és utána ovi suli és mehetek dolgomra...most ezt nem ugy kell érteni hogy jo lezavarom gyorsan minél elöbb...imádom a picimet és jo itthon lenni de utálok a férjemtöl függeni hiába nem éma a munka hisz ő maga is mondta hogy ezt mostigy oldjuk meg ne menjek melozni... de amint jön a kissebbnek is az ovi én tűztem dolgozni mert oké hogy az ember otthon mindent kézben tart de attól még nem kap semmi pénzt a férje pénzén kivül , de az nem az övé és akárhogy is jól működő kapcsiban házasságban vannak a felek akkor is gáz hogy én nem megyek nekem nincs semmi melóm nincs ilyen téren életem kiszolgáltatott az ember, igy nem is egyenrangú a másik féllel? ez alöbb utóbb kijön a kapcsolatokban akármennyire jó is épp most... meg amugy is...hol élünk hogy eltartson engem akárki majd vagy közösen oldjuk meg egyenlően vagy ideiglenesen igy megfelel de utána jön a képbe anyuciis!!! :D
2016. okt. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
70%

"maniküröshöz járnék de a férjem szerint felesleges"


Tehát a körmeidről is ő dönt, nem te.

2016. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!