Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartom jogosnak, hogy a...

Nem tartom jogosnak, hogy a férjem félretesz pénzt magának minden hónapban. Vélemények?

Figyelt kérdés

A férjem minden hónapban megkapja a fizetését készpénzben, amiből 120e Ft-ot betesz a közös bankszámlánkra, 54.500 Ft-ot pedig eltesz magának.

Azt mondja, hogy nem azért dolgozik éjjel-nappal hogy aztán én elköltsem az összes pénzét, így is a 2/3-át nekem adja, örüljek ennek.


Ez ugye szép és jó lenne, viszont azért tud ennyit félretenni, mert a kiadásunk pont annyi, mint az én fizetésem + 120e, azaz én egy fillért sem tudok magamra költeni vagy eltenni, holott az én fizetésem 242.000 Ft, azaz több, mint az övé, és ő kapja a 10e Ft-os családi adókedvezményt is.


Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha az összes pénzünk havi 55e amit félre tudunk tenni, akkor azt úgy kellene, hogy neki is jár belőle mondjuk 27e és nekem is (arról nem beszélve, hogy én többet keresek, így ha a kiadásokat egyenlően osztanánk el, akkor csak nekem járna), de ő csak azt hajtogatja, hogy ő nem fog csak azért dolgozni, hogy utána mindent nekem adjon.


Ezután csináltam egy számolást, hogy az a "nekem ad" az valóban mi is:


- Sör: 40.000 Ft

- Benzin: 20.000 Ft

- Ebéd rendelés: 20.000 Ft

- Autó biztosítás: 9.000 Ft

- Internet, telefon, TV (1/2): 14.000 Ft

- Víz, áram, gáz, kuka számlák (1/2): 30.000 Ft

- Takarítószerek, bevásárlás (1/2): 40.000 Ft

- Babára készülés (ruhák, bútorok, felszerelések): 25.000 Ft


Ez ugye 178.000 Ft-ra jön ki, ő pedig nagy kegyesen ad nekem 120.000 Ft-ot.


A babát januárra várjuk, július óta minden hónapban veszek neki ezt-azt, hogy mire megjön addigra minden meglegyen, és ne egybe legyen egy több-százezres kiadásunk.


Jogosan vagyok felháborodva ezen? Ti mit szólnátok ehhez?


2016. okt. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
74%
Az összes többi előttem válaszolóval egyet értek, a 18-as hozzászólóval különösen...
2016. okt. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
88%

"Kb. én most úgy érzem, hogy úgy van vele, hogyha én 50ezret elköltök a babára, akkor neki is "jár" havi 50ezer. Csak azt nem látja be, hogy a babakocsit, cumisüveget meg kiságyat azt közösen kellene fizetnünk, hiszem ugyebár az ő gyereke is."


Úgy érzed?? Miért nem beszéled meg vele a dolgokat nyíltan, mindenféle célozgatás meg köntörfalazás nélkül?


Sajnos úgy tűnik, hogy nagyon rosszul választottál férjet és leendő apukát, de most már ez mindegy. Ültesd le és beszéljetek erről a pénz-dologról. Állj ki magadért és a születendő gyerekedért. Mikor, ha nem most?

Részletesen írd össze, hogy mire mennyi megy el egy hónapban, hogy lássátok, hol lehetne esetleg spórolni. Ja, és az alkoholizálással is kezdeni kell valamit.

2016. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
86%
Sztem amúgy ha eddig is megivott napi 6-7 sört, akkor nem valszín, hogy változni fog csak azért, mert te elmondod neki erről a véleményed... Gondolom azt amúgy is tudja már.
2016. okt. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
5%

A férjednek igaza van, ha a pénze 2/3-át megkapod, nem tudom, mi a bajod. Én se örülnék annak, ha a barátnőm szivornyázná lefelé a félretett pénzem, ami ej de jól jönne ha mondjuk hirtelen beüt a fosvihar - mondjuk a tél közepén mínusz tizenötben lerobban a kazán - és egy hirtelen nagyobb kiadásra lenne szükség.

De fordítsunk a dolgon, Kérdező! Ha te keresnéd a pénzt, hogy viszonyulnál ahhoz, hogy a párod rájár, és költögeti? Vélhetően nem tapsikolnál az örömtől. Akkor meg ne legyél kiakadva, és főleg ne kettősmércézz.

Mindazonáltal a SAJÁT keresetéből hadd vegyen már azt, amit szeretne pls.

Jöhet a lepontozás, az nekem is megy. What comes around,comes around...

2016. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen én is csináltam már, igaz csak havi 10ezerrel, a többi közösbe ment. Ha beadtam a 10ezret akkor az is elment hó végére. Mikor megkérdeztem, hogy hol a pénz, az volt a válasz, hogy "Mit gondolsz miből zabáltál?" Hát így elkezdtem havi 10 ezret félre tenni. Fel sem tűnt neki. Aztán mikor jött az év végi gázelszámolás, jött a nagy sírás, hogy jajj nem tudjuk kifizetni a 80ezret. Én meg elmentem és befizettem a félretett pénzből ami nem lett volna ha nem teszem félre. Szóval valóban nincs az a pénz amit egy nő el ne tudna költeni. Persze nem akarom védeni az illetőt, de van ilyen.
2016. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
31%
Mindkettőtőknek igaza van. De biztos vagyok benne, hogy veszel olyant is a gyereknek, amire nem feltétlenül lesz majd szüksége.
2016. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 24-es! A kérdező a keresete 100 %-át beleadja a közösbe, míg a frj nem. Egyébként mi az, hogy rjár? Ő is abban a lakásban lakik és az ő gyerekét fogja megszülni. És pont, hogy nem rakja be a közös bankszmláea, hanem "elrakja". A kérdező írta is, hogy a közös számlára szokták rakni eddig, teht abból nyaralak vagy abból "vennék a kazánt". A kedves férj azt hiszi, hogy a felesége luxusból vesz babakocsit, babaruhát és azt hiszi elszőrja azt és nem lefig apuci gyerekére költi.

Ezt sürgősen meg kell veszlni, lehetőleg amikor józan. Így hogy vezet autót?

2016. okt. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
18%

Kedves 15:33! Ha a kérdező is keres, ÉS ezen felül megkapja a férj keresetének 2/3-át, akkor most teljesen komolyan - mi a baja? Dárius kincsét nem akarja esetleg elkölteni? Csak mert így az összképet nézve az jön le, hogy a feleség irdatlanul sokat költ, de azt rossznéven veszi, ha a férfi félrerak.

Én is szoktam félrerakni, amit semmi másra nem költök el, csak magamra, ha nagyon nagy szarba kerülnék, ez a "vésztartalék". Nem állítom, hogy a férfi vésztartalékot halmoz fel, de nyilván ha baj történne, akkor a család javára felhasználná mindenképp. Elvégre nem tud csak magának kaját venni, vagy csak magának fizetni a vízdíjat...


SOKKAL de SOKKAL jobb döntés, mintha rohangálna gyorskölcsönért meg hitelért a bankba, jól adósságspirálba kerülne, és a bank jó szokása szerint elszedné mindenét.


Azt egyébként abszolút nem támogatom hogy italra költi, mielőtt arra gondolnál.

2016. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
15%
Én jogosnak tartom. A jelek szerint már most sem működik köztetek rendesen a dolof, így legalább n ehy szál gatyában fog lelépni, ha ráun arra, hogy szívják a vérét.
2016. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sokat iszik a férjed...így gyereket vállalni vele nagy merészség részedről.
2016. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!