Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amiért férjem azt mondja ne...

Amiért férjem azt mondja ne dolgozzak rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekünk kis iskolások még. A férjem vállalkozó jol keres jol élünk stb.

Azt mondta míg kicsik a gyerekek ne dolgozzak mert ő ugyis keres annyit hogy megvagyunk belőle. Segítségem nincs mert ő általában messze van hetekig nagyszülők dolgoznak meg messze vannak. Így ugye minden rám marad a ház körüli munka kert favágás gyerekekkel minden stb. Nem panasz szeretek itthon lenni rendben tartani a dolgainkat ilyenek. Nem járok el sehova nem járok fodrászhoz maniküröshöz se. Kocsi sincs bicóval járunk mert 1 kocsi van az a férjemnél van.

Csak néha belegondolok hogy másoknak ez biztos szurja a szemét és milyen szar embernek gondolnak. A rokonságban is van aki szóvá teszi nem nekem a hátam mögött.

Rosszul érzem magam sokszor emiatt hogy én szar ember vagyok.



2016. okt. 6. 09:49
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy rossz ember. El ne hidd senkinek!


Az én párom külföldön dogozik. Egyedül vagyok itthon a gyerekkel.

Volt két egymástól független időszak, amikor nem dolgoztam. A pénzt tekintve rossz volt, de minden másban oltári jó.

Minden macera nélkül.el tudtam.menni szülőire. Oda tudtam figyelni a gyerek.tanulmányaira, viselkedésére. Volt időm rendben tartani az udvart, nyírni a füvet, kertészkedni. Spórolni is jobban tudtam, volt odőm figyelni a leárazqsokat. Én csináltam itthon a kissebb javításokat. Mindig tiszta volt a ház. Mindig volt főtt kaja. Ha jött a párom, akkor süti is, vagy macerásabb kaja. Busszal közlekedtem.

Most sikerült munkát találnom.

Hegyekben áll a vasalni való, a kiskert elgazosodott, a füvet nem volt időm lenyírni már egy hónapja. Csúnya az udvarunk. Szoktam főzni, de mivel nem vagyok itthon, a gyerek nem eszik rendesen. Hiába mondogatom. Tegnap reggel sem vett fel dzsekit. Ez este derült ki. Pedig hideg volt. Mikor elment, már nem voltam otthon. A mosás és a takarítás az megvan, de nem olyan gyakran mint előtte.


Anno anyám 12 éves koromig nem dolgozott. Addig keményen lettünk fogva. Aztán muszály volt neki menni.

Semmire nem vokt idelye. A jegyeink is rosszabbodtak első pár hónapban.


Szerintem jó, ha van valaki, aki otthon van és otthont teremt. Hogy ne csak a feladatokról szóljon az, ha együtt van a család. Hogy.legyen.idő és energia kreatívkodni, élvezni egymás társaságát. Pl nincs közös festegetés, sütés, mert dolgom van mikor haza érek, aztán már feküdni kell, mert holnap suli, munka van.


Dolgozom. Emberek közöt vagyok. Mégsem vagyok boldogabb. Annyi, hogy van saját keresetem, amit ugyan úgy a közös háztartásba forgatok bele. És sokminden elmegy olyan.kiadásokra, amiket eddig én csináltam, mert volt rá időm. Most meg nincs.


Szerintem mindenhol így kéne, mint nálatok. Csak sajna ez a mai világban már nem kivitelezhető.

Szóval aki rosszat mond rólad az szimplán irigy.


És létezik olyan, hogy özvegyi nyugdíj! Ezt azoknak írom, akik bántják a kérdezőt.

Inkább azokat a szülőket bátsátok, akiknek nincs pénzük, mégsem mennek dolgozni, csak a segélyt várják. A kérdező esetében nem erről van szó.

2016. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
82%
Az a rossz ember,,aki veled foglalkozik unalmában és irigységében.
2016. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
80%

Én megértelek, hasonló életre vágyom. Szeretném, ha a gyerekeim naponta 3x egészséges kaját egyenek, amit magam termeltem meg, nem cornflakes-t, mert másra nincs időm, azt is a TV előtt, mert játszani velük nincs idő. Szeretném, hogy amikor hazajön a férjem, már ne legyen más dolgunk, mint a gyerekekkel társasozni, kirándulni, utána meg kettesben lenni, mert már minden kész van, a házimunka, a kaja, a kert, az állatok.

Viszont azért nem szeretnék egész nap csak háziasszonykodni. Valamit biztosan kezdenék magammal részmunkaidőben, pl folytatnám az egyetemet, mesterdiplomát majd doktori címet szereznék, vagy a hobbimból vállalkozást csinálnék, vagy kitanulnék valamilyen új szakmát a sok közül, ami érdekel, pl lovasoktató.

2016. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
56%

Özvegyi nyugdíj, a nevéből adódóan csak akkor jár, ha meghal a házastárs. Tehát válásból származóan nem.

Nem vagy szerintem szar ember, inkább csak sekélyes. Nem hiszem el, hogy nincs igényed arra, hogy egy kicsit más emberek társaságában legyen, ami nem a család szentháromsága. Se arra, hogy egy kicsit magaddal törődj, vegyél egy új ruhát, új frizurát, manikűrt. Szerintem a férjed is örülne neki.

2016. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak! Vágyok ilyenekre persze. Jó lenne ha néha velem foglalkoznának. Ruhát veszek próbálok mindíg jol kinézni. Fodrászhoz maniküröshöz nem járok mert a hajam magamnak megcsinálom maniküröshöz járnék de a férjem szerint felesleges szerinte igy vagyok jó! Nem vagyok igénytelen trampli :)
2016. okt. 6. 14:29
 46/70 anonim ***** válasza:
25%

Okos onnalo no tanul van hivatada viszi a haztartast es neveli a gyerekeket a hivatas mellett.

Az okos no soha soha nem teszi magat kiszolgaltatott helyzetbe SOHA

2016. okt. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
81%
41-es a fiad azért nem eszik rendesen és vesz fel dzsekit, mert eddig otthon voltál vele és elláttad és rendszerezted az életét, neki nem kellett erre gondolnia. az elején lesznek kavarodások,de megszokja hogy bizony gondolnia kell a részletekre is és nem anyucinak kell ráadni a dzsekit.
2016. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
62%
És mi akadályoz meg abban, hogy a barátnőiddel találkozz?
2016. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
46%
Én kicsit sem irigylem az életed, elég hamar beleunnék. Bár ahogy olvasom, elég sok a munkád otthon, ez sem szimpi nekem. :) Pont tegnap mondtam itthon a családnak (táppénzen vagyok még), hogy alig várom, hogy mehessek dolgozni, mert ott fele annyi meló sincs, mint itthon :)))
2016. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
65%

"maniküröshöz járnék de a férjem szerint felesleges szerinte igy vagyok jó"


És övé a végső szó?

2016. okt. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!