Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartom jogosnak, hogy a...

Nem tartom jogosnak, hogy a férjem félretesz pénzt magának minden hónapban. Vélemények?

Figyelt kérdés

A férjem minden hónapban megkapja a fizetését készpénzben, amiből 120e Ft-ot betesz a közös bankszámlánkra, 54.500 Ft-ot pedig eltesz magának.

Azt mondja, hogy nem azért dolgozik éjjel-nappal hogy aztán én elköltsem az összes pénzét, így is a 2/3-át nekem adja, örüljek ennek.


Ez ugye szép és jó lenne, viszont azért tud ennyit félretenni, mert a kiadásunk pont annyi, mint az én fizetésem + 120e, azaz én egy fillért sem tudok magamra költeni vagy eltenni, holott az én fizetésem 242.000 Ft, azaz több, mint az övé, és ő kapja a 10e Ft-os családi adókedvezményt is.


Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha az összes pénzünk havi 55e amit félre tudunk tenni, akkor azt úgy kellene, hogy neki is jár belőle mondjuk 27e és nekem is (arról nem beszélve, hogy én többet keresek, így ha a kiadásokat egyenlően osztanánk el, akkor csak nekem járna), de ő csak azt hajtogatja, hogy ő nem fog csak azért dolgozni, hogy utána mindent nekem adjon.


Ezután csináltam egy számolást, hogy az a "nekem ad" az valóban mi is:


- Sör: 40.000 Ft

- Benzin: 20.000 Ft

- Ebéd rendelés: 20.000 Ft

- Autó biztosítás: 9.000 Ft

- Internet, telefon, TV (1/2): 14.000 Ft

- Víz, áram, gáz, kuka számlák (1/2): 30.000 Ft

- Takarítószerek, bevásárlás (1/2): 40.000 Ft

- Babára készülés (ruhák, bútorok, felszerelések): 25.000 Ft


Ez ugye 178.000 Ft-ra jön ki, ő pedig nagy kegyesen ad nekem 120.000 Ft-ot.


A babát januárra várjuk, július óta minden hónapban veszek neki ezt-azt, hogy mire megjön addigra minden meglegyen, és ne egybe legyen egy több-százezres kiadásunk.


Jogosan vagyok felháborodva ezen? Ti mit szólnátok ehhez?


2016. okt. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
87%
Nem 190 ft :)20e.akart lenni
2016. okt. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
95%

ebben a történetben ismét az fogja a legjobban megszívni,aki a legártatlanabb... a gyerek.

nem is értem,hogy eljutottatok a házasságig és a gyerekvárásig és itt tartotok,hogy nem vagytok képesek megbeszélni,hogy hogyan osszátok be a fizetéseteket?

én úgy tartom jogosnak,hogy összeírjátok a kiadásokat(kaja,rezsi,gyereknek dolgok,benzin stb..). és ezeket szépen elfelezitek. ezután a fent maradó részből mindenki azt vesz a fizujából amit akar. ha a férjed havi 40 ezret el akar tapsolni sörre, akkor oké. ne a közös részből vegye ezt el..

amúgy pont neked kéne félrerakni a fizud megmaradt részét.. ez van, a nők vannak kiszolgáltatott helyzetben,ha jön a baba.. ugye több hónapra/évre elesel a munkától..nem árt ha van egy kis tartalék,főleg ha a férj nem a legmegbízhatóbb anyagilag.

2016. okt. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj, de te egy önző alkoholistának fogsz gyereket szülni.

Mert, aki 40 ezret eliszik egy hónapban, az bizony az. Pénz ide vagy oda, én a helyedben elmondanám neki,ha nem változik, gyerekestől lépsz le.

2016. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként azon gondolkodom, hogy a közös pénzből 40.000 sörre megy és még magára is költ. Hát, én azt a 40.000-t eltenném magamnak, vegye meg magának. Hidd el, kevesebb sört is inna, és még neked is maradna.
2016. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem úgy csináljátok hogy minden rezsi kaja baba dolgot elosztotok kettővel mindenki beleafaja a részét ezen felül mindenki tankolja a saját kocsiát... ami marad az marad...egyébként meg közös életetek van nem kellene számolgatnk kiennyot ad bele. Amikor megszülsz Te jóval kevesebbet fogsz tudni beleadni, kb visszakapod amit Te most pluszban elköltesz rá.. Már ha marad napi 6 sör mellett egyáltalán valami pénzetek...
2016. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
92%

A férjed egy paraszt nem is értem miért vagy vele, és igen, ezt a gyerek fogja megszívni.

Na de hogy te sem tudsz bánni a pénzzel, az is biztos, és az a röhej, hogy közben még nélkülözöl is.

- ne vegyél sört, ha kell a párodnak, vegye meg ő a saját pénzénől

- rendelni pazarlás, főzzetek otthon (és nem kell a párod szájába rakni, ő is tud csinálni)

- locsoláshoz lehet esővizet gyűjteni, és amúgy meg ha csak azért locsolsz, hogy szép tökéletes zöld legyen a fű, akkor az szinte felesleges...

- ebben az országban egy átlagos építésű házban klíma nélkül is ki lehet bírni nyáron, arról nem is beszélve, hogy környezetszennyezés, télen meg nem kell az egész lakást fűteni csak azokat a helyeket amiket használtok, éjszaka szintén nem egészséges fűteni, meg amikor nem vagytok otthon

- én a két kocsit luxusnak tartom de hát ti tudjátok, hogy tényleg létfontosságú-e

- internet, telefon, tv 28 ezer (összesen)?? Nem igaz, hogy ennél olcsóbb nincs... Nekünk az internet, telefon pár ezer ft összesen.

- minek a két szintes ház 2 (3) emberre? Főleg ha ilyen nehéz fentartani?

2016. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a kiszámolt összeg kamu. 28000 forintos számla a telefon/internet/tv csomagra? 80000 forint a bevásárlás takarítószerekre, meg ki tudja mire (nem főztök, rendeltek)?

Vagy számolni tanulj meg, vagy füllenteni, de ez így nagyon sántít.

A rezsit nem is kérdezem, mitől 60000 forint.

2016. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
81%

Engem ez a kérdés rendesen feldühített... Mások éheznek, gyerekek is, ti meg itt kidobáljátok a pénzt az ablakon. A férjed önző, de te meg egy buta liba vagy. 40 000 Ft-ot elköltesz sörre? Meg 2 autó? Takarítószerek bevásárlás, ha jól értem 80 000 Ft??? Hogy a manóba??

És neked az fáj, hogy a férjed eltesz havi 50 akárhányat, de azt simán lenyeled hogy alkoholista? Nem bírom...

2016. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
39%
Akárhogy számolok, egyre inkább igazat adpk a férjnek. A kérdező elköltene mindent.
2016. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is megoszlik a felelősség. A férj alkoholista, de a feleség meg vempájör, és tényleg Dárius kincsét is elköltené...
2016. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!