Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartom jogosnak, hogy a...

Nem tartom jogosnak, hogy a férjem félretesz pénzt magának minden hónapban. Vélemények?

Figyelt kérdés

A férjem minden hónapban megkapja a fizetését készpénzben, amiből 120e Ft-ot betesz a közös bankszámlánkra, 54.500 Ft-ot pedig eltesz magának.

Azt mondja, hogy nem azért dolgozik éjjel-nappal hogy aztán én elköltsem az összes pénzét, így is a 2/3-át nekem adja, örüljek ennek.


Ez ugye szép és jó lenne, viszont azért tud ennyit félretenni, mert a kiadásunk pont annyi, mint az én fizetésem + 120e, azaz én egy fillért sem tudok magamra költeni vagy eltenni, holott az én fizetésem 242.000 Ft, azaz több, mint az övé, és ő kapja a 10e Ft-os családi adókedvezményt is.


Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha az összes pénzünk havi 55e amit félre tudunk tenni, akkor azt úgy kellene, hogy neki is jár belőle mondjuk 27e és nekem is (arról nem beszélve, hogy én többet keresek, így ha a kiadásokat egyenlően osztanánk el, akkor csak nekem járna), de ő csak azt hajtogatja, hogy ő nem fog csak azért dolgozni, hogy utána mindent nekem adjon.


Ezután csináltam egy számolást, hogy az a "nekem ad" az valóban mi is:


- Sör: 40.000 Ft

- Benzin: 20.000 Ft

- Ebéd rendelés: 20.000 Ft

- Autó biztosítás: 9.000 Ft

- Internet, telefon, TV (1/2): 14.000 Ft

- Víz, áram, gáz, kuka számlák (1/2): 30.000 Ft

- Takarítószerek, bevásárlás (1/2): 40.000 Ft

- Babára készülés (ruhák, bútorok, felszerelések): 25.000 Ft


Ez ugye 178.000 Ft-ra jön ki, ő pedig nagy kegyesen ad nekem 120.000 Ft-ot.


A babát januárra várjuk, július óta minden hónapban veszek neki ezt-azt, hogy mire megjön addigra minden meglegyen, és ne egybe legyen egy több-százezres kiadásunk.


Jogosan vagyok felháborodva ezen? Ti mit szólnátok ehhez?


2016. okt. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
98%

Most nem a pénzügyi részéhez akarok szólni, hanem a sörhöz:


Én magam is sörkedvelő vagyok, hetente megiszok 4-5 üveggel, amiben néha van alkoholmentes is. Ugyanakkor van egy mennyiségű alkohol, amit ha naponta elfogyasztunk, akkor a májunk már nem képes folyamatosan regenerálódni, ez idővel zsírmájhoz, majd májzsugorhoz vezet. Férfiaknál ez 1,5-2 sörben lévő alkohol (nőknél kevesebb).


Szóval férjed életmódja egészségügyileg sem fenntartható, és akkor az anyagiakról nem is beszéltem...

2016. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
94%

Tényleg ennyi naiv ember van itt, aki komolyan elhiszi, hogy egy alkoholista (mert az) a születendő gyerekének tesz félre havi 55 ezret???


Arra azért kíváncsi lennék, hogy a gyerekhez milyen a férj a hozzáállása. Mert ha tényleg belejátszik a féltékenység is, és a szülés után ugrik a te, magasabb fizetésed (igen, tudom, kapsz majd pénzt, de kevesebbet), ráadásul a látszat az lesz, hogy "nem csinálsz semmit", plusz még összébb is kell húzni a nadrágszíjat, akkor azon sem csodálkoznék, ha egy-két pofon is elcsattanna:( Csak remélem, hogy ha tényleg idáig fajulna a dolog, akkor a második pofont már nem várod meg!

2016. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
82%

Amit kommentben írtál, az alapján viszont eleve túl nagy lábon éltek ahhoz képest, amennyit kerestek. 2 autó, 2 szintes családi ház, légkondi, stb., stb. Mi sokkal többet keresünk, de messze nem engedhetjük meg mindezt, igaz nem is költjük el a fizetésünk 100%-át.


Szerintem le kellene ülnötök és megbeszélnetek a következőket:

- Vegyen vissza az alkoholból, napi 1 sör, oszt jónapot.

- Csökkentsétek a költségeiteket. A sörön kívül eladhatnátok az egyik kocsit, az máris sokat számítana.

- Beszéljétek meg, hogy az 54500-at és még ami a kiadásaitok csökkentéséből marad, tegyétek félre közösen. Tehát nem az ő szamlaján, hanem a közösről kötitek le, vagy valamilyen közös megtakarítási, államkincstári vagy értékpapír számlán.


Ha nem ezt teszitek, akkor a jövőtök nagyon rossz lesz...

2016. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
5%
Szóval napi három alkoholos sörrel már alkoholista a srác? Rettenetesen rosszindulatúak vagytok.
2016. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
99%
Akár egy sörrel is lehet alkoholista valaki, ha függővé válik tőle. És amelyik háztartásban a sör a legnagyobb költségvetési tétel, az már azért mond valamit:S
2016. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
93%

31#

Pedig sürgősen találd ki, hol spórolsz meg 100-120 ezret, mert a max gyed bruttó 149 ezer, és a férjed nem hajlandó a teljes fizetését "feláldozni".

Mi lesz veletek, ha megszületik a baba!? Egyszerűen nem fogtok annyiból kijönni.

2016. okt. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
95%

44:

41-es vagyok. Nem érdekel ki az alkoholista, ki nem. Napi 3 sör viszont jó eséllyel májkárosodást okoz hosszútávon. 40 ezer meg nagyon sok havonta sörre, ahogy amúgy a 2 autó, 2 szintes ház, kutya, macska, légkondi is átlagos fizetésekkel.

2016. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
31%
én se értem a matekot.. most akkor 242+178k (420k?) a havi kiadásotok (akkor valamit nagyon rosszul csináltok) vagy elírtad és össz 178? Ha előbbi, akkor érdekelnének a részletek, mert gigahitellel is nehezen jönne össze ez a kiadás, amit két ilyen fizura igaz fel se venne az ember.. Ha utóbbi, akkor meg simán kettédobjátok a kiadásokat, a hirtelen felmerülőket meg simán felezitek, így a havi 120 bőven elég a férjed részéről, aki nagy eséllyel nem fogja megélni persze a gyerek 30. szülinapját..
2016. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
84%

Az alkoholista embereknél nem a berúgáson van a hangsúly, hanem a folytonosságon. Ha mindennap fogyaszt a párod alkoholt akkor bizony ő is az független attól, hogy eljut-e a berúgáshoz vagy sem.

Jobb szembenézned, hogy ez a helyzet súlyosbodhat idővel.

2016. okt. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
99%
Ezentúl ne a közös pénzből vedd a sört neki,azt vegye meg abból amit félrerak. Ott máris fogtál 40 ezret. A babára meg minden hónapban nem kell elkolteni 50 ezret,onnan is tudsz spórolni
2016. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!