Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amiért férjem azt mondja ne...

Amiért férjem azt mondja ne dolgozzak rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekünk kis iskolások még. A férjem vállalkozó jol keres jol élünk stb.

Azt mondta míg kicsik a gyerekek ne dolgozzak mert ő ugyis keres annyit hogy megvagyunk belőle. Segítségem nincs mert ő általában messze van hetekig nagyszülők dolgoznak meg messze vannak. Így ugye minden rám marad a ház körüli munka kert favágás gyerekekkel minden stb. Nem panasz szeretek itthon lenni rendben tartani a dolgainkat ilyenek. Nem járok el sehova nem járok fodrászhoz maniküröshöz se. Kocsi sincs bicóval járunk mert 1 kocsi van az a férjemnél van.

Csak néha belegondolok hogy másoknak ez biztos szurja a szemét és milyen szar embernek gondolnak. A rokonságban is van aki szóvá teszi nem nekem a hátam mögött.

Rosszul érzem magam sokszor emiatt hogy én szar ember vagyok.



2016. okt. 6. 09:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
94%

Első eset, hogy mindenkivel, aki eddig hozzászólt 100%-ig egyetértek. Mindenki mondott valami okosat, figyelemre méltót.

Én csak 2 dologgal egészíteném ki.

Az egyik, hogy ne hanyagold el önmagad, járj fodrászhoz, kozmetikushoz, kondizni, vagy a csuda tudja, de kényeztesd magad is egy kicsit!

A másik, az egy megfigyelésem.

Két családot is látok, ahol a nő a gyerekek miatt (vagy azok címén?) nem jár dolgozni.

Mindkét eset jó házasságról szól, mégis megváltozott valami, amit külső szemlélő is észrevesz.

Egy hangyányit megváltozott az egymáshoz való viszony, a férfi erőteljesebb, a nő halványabb lett, ...másképp nem tudom megfogalmazni, remélem érezhető, hogy mit is akarok érzékeltetni.

Személy szerint én nem irigylem ezeket az asszonyokat.

2016. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
82%

Pont magasról tegyél arra, kinek szúrja a szemét, ha "otthonvagy" és --esetleg--sz@r embernek tartanak! Az irigység határtalan, a rokonaid is magukat minősítik a kijelentéseikkel, ha egyébként jó anya, keményen dolgozó háztartásbeliként állsz helyt. Te nem számítod felelősségteljes, kemény munkának 2 iskoláskorú nevelését, a férjed és a gyermekeid otthonának biztosítását?

Ha lehetőséged adódott, hogy a gyermekeidet úgy ellásd és úgy törődj velük, mint sokan csak szeretnék, akkor mi a problémád ? Szerinted csak akkor lehetsz jó ember, ha mindenkinek meg akarsz felelni, attól függetlenül, hogy ki ő és mi van a szavai mögött? Itt, Pesten néhány ismerősöm a SPAR-ban dolgozik 3műszaknyi melót fél fizetésért. Kuss a nevük, mert hamar az utcán találják magukat, ha morogni merészelnek. Örülnek, ha este 9-kor hazaérnek és a gyermekeik még nem csak fényképről ismerik fel őket. Családi életről, normális háztartásról ,

a félárváikról való foglalkozásról talán már halvány emlékeik sincsenek, azokat pedig majdhogynem "kulcsosgyerekként" a cocacola és a mekdonác neveli őket, kólán és a burgermoslékon.

Neked lehetőséged adódott foglalkozni, olyan értelmes gyermekeket nevelni, akik majd emlékezhetnek arra , milyen az, hogy "volt gyerekszobájuk". A férjeddel és a családod (értelmes) tagjaival és önnön magaddal kéne törődni.

Buta vagy, ha --minimum addig, míg a gyermekeid nem önállósodnak -- azon töröd magad, hogy néhány irigyed és pár korlátolt szerencsétlen óhaja szerint tönkretedd a családi békét, biztonságot. Ha jó anya és jó feleség vagy, ha nem egyoldalú félinformáció az, amit a kérdésedben vázoltál , akkor nem vagy sz@r ember, akkor hallgass a férjedre!

Azért tudok most itt írkálni neked, mert több, mint 20 éve itthonvagyok, időm , mint a tenger! Nem a magam öröméből: rokkantnyugdíjas félember vagyok. Tudom mi az, ha valaki selejt , totál felesleges, sz@r embernek érzi magát. A szomszédaim egy kanál vízben meg tudnának fojtani, mert egyedülélő nyugdíjasként minden számlám rendbetartva, fizetve, nem négykézláb járok haza, tisztaság van körülöttem.

És mert --ha arra van szükség -- vigyázok néhány kölyökre a házban, hogy ne alkoholista drogosként, árva kulcsosgyerekként, félanalfabéta baromállatként nőjenek fel. Ha feleslegesnek, egy rakás szerencsétlenségnek érzed magad, próbálj nyitni azok felé, akik segítségre szorulók, idősek vagy gyermekkorúak: mindegy! Beszélj velük és a szavaikból leszűrheted azt is , ők 8 tárgyilagos kívülállókként) mit gondolnak rólad és képet kapsz arról is, milyen igazából egy sz@r ember! Olyanokra gondolok, akiknek álmodniuk sem szabad arról, mi az, hogy tartalmas, szeretetteli, "egész életet éljenek", viszont van elképzelésük arról, milyen is lehet az. Majd ők helyreteszik az önbecsülésedet! Hidd el , el kutya véleménye sokszor előbb lehet mérvadó , mint egy-egy besavanyodott irigy szonszédodé. Legyen elfoglaltságod úgy a szűkebben értett családod, mint az arra érdemes társaid körében. Legyen saját hobbid, tedd a dolgod, amint eddig! Ne az irigyeid véleménye legyen a mérvadó, hanem azoké, akiknek körében jólérzed magad és megbecsülik azt, amit értük teszel! JÓ EGÉSZSÉGET, tartalmas szép életet néked és mindazoknak , akiket szeretsz , akik megbecsülnek és akikért valóban felelős vagy! Pusza! :)

2016. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
93%
attól még végezhetnél otthon végezhető melót vagy félállást legalább, hisz mire jó hogy kísérgeted a gyerekeket és csak nekik élsz magadnak meg semmit sem adsz aztán itt örlődsz azon hogy vajon emiatt rossz ember vagy e. Oké most mindened megvan de áruld el kisszívem van magánnyugdíj számlád? mert ha nincs akkor spuri dolgozni hogy a jövőben is meg tudj élni, plusz csak a gyerekekért élni elég unalmas életmód ha más nem hetente egyszer járjatok el a férjetekkel társastáncra(másfél óra) azt a gyerekek is kibírják és ti is közelebb kerültök egymáshoz, mert számomra ez az életmód naaaagyon unalmas lenne.
2016. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
96%

" a vállalkozást is én rendezem bármi van"


Akkor ezt tegyétek hivatalossá járulékokkal és fizetéssel!!!

Vigyázz!

Amiatt, amit már elmondtak itt is az első oldalon.

És nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=axnORYnyhM4

2016. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
94%

Ne vedd ezt ennyire a szivedre,hiszen te is dolgozol,csak otthon. Ha kiszámolnád mennyit keresel egy hónapban azzal,hogy az összes munkát megcsinálod, és nem kell valakit megfizetni. Ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak mások.

De ha mégis üresnek éreznéd az életed, és túl sokat vagy egyedül, vállalj valamilyen részmunkaidős munkát, vagy alkalmanként társadalmi munkát, hogy emberek között legyél.

2016. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
84%

kisskolasok ez mit takar?

Egesz nap iskolaban vannak

Hogy meddig nem tud egy geyrek egyedul iskolaba menni ez nagyon gyerekfuggo.

Mikor mi iskolasok voltunk mar 6 eve skortol egyutt jartunk kozossen az egesz lepcsohaznyi gyerek.

Ez kizarolag toled fugg.

Ugye ha otthon vagy nincs munkad akkor a gyerek onnalosaga tolodik mert nincs ra szugseg.

Kerdes mit fogsz csinalni ha rad nem lesz szugseg mert a gyerekek onnaloak lesznek???

2016. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
90%
5: De ott létezik az asszonytartás. Ha egy nő elválik, akkor is kap tartást a volt férjétől. Nálunk nincs ilyen, nem jár semmi az otthoni munkáért, ha vége a kapcsolatnak, ott maradsz anyagilag kiszolgáltatottan.
2016. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 egybaba ***** válasza:
95%
Sokan összekeverik az otthon létet a semmit tevéssel. Aki otthon van és tevékenyen részt vesz a család jólétének megteremtésében Ő jó ember. Ha egy asszony viszi a háztartást és még könyvelésben , ügyintézésben is besegít a férje vállalkozásában az a család jólétének megteremtse, és fenntartása. Ha a vállakozó ismerősünkre mondanák ezt aki otthon maradt és nem jár el dolgozni, mert a saját házukat építi át úgy hoy a családja fizeti a hozzávalókat ő rá bezzeg nem mondanák hogy rosz ember meg semmit tevő. Egyszerűen csak hülyén nézik az emberek a dolgokat. Hülyeségre meg mgé gyógyszer sincs. Érezd jól magad és törődj csak a családoddal, az idegenek meg törődjenek a sajátjukkal.
2016. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
92%

Aki más emberre hallgat az sosem lesz boldog! Te viszont legyél boldog hiszen a pici gyerekek neveléséhez ez a legjobb! Legyél boldog mert így könnyebben megy a feladatok ellátása akár a házban akár a kertben.

Ha megengedhetitek magatoknak akkor miért nem vesztek még egy autót és tanulsz meg vezetni?

Aki irigy az pukkanjon bele az irigységbe!

2016. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek aki írt a kérdésemhez!

Utolsó válaszolónak. Tervben van a jogsi meg a a kocsi! Remélem sikerül is :)

2016. okt. 6. 11:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!