Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kacifántos családi és pénzügyi...

Kacifántos családi és pénzügyi feszültség. Én nem értem! Valaki segítsen! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz!


Anyukámal és mostoha tesómmal lakok. Az apukám meghalt, a tesóm apukája nem él velünk, mert a szülők elváltak.


Közös lakásban lakunk, ami félig anyukám nevén van, félig az enyémen, mivel apukám halála előtt rám íratta a részét.


Anyukám és a tesóm költözni szeretnének. Ettől ők annyira boldogok, hogy kár lenne elrontanom örömüket.

Nekem hiányozni fog egy-két dolog... de megoldom.

Dúl az öröm: látszólag.


Tesóm azóta tök bunkó velem, agresszívan próbálnak meggyőzni a költözés létjogosultságáról. Anyám tesómmal teljesen egyetért. Olyanok mint két szerelmes pár, akik egymásra találtak.

Szeretnék elhálítani az egyetlen akadályt/ gátló tényezőt: Engem!

Figyelem se veszik, miért maradnék...


Oké!Rendben költözzünk. Én is azt mondtam.


Nah, de itt jön a csavar.


Felajánlottam, hogy ha nem jövünk ki jól és továbbra is tapló velem a mostoha tesóm,akkor akár ki is fizethetnék nekem a lakás felének árat, amit apám rám hagyott. Elvégre is az enyém.

De ez nekik nem jó.

Miért nem?

Mert már lefoglalózták az új lakást és csak akkor tudnák megvenni, ha én is költöznék. Ergo: Nem lépnék le a részemmel.


Oké. Akkor költözök én is...

Viszont ott jön be a másik csavar, az új lakást már ANYÁM NŐVÉRÉNEK A NEVÉRE akarják iratni...


Erre azt mondták, hogy majd egy év múlva az új lakás is az félig az én nevemre kerül, félig a tesóm nevére kerül.

Oké, elhisszem...


De nekem ez akkor is sántít.


1. Hogy a mostoha tesóm miért akar költözni azt értjük: az ő nevén is legyen lakás.

Viszont nem vette figyelembe azt, hogy nem jövünk ki jól! Nekünk inkább elköltözni kéne egymástól, nem még inkább "összemelegedni" közösen. Miért, nem érdekli ez?


2. Miért akarnak költözni, ha pénz sincs rá? (Az én részem kell bele.)


3. Ha az új lakást elfelejtik majd félig a nevemre írni? Elcsesztem? Mehetek majd az utcára?


4. Egyáltalán mi értelme költözni, ha fele-fele részesedésben lennénk a tesómmal? Ha külön akarnánk költözni az új lakást elkéne adni. Nincs benne logika!


5. Anyám a haláláig velem és a tesommal akar lakni?


Nem megkérdezni nem tudom őket.

Csak vádaskodnak. Mekkora zsidó vagyok, hogy foglalkozok azzal, hogy a lakás félig az enyém.

Ezzel szerintük nem kéne törödnöm.


Mi folyik körülöttem???


2017. jan. 15. 23:44
 121/135 A kérdező kommentje:

Igen, abból a szempontból, hogy akkor végre nem pofázna bele senki az életembe.

Viszont egy helyre nem horgonyoznék le egyedül, szerintem megnéznék több várost, akár külföldet is és ott vennék lakást, ahol maradni akarok.

Vagy ahol találkozok egy olyan férfival akivel szivesen összekötném az életem.

Szivesen mennék.

Szakmám is van, amit szeretek és megy is a dolog.

Viszont azt másik városban is csinálhatom.

2017. jan. 17. 15:13
 122/135 anonim ***** válasza:
85%
Mi a szakmád amit úgy érzed, hogy megy? A külföldet még nagyon nem ajánlom, még itthon se boldogulsz..
2017. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/135 anonim ***** válasza:
86%

Gyerekek, kétmillióan megírtuk neki, hogy kérjen már ki egy szájba****** tulajdoni lapot, de ő még mindig azt bizonygatja, hogy emlékszik gyerekkorából hogy mintha, de az anyja már biztos megoldotta, hogy ne legyen a nevén az ingatlan, de ha mégis, inkább odaadja a pénzt :D

Most már biztos vagyok benne, hogy ez orbitális kamu.

Ha nem, akkor kérdező, ha netán nem lennél gondnokság alá helyezve, akkor azt kezdd el előbb intézni.

Evés ivás megy egyedül, vagy ahhoz is anyuci kell?

2017. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/135 anonim ***** válasza:
87%

Hány éves vagy, hogy szakmád is van, amit jól csinálsz (ez az alkalmi melókból derült ki?), ugyanakkor egyetemre is jársz?

Addig tök fölösleges itt polemizálni, amíg még az sem biztos, hogy egyáltalán egy picurka tulajdonrészed van-e a mostani lakásban. Ha van, azt viszont ne hagyd veszni, az egyetemet sem kéne abbahagyni, iratkozz át másikra ugyanilyen szakon, ha nem akarsz helyben maradni. A lakás meg nem egy fölösleges pénzkidobás (már, ha lesz rá pénzed), amíg itthon vagy, van hol lakni, ha külföldre mész, legfeljebb kiadod vagy eladod.

2017. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/135 anonim ***** válasza:
87%

""Vagy ahol találkozok egy olyan férfival akivel szivesen összekötném az életem.

Szivesen mennék.""


Csak aztán arra vigyázz,ha innen kimenekíted a pénzedet,nehogy valami pasi húzzon le! Ha van annyi pénz,mivel nem valódi összeget írtál ki,Te vegyél magadnak egy kis lakást,többet ne kerülj ilyen helyzetbe!


Kérd ki azt a tulajdoni lapot,utána írd itt meg mi a helyzet!

Ha van részed az ingatlanban,utána kérd a foglalóról a papírt,bár az nem érint,ha nem velük akarsz költözni!

Márpedig ne akarj velük,mert a részedet soha nem kapod meg!!

Semmit,érted semmit ne írj alá amit anyukádék eléd tesznek!

Nyiss egy folyószámlát,ha van vevő,menj bele és szépen kérd a pénzedet a számlára! Kártyát,kódot eldugod,még csak véletlenül se találjanak rá!

2017. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/135 anonim ***** válasza:
87%

"""Vagy ahol találkozok egy olyan férfival akivel szivesen összekötném az életem.

Szivesen mennék.""


Miért neked most nincs barátod??? Úgy tudtam, van!

2017. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/135 anonim ***** válasza:
75%
Mi a szakmád, és mennyit kerestél eddig? Hányszor dolgoztál életedben?
2017. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/135 A kérdező kommentje:
Félig enyém a lakás.
2017. jan. 17. 21:16
 129/135 A kérdező kommentje:
Tanár/óraadó vagyok, de nem iskolákban, hanem felnőtt tanfolyamokon. Ami alkalmi, mert ha vége a tanfolyamnak, a következő indulásáig várnom kell, vagy máshova mennem.
2017. jan. 17. 21:25
 130/135 A kérdező kommentje:

Amugy semmi extra, csak szimplán jó vagyok valamiben, amiben más nem.

Viszont vannak akik szeretnék megtanulni.

Mivel ismerem a technikát/hogyan kell csinálni, hogyan tanulható meg.

Ezért tanitok... és ezért vesznek fel óraadónak.

2017. jan. 17. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!