Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartom jogosnak, hogy a...

Nem tartom jogosnak, hogy a férjem félretesz pénzt magának minden hónapban. Vélemények?

Figyelt kérdés

A férjem minden hónapban megkapja a fizetését készpénzben, amiből 120e Ft-ot betesz a közös bankszámlánkra, 54.500 Ft-ot pedig eltesz magának.

Azt mondja, hogy nem azért dolgozik éjjel-nappal hogy aztán én elköltsem az összes pénzét, így is a 2/3-át nekem adja, örüljek ennek.


Ez ugye szép és jó lenne, viszont azért tud ennyit félretenni, mert a kiadásunk pont annyi, mint az én fizetésem + 120e, azaz én egy fillért sem tudok magamra költeni vagy eltenni, holott az én fizetésem 242.000 Ft, azaz több, mint az övé, és ő kapja a 10e Ft-os családi adókedvezményt is.


Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha az összes pénzünk havi 55e amit félre tudunk tenni, akkor azt úgy kellene, hogy neki is jár belőle mondjuk 27e és nekem is (arról nem beszélve, hogy én többet keresek, így ha a kiadásokat egyenlően osztanánk el, akkor csak nekem járna), de ő csak azt hajtogatja, hogy ő nem fog csak azért dolgozni, hogy utána mindent nekem adjon.


Ezután csináltam egy számolást, hogy az a "nekem ad" az valóban mi is:


- Sör: 40.000 Ft

- Benzin: 20.000 Ft

- Ebéd rendelés: 20.000 Ft

- Autó biztosítás: 9.000 Ft

- Internet, telefon, TV (1/2): 14.000 Ft

- Víz, áram, gáz, kuka számlák (1/2): 30.000 Ft

- Takarítószerek, bevásárlás (1/2): 40.000 Ft

- Babára készülés (ruhák, bútorok, felszerelések): 25.000 Ft


Ez ugye 178.000 Ft-ra jön ki, ő pedig nagy kegyesen ad nekem 120.000 Ft-ot.


A babát januárra várjuk, július óta minden hónapban veszek neki ezt-azt, hogy mire megjön addigra minden meglegyen, és ne egybe legyen egy több-százezres kiadásunk.


Jogosan vagyok felháborodva ezen? Ti mit szólnátok ehhez?


2016. okt. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
97%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, bocsénat, ha olyat írok, amit már előttem leírt valaki.


Menjetek külön kasszára!

Minden közös kiadást (csekkek,takarítószerek és ami a babának kell) fele-fele arányban fizessetek.

Oké, ő kapja a 10 ezer adókedvezményt, Te meg majd kérd a saját számládra a 12 ezer családipótlékot.

2016. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
69%

Páran még a kérdezőt támadják, de miért?


A férje minden hónapban félretesz magának 54 ezer Ft-ot, a nő meg semmit nem tud félretenni, pedig többet keres, mint a férfi!

2016. okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, azért, mert buta... 40 000 Ft-ot kifizet a közösből CSAK sörre a drágalátos férjének. Ő vezeti a háztartást, tehát borzasztó luxus hogy havonta 80 000 Ft elmegy takarítószerekre, bevásárlásra...
2016. okt. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
38%
Miért luxus? Honnan tudod mit takar a bevásárlás? Szerintem étel, tisztálkodási szerek stb.
2016. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
79%
Persze mert havonta elfogynak a tisztálkodási szerek és a takarító szerek... étel ok, de ott van még ebédrendelésre is 20 000, ez így iszonyúan sok.
2016. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam el az összes hozzászólást, de amiket olvastam, szerintem kivétel nélkül jó hozzászólások voltak, egyetértek velük.


Ennyi sört meginni már alkoholizmus. Nem a mennyiség miatt, mert egy nagyobb darab férfinak, meg aki hozzá van szokva, valószínűleg nem árt meg 3 sör.

De! Az alkoholizmus nem egyenlő a részegséggel, viszont a te férjed már függő. Neki kell napi x sör, és ha gondolom dolgozik, akkor iszik alkoholmentesen, mert a lelki függőségét az is tudja csillapítani. A fizikai is ki fog alakulni lassan, ha eddig még nem alakult ki, a tolerancia nőni fog, és lehet egy év múlva már havi 100ezret fogtok sörre költeni, aztán majd jön a vodka, tömény..stb.


Milyen életet szánsz a kisbabádnak? Amikor idősebb lesz, a gyereked fog leugrani a közértbe apának piáért?


A közös kassza most kisebb probléma, mint ez. Szóval szerintem először is a piálásáról beszélj vele, mert a születendő gyermeked nem érdemli meg, hogy egy alkesz mellett nőjjön fel. És ha még nem az, hát ne áltasd magad, nemsokára az lesz, ha ezt tovább folytatja. Vagy lecsökkenti most a piálást, vagy soha. Igyon meg nyugodtan 1-2 sört hétvégén, de ha esetleg vmi miatt nem tud sörözni, ne legyen belőle frusztrációja.


Az én férjem is szereti a sört, sőt, én is, de elég akkor innunk, ha elmegyünk barátokkal valahová. Így nekünk kb egy hónapban, úgy hogy ketten vagyunk rá, elmegy kb 20-30 sör. Csak hogy legyen összehasonlítási alapod.


Másrészt: a házasság vagyonközösség. Nincs joga félrepakolgatni magának, főleg, hogy gyereketek lesz. Neki is inkább a babának a jövőjére kellene félretenni, nem saját magának ki tudja mire (további piákra???)

2016. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
77%
Aki havi 342 ezer forintból nem tud egy ezrest sem félretenni, az meg is érdemli. Az alkoholista és önző férjével együtt!
2016. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
100%

Sok újat nem tudok írni, egyet kell értenem az előttem szólókkal.

Sört ne vegyél, a családi adókedvezményt meg igényeld meg te a jövő évtől. Ez mindjárt havi 50e.

Illetve a kiadásokat nagyon át kellene gondolni, mert nagyon sok, amiket te felsoroltál. Tuti lehetne fogni belőle.


Esetleg mondtad már a férjednek, hogy nem veszel neki sört?

2016. okt. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, együtt vagytok még?

Azóta mi a helyzet?

2019. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!