Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartom jogosnak, hogy a...

Nem tartom jogosnak, hogy a férjem félretesz pénzt magának minden hónapban. Vélemények?

Figyelt kérdés

A férjem minden hónapban megkapja a fizetését készpénzben, amiből 120e Ft-ot betesz a közös bankszámlánkra, 54.500 Ft-ot pedig eltesz magának.

Azt mondja, hogy nem azért dolgozik éjjel-nappal hogy aztán én elköltsem az összes pénzét, így is a 2/3-át nekem adja, örüljek ennek.


Ez ugye szép és jó lenne, viszont azért tud ennyit félretenni, mert a kiadásunk pont annyi, mint az én fizetésem + 120e, azaz én egy fillért sem tudok magamra költeni vagy eltenni, holott az én fizetésem 242.000 Ft, azaz több, mint az övé, és ő kapja a 10e Ft-os családi adókedvezményt is.


Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha az összes pénzünk havi 55e amit félre tudunk tenni, akkor azt úgy kellene, hogy neki is jár belőle mondjuk 27e és nekem is (arról nem beszélve, hogy én többet keresek, így ha a kiadásokat egyenlően osztanánk el, akkor csak nekem járna), de ő csak azt hajtogatja, hogy ő nem fog csak azért dolgozni, hogy utána mindent nekem adjon.


Ezután csináltam egy számolást, hogy az a "nekem ad" az valóban mi is:


- Sör: 40.000 Ft

- Benzin: 20.000 Ft

- Ebéd rendelés: 20.000 Ft

- Autó biztosítás: 9.000 Ft

- Internet, telefon, TV (1/2): 14.000 Ft

- Víz, áram, gáz, kuka számlák (1/2): 30.000 Ft

- Takarítószerek, bevásárlás (1/2): 40.000 Ft

- Babára készülés (ruhák, bútorok, felszerelések): 25.000 Ft


Ez ugye 178.000 Ft-ra jön ki, ő pedig nagy kegyesen ad nekem 120.000 Ft-ot.


A babát januárra várjuk, július óta minden hónapban veszek neki ezt-azt, hogy mire megjön addigra minden meglegyen, és ne egybe legyen egy több-százezres kiadásunk.


Jogosan vagyok felháborodva ezen? Ti mit szólnátok ehhez?


2016. okt. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 A kérdező kommentje:
Ami a számlákra megy el az a nagyon sok sajnos. 2 szintes kertesházban lakunk. Télen fűtjük, nyáron pedig a légkondi megy. Jön hozzá a telekadó, építményadó, nyáron locsolunk így a víz is sok. Ráadásul a gázt átalányon fizetjük, így nyáron jóval többet, mint amennyit egyébként kellene. Van 2 cicánk meg egy kutyánk, az ő kajájukat és almukat is rendezni kell. 2 kocsink van, azzal járunk dolgozni, ott is van benzin, autópálya díj, kötelező és casco, gépjármű adó, időnként szervizelés. Ezek sajnos nem fognak csökkenni ha jön a baba. Nem igazán tudom hol tudnánk spórolni. Én nem veszek magamnak sem ruhákat, sem sminket, nem járok manikűröshöz, szóval nincs olyan kiadás ahol csak elfolyik a pénz. A terhességem előtt 4 évig nem vettem ruhát és cipőt magamnak, most azért kellett 3 pár nadrág, mert kihíztam a baba hassal ami volt, de ez sem volt annyi kiadás, mint amit ő sörre költ.
2016. okt. 19. 15:41
 32/79 anonim ***** válasza:
88%
Remek otlet egy alkoholistaval gyereket vallalni, utana meg panaszkodni...
2016. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
37%

Hát ok, nyilván vannak számlák, benzin, stb, amit minden hóban ki kell fizetni, de most komolyan....

minden hóban 54 500 ft megy a közös számlára...

te fizud 242.000 ft. A kiadásotok pont annyi, mint az én fizetésed + 120e, az azt jelenti, h 362 000 ft elmegy havonta.

AMIT FELSOROLTÁL:

- Sör: 40.000 Ft

- Benzin: 20.000 Ft

- Ebéd rendelés: 20.000 Ft

- Autó biztosítás: 9.000 Ft

- Internet, telefon, TV (1/2): 14.000 Ft

- Víz, áram, gáz, kuka számlák (1/2): 30.000 Ft

- Takarítószerek, bevásárlás (1/2): 40.000 Ft

- Babára készülés (ruhák, bútorok, felszerelések): 25.000 Ft


Ez ugye 198.000 Ft-ra jön ki, ő ad neked 120e ft-t ebből...

MIRE MEGY EL A TÖBBI PÉNZ?

Én úgy gondolom, nagyon nagy lábon éltek, s a férjed azért rak félre külön még a saját számlájára, mert ha azt is odaadná neked, akkor egy fillér se maradna ( a közös kasszátokon kívül)

2016. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
93%

Adj be te is 120-at a közösbe, aztán a többi saját számlára. Ha meglesz a pici, szükséged lesz a tartalékra. Ráadásul így korrekt, hogy egyenlően adtok bele.

Ráadásul havi 240-et be kell tudni osztani!

Sört ne vegyél: az nem közös kiadás, fizesse magának! Könnyű a máséból venni a legdrágábbat!


Neked is jó ha van félretett pénzed, pl. válás esetére.

Ha most úgy áll hozzá, hogy veszel ezt-azt a gyerekednek, később lesz még ebből konfliktus. :(

2016. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
96%

Remek ember a férjed kérdező :(

Ráadásul még így is átvág, ahogy látom, mert papíron azt vezetitek le, hogy 120 ezer Ft-ot ad neked, de az nem zavarja, hogy ebből 40 ezer Ft csak az ő hülyesége?

És eltesz 54.500 Ft. Tehát a megkeresett 174.500 forintjából ő magára költ 94.500 Ft úgy, hogy abból még nem evett, nem fürdött, nem melegedett.

Egyetlen kérdésem van:

mi a fenének vagy közös kasszán egy ilyen emberrel és élsz vele egyáltalán együtt egy fedél alatt? A gyerekvállalásról nem is beszélve.

Ha külön lennétek kérdező a te fizetésedből vígan fent tudnád magad még most is tartani, kisebb lakásban, kisebb rezsivel, de szerintem még pénzed is maradna.

2016. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
55%
meg hát ugye az is fura, hogy másoknak is van rezsijük, kutyájuk, stb, mégis be tudnak osztani 100e ft-t egy hónapra, vagy 150e ft-t, teljesen mindegy, de ennél sokkal de sokkal kevesebbet, mint amire ti költetek.
2016. okt. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
95%
Úgy rúgnám fenékbe, hogy nem állna meg a lábán. Ha ennyire spórol, kezdje azzal,hogy nem költ 40 ezret sörre, ez nagyon durva. Mi az,hogy te meg nő létedre nem költesz magadra?? Igenis járjál fodrászhoz, vegyél divatos ruhákat, adj magadra, mert ez is nagyon fontos, hogy te elégedett legyél magaddal. Ha neki jár a havi 40 ezres "hobbi", akkor neked is! A gyerek pedig közös minden költségével együtt!
2016. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem, ahogy a 34-es mondja te is rakj be ugyanannyit a többinek nyiss egy külön számlát.

Nem kell mindjárt válással riogatni szegényt, elnézem, hogy épp elég baja van. Meg kellene vele beszélni, főleg, ha amúgy normális ember és nincs más problémátok. Ha meg nem úgy viszonyul hozzá, akkor szépen beolvasnék neki és ezentúl a "spórolt pénzből" veszi a sörét.

Mi lesz, ga a gyereknek kell a csomö pelenka és két hetente kinövi a ruhát? Sajnos, ha megszületik még több pénzre lesz szükségetek. A sörről ettől függetlenül is beszélj vele, ez nagyon nem normális és, ha bemérik valahol vagy valami, akkor még nagyobb baj lesz.

2016. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
27%
Én nemtudom követni a számítasaidat először csak pár rezsit írsz, utána már 2 autó meg mindem más. De egy valamit nem értek. Minek 2en 2emeletes házban lakik? Még 3an is ha megszületik a baba ellehet lenni egy 1,5 szobás panelban.
2016. okt. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
26%
16:05, azt se tartom kizártnak, hogy a férj pont a gyereknek tesz félre. Nem értem, miért ördögtől való, ha van valakinek egy vésztartaléka valahol, akár bankban, akár párnacihában, amihez nem nyúl senki. Nálunk is van ilyen, és soha senki nem ment ölre a másikkal emiatt, de mennyire jól tudott jönni, mikor hazafele lerobbant a Toyota, és hívhattunk trélerest...
2016. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!