Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
 111/135 anonim ***** válasza:
21%

Egyébként én is hasonlóan jártam. Leírom a storym, bocsi a pontatlan fogalmazásért, nem tudom a jogi hátteret, csak azt tudom, amire emlékszem.

Szüleim elváltak a 90-es évek elején. Apu a lakás felét rám íratta (erre emlékszem, hogy tuti többször elhangzott, több embertől, hogy marpedig a fele a nevemen van).

Aztán anyu ügyeskedett valamit, mai napig nem tudom mit, de mire nagykorú lettem, semmi közöm nem volt a lakáshoz. El is adta azóta.

Nem tudom hogyan történt, de lehet a kérdezőnél is ilyesmi van.

2017. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/135 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)


Egyszerűen úgy érzem, hogy anyám irányit engem, minden szarnak összehort a féltesómmal egyetemben... még nincs erőm lépni ellenük, mintha olómmal lenne lekötözve a kezem és a lábam. :(((

Nem értem miért...

Ha azt mondaná kell nekik a pénzem még azt is képes lennék oda adni, én pedig anélkül költözni.

Tudom, hogy rohadt gáz, de ezt érzem, hogy nincs erőm ellenük...

Mintha én nem is léteznék. :(((

2017. jan. 17. 14:18
 113/135 A kérdező kommentje:

Ja, nálam is ez van, tisztán emlékszek, hogy apu a lakás felém rám íratta.

Hiába voltam gyerek. Ilyet egy gyerek sem felejt.

2017. jan. 17. 14:26
 114/135 A kérdező kommentje:
*Felét
2017. jan. 17. 14:27
 115/135 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ezt meg tudom érteni, de erre is van megoldás. Először is tisztázd már a tulajdonviszonyokat, az isten áldjon meg, nem kell róla szólni senkinek, csak beballagsz a földhivatalba, és kérsz egy tulajdonilap-másolatot pár ezer forintért. Ha van tulajdonrészed a lakásban, akkor a következő utad egy ügyvédhez legyen. Bízd meg, hogy képviselje ebben az ügyben az érdekeidet, majd kifizeted, ha megkaptad a pénzed a lakásból. Azt a 30-40 ezret megéri, hogy ne forgassanak ki mindenedből. Akár azt is megteheted, hogy amint találsz másik szállást (koli vagy albérlet), összepakolsz és elköltözöl, megadod az ügyvéded számát, hogy vele lehet konzultálni, ha valamit akarnak. Támaszkodj a barátaidra, az sokat segít.
2017. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/135 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem tudom, hogyan szabulhatnék meg anyám uralmától az életem felett.

Ha maradok úgy bánik velem mint egy kutyával.

Ha menni akarok megzsaról, hogy ő mindent megad nekem, máshol csak rosdzabb lenne nekem.

2017. jan. 17. 14:33
 117/135 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm neked is. Gondoltam arra is, hogy már a lakás eladása előtt elköltöznék...
2017. jan. 17. 14:35
 118/135 anonim ***** válasza:
73%

"Ha azt mondaná kell nekik a pénzem még azt is képes lennék oda adni, én pedig anélkül költözni. "


Csak kibújt a szögecske a zsákból! Ezt sajnos rólad el is tudom képzelni...


De, hát Jézus Krisztus is csak annyit mondott volna, hogy: "Kelj fel, és járj!"


Ha érted mit akarok mondani.. , de szerintem inkább nem érted.


Kezet-lábat a meginduláshoz mi nem tudunk neked olyat adni, amit mi mozgatunk kérdező, ezt csak te tudod megmozdítani és tenni magadért. De te szerintem nem is akarsz. Ez itt a nagy baj...


Téged egyébként érdekelne a külön költözés?

2017. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/135 anonim ***** válasza:
91%

"és kérsz egy tulajdonilap-másolatot pár ezer forintért."


Nem kell még pár ezret sem rá költeni! Tulajdonosoknak ingyen odaadják! Betekintést nyerhetnek rá.

2017. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/135 anonim ***** válasza:
42%

Önkormányzatnál intézz magadnak egy Ügyfélkapu regisztrációt (talán öt percbe ha telik), aztán ezen a linken tudsz tulajdoni lapot kérni:

[link]


Amíg ez nincs meg, nincs miről szaporítani tovább a szót.

2017. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!