Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartom jogosnak, hogy a...

Nem tartom jogosnak, hogy a férjem félretesz pénzt magának minden hónapban. Vélemények?

Figyelt kérdés

A férjem minden hónapban megkapja a fizetését készpénzben, amiből 120e Ft-ot betesz a közös bankszámlánkra, 54.500 Ft-ot pedig eltesz magának.

Azt mondja, hogy nem azért dolgozik éjjel-nappal hogy aztán én elköltsem az összes pénzét, így is a 2/3-át nekem adja, örüljek ennek.


Ez ugye szép és jó lenne, viszont azért tud ennyit félretenni, mert a kiadásunk pont annyi, mint az én fizetésem + 120e, azaz én egy fillért sem tudok magamra költeni vagy eltenni, holott az én fizetésem 242.000 Ft, azaz több, mint az övé, és ő kapja a 10e Ft-os családi adókedvezményt is.


Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha az összes pénzünk havi 55e amit félre tudunk tenni, akkor azt úgy kellene, hogy neki is jár belőle mondjuk 27e és nekem is (arról nem beszélve, hogy én többet keresek, így ha a kiadásokat egyenlően osztanánk el, akkor csak nekem járna), de ő csak azt hajtogatja, hogy ő nem fog csak azért dolgozni, hogy utána mindent nekem adjon.


Ezután csináltam egy számolást, hogy az a "nekem ad" az valóban mi is:


- Sör: 40.000 Ft

- Benzin: 20.000 Ft

- Ebéd rendelés: 20.000 Ft

- Autó biztosítás: 9.000 Ft

- Internet, telefon, TV (1/2): 14.000 Ft

- Víz, áram, gáz, kuka számlák (1/2): 30.000 Ft

- Takarítószerek, bevásárlás (1/2): 40.000 Ft

- Babára készülés (ruhák, bútorok, felszerelések): 25.000 Ft


Ez ugye 178.000 Ft-ra jön ki, ő pedig nagy kegyesen ad nekem 120.000 Ft-ot.


A babát januárra várjuk, július óta minden hónapban veszek neki ezt-azt, hogy mire megjön addigra minden meglegyen, és ne egybe legyen egy több-százezres kiadásunk.


Jogosan vagyok felháborodva ezen? Ti mit szólnátok ehhez?


2016. okt. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
94%

"Nem értem, miért ördögtől való, ha van valakinek egy vésztartaléka valahol"


Mert a másiknak nincs.

2016. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 DuplaKV ***** válasza:
92%

Nem veszel sört, hanem félrerakod az árát. Ha annyira kell a férjednek a sör, akkor majd megveszi a félretett pénzéből.

Mellesleg mi lesz akkor, ha megjön a baba, és kiesik a fizud?

2016. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
57%

Megint mondom Feldmár András mondatát: A szeretet önként vállalt rabszolgaság (szolgálat). Hol van ehhez képest a férjed. Én minden pénzem odaadtam a páromnak. Azt mondta, hogy úgy érzi, hogy elveszi tőlem. Azt mondtam, hogy nem baj, neked adom mindet, hogy neked legyen jobb. Mert jobban szeretem magamnál. A te férjed jobban szereti magát nálad.

Amikor valakinek családja van, az már nem magának él, hanem a másiknak. A jutub tele van Feldmárral: https://www.youtube.com/results?search_query=feldm%C3%A1r+an.. , a fasom meg a férjeddel (van tele).

2016. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
48%

A férjed csak 178.000 Ft-ot keres, és ebből menőzik, hogy napi 6 üveg minőségi sört iszik? :D

Mekkora vicc ez már emberek, de most komolyan! Meg kétszintes házban lakik, kocsival jár stb.


Csak mondom, hogy a budapesti nettó átlagbér 220.000Ft, és még abból sem költenek az emberek 40.000 Ft-ot sörre.


Én a férjed helyében, ha 178.000 Ftot keresnék két dolgot csinálnék.

1.) Nem költenék havi 40 ezret sörre.

2.) Magamba néznék, hogy mit rontottam el.

2016. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
61%

Igen, jogosan vagy felháborodva. Amúgy hiába teszi külön számlára azt a pénzt, házasságban vagyonközösség van, az a pénz is kettőtöké.

Nagyon el kéne gondolkodni ezen a kapcsolaton. Ha már most ilyen, mi lesz később? Mi a francnak játssza a Csekonics bárót lófax fizetésből, gyereket várva? Ha már most sincs félretehető pénzetek ezen az 50 ezren kívül, hogyan lesz később, amikor 3-an lesztek, a gyereket öltöztetni, etetni, taníttatni kell? Érd el, hogy abból, amit a közös számlára utal, nem veszel sört, azt intézze a nála maradó összegből. Nem vehet le saját célra a közös számlátokról. Ha nem érti meg, akkor én megszüntetném a vagyonközösséget (van erre mód), és onnantól minden közös költség feleződik, beleértve a gyerekre fordított összegeket is.

2016. okt. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
100%

Pár tipp, hogy szerintem hol tudnátok picit spórolni.

-a sörre rengeteg megy. Azon bőven le lehet csípni (a többiek már kifejtették a többit)

-az ebéd rendelést nem tudjátok máshogy megoldani? Esetleg olcsóbb helyről? Vagy kebesebbet?

-a baba dolgok... Ha eddig brendonos stb ruhákat vettetek felejtsétek el. Semmivel se jobbak vagy rosszabbak a máshol kapható 100%pamit ruciknál, és nem kell rengeteget venni... Seperc alatt kinövik. Ami nagyobb tétel lehet az a kiságyba a matrac (maga az ágy mindegy mennyibe kerül, ugyan ugy alszik vagy nem alszik benne), a babakocsi és az autósülés (ebben az egyben megértem, ha drága, a biztonsága az első). De pl télen valoszinüleg nem fogtok órákat babakocsit tologatni, egy középkategóriás is megteszi, nyáron már úgyis sportkocsit fogsz tolni, mert egyszerűbb.

-a számlákból nagyon lecsípni nem lehet, maximum jobban odafigyeltek hogy ne menyjen tv ha nem nézitek... Eneriga takarékos izzók... A légkondit csak akkor kapcsoljátok ha tényleg muszáj...


Írj fel mindent egy kis füzetbe, mikor mire mennyi ment el, nagyon precízen, még egy darab csokit is... Hónap végén lapozd vissza és nézd át. Lehet sok apróságon tünik el a pénz, párszász forintos sok ,,vackon" ami nélkül ugyan úgy ellenétek.

2016. okt. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
30%
Szia, nem értem a matekot ha annyi a kiadásotok amit felsoroltál 178 e ft. akkor a férjed részéröl megy 120 a te részedről mef 58 e.? De még ha ezen felül van 60e. plusz kiadás akkor is csak felesbe vagytok. A te fennmaradó részeddel mi a helyzet? Elvileg még a plusz 60e.kiadás mellett is kellene 120e.forintodnak maradni, nem? Az mire megy el?
2016. okt. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
99%

A megoldás nagyon egyszerű: nem veszel sört, és 40 ezret máris megspóroltál. Ha panaszkodik, hogy nincs sör, akkor meg mondhatod, hogy ott van az 50 ezer forintod, amit félreraktál, vegyél belőle sört! Ennyi.

Amúgy sem reális, hogy a babára 25-öt költötök, alkoholra meg majdnem kétszer annyit!!!

2016. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
100%

A számlákra 1/2-et írt, tehát szerintem az csak a férjre eső kiadások. Autó biztosítás is szorzódik kettóvel, mivel két autó van.

A kérdező azt írta le úgymond "mennyibe kerül a férje" egy hónapban, amit neki kell fizetni a közösből. 120.000 Ft-ot ad, mikor elkölt 178.000 Ft-ot plusz a zsebpénze, ami elmegy sutyiba.

2016. okt. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
92%

Előző vagyok. Elnéztem látom a rezsi 1/2 rész van számolva viszont így nem jogos, de nagyon sok a rezsitek 28e ft. Tv, internet...? Milyen szolgáltató ez? Nálunk 7e ft mind ez, mondjuk a vonalas telefint nem használjuk, max annyira hogy ha nem találom a mobilt megcsörrgetem magam :)még a gázt megértem az nagyon sok tud lenni ha azzal fűtötök. De uyge az csak szezonális..

Úgy hogy mi 4 vagyunk így a rezsi áram 5e víz 7 kb havonta 2 havi elszámolás van k.költség 11e fűtés 17e(havi átlag)benzin 30e tv, internet, tel 7e csatorna díj 3e mobilok 40e kaja 70e tiszátkododó,tisztító szerek kb havi 190 ft. Tényleg nagyon sok a plusz kiadásotok. Sörre 40e?? Jesszus azért ez meredek. Ki lenne zárva hogy családot alapítsak egy ilyen emberrel, mondom úgy, hogy az én párom is megiszik egy héten 2-3 sört vagy alkalim adtán kinyitunk egy bort és megisszuk. Na de ennyi és ráadásul egyedül???

2016. okt. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!