Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
 101/135 anonim ***** válasza:
82%

A foglalóról kérjél már tőlük szerződést! Az le kell,hogy legyen papírozva! Megsúgom neked ,mert tényleg nagyon buta vagy,hogy több százezer ft-ot nem szoktak csak úgy odaadni senkinek!


De még mindig ott tartok,ez kamu kérdés!

Ha nem,a kérdező egy életképtelen,aki saját érdekeit nem bírja szem előtt tartani! Isten őrizz,hogy gyereked legyen,hiszen még magadról sem tudsz gondoskodni!


Magadnak tegyél fel egy kérdést,nekünk tök mindegy mi lesz veled!

Akarsz önálló életet élni vagy nem!?

Ha igen,fogd a pénzed,adtunk jó pár tanácsot,fogadd meg,kérj segítséget! Nem hinném,hogy a rokonságodba sincs senki aki a te érdekeidet nézné!



Ha nem akarsz önálló lenni,akkor meg mit rinyálsz itt?

Anyádék jól kicsinálnak ha hagyod! Kezdheted nulláról az életed,mert a ház árából te egy ft-ot nem fogsz látni,az tuti!

2017. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/135 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem kellesz az eladáshoz, akkor valami nem kóser. Tuti a neveden van? Mert ha csak egy picurka tulajdonjogod is van az ingatlanban, akkor kellesz hozzá.

Érdemes lenne lekérni egy tulajdonlapot, hogy tisztán láss.

2017. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/135 A kérdező kommentje:

Utolsó 8 éves voltam amikor apukám rám íratta a lakás felét... akkor még nem gondolkoztam azon.

A költözés hirtelen jött és kb. így egy hónapja eszméltem rá, hogy tényleg a lakást félig örököltem...

2017. jan. 17. 13:36
 104/135 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg nem írtál valamikor közjegyzőnél alá egy teljeskörű meghatalmazást, hogy anyád eljárhat a nevedben, vagy valami? Mert most már kezd nagyon zavaros lenni a dolog. Hogy-hogy nem kellesz az eladáshoz?
2017. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/135 anonim ***** válasza:
74%

Ja és első lépés,kérj ki egy tulajdoni lapot a földhivatalból!

Ha sokáig pattognak,hogy te nem kellesz az eladásnál,dugd az orruk alá! De a másolatot! Fénymásold le basszus,maradjon neked is belőle!


Én már ezt nem bírom! :D :D


De most komolyan,anyádék lefoglalóztak egy lakást? Meddig kell kifizetni? Nézd meg a szerződést! Ezt nem hiszem el,hogy ma Mo-on van ilyen roggyant elméjű!

2017. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/135 A kérdező kommentje:

Nekem úgy rémlik, hogy apukám azt mondta rám íratja.

Kicsi voltam még, de emlékszem a hagyatéki tárgyalásra, ahol szintén ezt mondták.

Emlékszem az nap nem mentem suliba, mert oda vittek.

Kaptam egy nyomtatott papírt is erről, de az már nincs meg. :(

2017. jan. 17. 13:39
 107/135 anonim ***** válasza:
96%

Oké, én is teszek egy utolsó kísérletet, és leírom, mit kell tenned:

1. Nyitsz egy bankszámlát.

2. Elintézed az árvaellátást, mert szükséged lesz rá.

3. Belemész a lakás eladásába. Ott leszel az ügyvédnél, ha meglesz a vevő, és a szerződésbe te, mint eladó, beleíratod a számlaszámodat, amelyre a vevő átutalja a vételár 50%-át.

4. Közben intézel magadnak kollégiumot, mivel a lakcímed meg fog szűnni. Ezt igazolhatod a szerződéssel. Ha nem megy, bérelsz egy szobát, összeköltözöl másokkal, hogy minél olcsóbban jöjjön ki, addig is, amíg nem lesz meg a saját kéród.

5. Elkezded nézegetni a hirdetéseket, amint megjön a pénz, és találsz megfelelő kéglit, megveszed. Intézheted ugyanazzal az ügyvéddel, akivel a mostanit eladjátok.

6. Keresel diákmelót, beadod a szoctámkérelmet az egyetemen. Ha van saját lakásod, havi 70-80 ezret össze tudsz szedni (ebből 35 ezer az árvaellátás, 10-15 ezer minimum a szoctám, mivel félárva vagy és önfenntartó, plusz hétvégi kis melókból 30-35 ezer), vidáman el tudod végezni az egyetemet.

7. A családoddal akkor tartsd a kapcsolatot, ha el bírják fogadni, hogy felnőtt, önálló ember vagy. Ha nem, lépj túl az egészen, bármilyen nehéz. Ott van a barátod, járj össze az évfolyamtársakkal, régi barátokkal, nyiss egy kicsit kifelé. Semmi esetre se hagyd magad befolyásolni a saját érdekeid ellen.


Ha ezt megcsinálod, jó esélyed van a nyugodt, boldog életre, csak rajtad múlik.

2017. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/135 anonim ***** válasza:
93%

Hát, még ha nem is a halála előtt, de utána elméletileg kellett, hogy örökölj valamekkora részt.

Tényleg kérdezd meg a földhivatalban, pár ezer ft a tulajdonlap.

2017. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/135 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


Elképzelhetőnek tartom, hogy 93-asnak igaza van. A szemed láttára összekapart egy millió lehetett egy színjáték is.

Ha tényleg foglalóztak, akkor kell lennie egy határidőnek, amíg a maradék összeget is kifizetik az eladónak, különben elbukják a foglalót. Addig a határidőig nekik el kell adniuk a jelenlegi lakást, pontosabban meg kell kapniuk érte a pénzt. Ha még nincs komoly vevőjelölt a láthatáron (márpedig csak az a komoly, aki lefoglalózta), akkor óriási felelőtlenség volt tőlük egy másik lakást lefoglalózni. De mivel nagy az Isten állatkertje, ezt sem lehet kizárni.

De azt tudd, hogyha lefoglalózta volna valaki a ti lakásotokat, akkor mindenképpen már a te aláírásod is kellett volna arra a papírra is (ez lehet pl. előszerződés). Feltéve, hogy nem hamisították oda, ami ugyebár okirathamisítás és börtönnel járó bűncselekmény.


Kedves Kérdező!


Fogadj meg egy jóindulatú tanácsot!

Ne tartozol magyarázattal senkinek, hogy miért akarod vagy nem akarod eladni a jelenlegi lakásotokat. Azért sem, hogy el akarsz-e költözni másik városba vagy sem. Hogy veszel-e hátizsákot vagy sem. Hogy ügyvéd előtt, az aláírásnál borítod ki a bilit, vagy előtte otthon. Ezek a te döntéseid és még ismerőseidnek sem, nemhogy névtelen okoskodóknak nem tartozol magyarázattal.

Tudod, a baromfiudvarban is a leggyengébb csibét kezdik el tépkedni a többiek.

Ha konkrét kérdésed merül föl, és priviben írsz, mindenképp válaszolok, de ide nem hiszem, hogy újból írok. A bölcsek köve nálam sincs, de legalább segíteni próbálok neked, nem sárba döngölni.


Üdv:

Goldmund73

2017. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/135 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is menj már be a földhivatalba. Apád részét EGYEDÜL te örökölted, ha nincs az ő részéről tesód. Az más kérdés, hogy megvan-e még, vagy anyád már elsuvasztotta, amíg kiskorú voltál.
2017. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!