Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartom jogosnak, hogy a...

Nem tartom jogosnak, hogy a férjem félretesz pénzt magának minden hónapban. Vélemények?

Figyelt kérdés

A férjem minden hónapban megkapja a fizetését készpénzben, amiből 120e Ft-ot betesz a közös bankszámlánkra, 54.500 Ft-ot pedig eltesz magának.

Azt mondja, hogy nem azért dolgozik éjjel-nappal hogy aztán én elköltsem az összes pénzét, így is a 2/3-át nekem adja, örüljek ennek.


Ez ugye szép és jó lenne, viszont azért tud ennyit félretenni, mert a kiadásunk pont annyi, mint az én fizetésem + 120e, azaz én egy fillért sem tudok magamra költeni vagy eltenni, holott az én fizetésem 242.000 Ft, azaz több, mint az övé, és ő kapja a 10e Ft-os családi adókedvezményt is.


Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha az összes pénzünk havi 55e amit félre tudunk tenni, akkor azt úgy kellene, hogy neki is jár belőle mondjuk 27e és nekem is (arról nem beszélve, hogy én többet keresek, így ha a kiadásokat egyenlően osztanánk el, akkor csak nekem járna), de ő csak azt hajtogatja, hogy ő nem fog csak azért dolgozni, hogy utána mindent nekem adjon.


Ezután csináltam egy számolást, hogy az a "nekem ad" az valóban mi is:


- Sör: 40.000 Ft

- Benzin: 20.000 Ft

- Ebéd rendelés: 20.000 Ft

- Autó biztosítás: 9.000 Ft

- Internet, telefon, TV (1/2): 14.000 Ft

- Víz, áram, gáz, kuka számlák (1/2): 30.000 Ft

- Takarítószerek, bevásárlás (1/2): 40.000 Ft

- Babára készülés (ruhák, bútorok, felszerelések): 25.000 Ft


Ez ugye 178.000 Ft-ra jön ki, ő pedig nagy kegyesen ad nekem 120.000 Ft-ot.


A babát januárra várjuk, július óta minden hónapban veszek neki ezt-azt, hogy mire megjön addigra minden meglegyen, és ne egybe legyen egy több-százezres kiadásunk.


Jogosan vagyok felháborodva ezen? Ti mit szólnátok ehhez?


2016. okt. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
100%
Ha 400forintra számolok egy üveg/korsó sört (az akkor már nem márkátlan valami) akkor az havi 100(!) üveg/korsó... Vagyis napi 3-4. A babához is igy fog hazamenni? Alkohol szagúan, esetleg spiccesen? Ha meg a haverok piája is benne van ebben akkpr azt fizesse ő, a sajátból. Nem vagyok begyepesedett, nem zavar ha valaki hétvégén, szülonapon stb iszik valamit. De napi szinten az már betegség
2016. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
94%

Sör 40 ezer? :O

Ez durva...Bocsi, de én is itt ragadtam le.

Ha egy sör 200 Ft, akkor az 200 üveg sör. Ami 1 napra 6,666 üveg sör. :O


Azt írod a kiadások a te fizud + 120 amit ő ad. Azaz 242 + 120 = 362 e Ft.


Te 242-t adsz bele ő meg 120-at?

Most akkor közös kassza van vagy külön?


Ez így sehogyse jó. Ha közös van, akkor rakja be ő is az ötvenakárhányezer Ft-ját. Ha külön kassza van, akkor meg ne az legyen, h te 2-szer annyit teszel bele mint ő. Akkor rakj be te is 150-et meg ő is, vagy 200-at, meg ő is. Aztán akinek ami marad, azt csinál vele, amit akar.


De az, h neked nincs semmid, ő meg félrerak, elég furi. Miből veszel tusit? Vagy körömlakkot vagy mittoménmit?

2016. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
95%

Rosszul választottál, és már a gyerek is jön...

1) otthagyod

2) ha a férjed arányait vesszük, akkor beteszel a közösbe 165 ezret a fizetésedből, a többinek meg nyitsz egy közös számlát. Ha teszem azt, 19-én elfogy a pénz, eléállsz, és közlöd, hogy üres a kassza, X összegre van még szükség, aminek a 40%-a őt terheli (ha figyelembe vesszük, hogy kevesebbet keres). Ha ő beleadja a magáét, te is hozzáteszed a tiedet... És NEM fizetsz be semmit, ha jön a felszólítás, az orra elé teszed. NEM veszel kaját otthonra stb. Elég drasztikus, de ha nem állsz a sarkadra, nem fog megváltozni.

3) Ha ez sem hat, akkor teljesen elzárod a pénzcsapot, és teljesen külön kasszára mentek. Elszámoltok minden forintot - öröm lehet így együtt élni valakivel:S

2016. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
92%
Ez nálunk is megesett a szüleimmel 20 éve. Apám mindig félretette a kis plusz keresetét a bankba, de titokban. Nem tudott róla senki. Aztán kb. 10 év múlva találtunk véletlen egy takarékbetétet a nevére, a papírjai között, amin majdnem milliós összeg volt. Anyám persze semmit nem tudott félretenni a fizetésből, ő fizetett minden egyéb dolgot. Apám meg hizlalta a bankszámláját.
2016. okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 A kérdező kommentje:

A 40.000 Ft sör sajnos úgy jön ki, hogy megiszik naponta 3 alkoholmentes meg 3 normál sört, és persze egyikből sem a legolcsóbbat szereti.


Ez a pénz félretétel pár hónapja jött elő, nagyjából akkor amikor én elkezdtem babafelszereléseket venni. Addig mindig ami "maradt" azt beraktuk a közös bankszámlára, és abból mentünk nyaralni, vagy moziba.

Kb. én most úgy érzem, hogy úgy van vele, hogyha én 50ezret elköltök a babára, akkor neki is "jár" havi 50ezer. Csak azt nem látja be, hogy a babakocsit, cumisüveget meg kiságyat azt közösen kellene fizetnünk, hiszem ugyebár az ő gyereke is.

2016. okt. 19. 15:14
 16/79 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is ugyanaz a véleményem, mint amit a többiek már leírtak így most nem írnám le ugyanazt.


Mióta vagytok együtt? Korábban is így működött a költségek elosztása?

2016. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
84%

Kérdésedre a válasz: JOGOSAN.

Ez a sörre 40ezer ft... hát itt fenn akadtam én is...

Szerintem a kapcsolatotokban más probléma is van... jól látom?

2016. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk így újraolvasva feltűnt, hogy eszerint kettőtök havi összkiadása 362e Ft. Ha levonjuk a babára készülés költségeit (mert az ideiglenes helyzet), akkor is 337e Ft.


Ha nem fizettek magas összegű lakáshitelt vagy megtakarítást, akkor ez kettőtökre tényleg sok. Érdemes volna őszintén megnézni, mire folyik el a pénz.

2016. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
69%
Féltékeny a babára... Gyerekesnek hangzik, de van ilyen. A baba kap most sokmindent, ő a középpont. Szülés után se lesz jobb eleinte. Minden idődet leköti a pici, amig nem szoktok össze.
2016. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
85%

Mivel te terhes vagy ezért gondolom nem te fogyasztod a sört. Nem azért, de egy alkoholista sem fogyaszt 200 sört egy hónapban, az napi 6,7 doboz sör. Szóval ezek után ne te vedd a sörét, ne a közös pénzből, hanem vegye meg a félretett pénzéből. Az a minimum és te költsd a pénzt a leendő babára vagy valami hasznosabb dologra.

Ha megszületik a kisbaba, akkor ki leszel szolgáltatva neki, ugyanis sokkal kevesebb pénzt fogsz megkapni. Ahogyan írták, szerintem hozzádvágja, hogy nem csinálsz semmit otthon a babával, minek neked pénz.

Szóval szoktasd le az alkoholizálásról, mert ő nem csak 1 dobozzal iszik meg naponta, ha vendégnek is adtok, akkor is rohadt sok. Részegen a kicsire sem tud vigyázni később.

2016. okt. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!