Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapsag mar gaz eltartottnak...

Manapsag mar gaz eltartottnak lenni?

Figyelt kérdés
Egyre inkabb azt latom, hogy egyre kevesebb no ul csak ugy otthob gyerek mellett, minden csaladanya dolgozik, gyes-en is csak addig maradnak ameddig muszaj. Akkor ma mar ciki ha valakit a ferje tart el?

2017. márc. 4. 14:18
 61/93 anonim ***** válasza:
93%

59: A teljesség igénye nélkül PÉLDÁNAK soroltam fel 30-40 dolgot, amit most kötekedésből 4-re redukáltál, akkor elmondom, hogy én nem tudom elvégezni, ahogy látom sok családnál az inaktívak feladata.


Erre a hónapra a feladatok, amiket átadnék a fenti órabérrel: Újonnan vásárolt lakás és hagyaték lomtalanítása, kitakarítása, lakberendezése, zárcseréje, értékesíthető bútorok eladása Vaterán, átadása találkozó egyeztetése után egyesével minden (több tucat) vevővel. Közös képviselettel kapcsolat felvétele, lakcím átírása, biztosítási kötvény számának elkérése, kiegészítő biztosítás kiválasztása, megkötése. Gépkocsihoz ingyenes parkolási kártya kiváltása a kerületben. Kavicsfelverődés megjavíttatása, tankolás, kocsi belső kitisztíttatása. Ügyintézés a DOTÉ-val, mert övék a holttest, halotti anyakönyv intézése az önkormányzatoknál, ileltékbélyeg megvétele a postán. Gyámügynél és 8 orvosánál gyámság alá helyezés leállítása, mert az illető meghalt, hagyatéki ügyintézés, előfizetéseinek lemondása, nyugdíj lemondása, számla megszüntetése. Órák átiratása vízműveknél, elműnél, gázműveknél. Eladott lakás szerződésben vállalt kötelezzségeknek eleget tevés a vevpvel szemben.

Házvezetés 3 lakásban, negyedik lakás kiválasztása, árajánlat adása, ügyvédnél időpont foglalása.

Az egyik lakásnál birtokháborítás megszüntetése hivatalos úton (6 éve nem tudjuk kijárni), ha neked félóra, megköszönöm, ée a kért 1200 Ft-os teljes órabért kifizetem érte, tényleg.:)


Árajánlat kérése és felméretés helyszínen 5-6 szolgáltatótól témánként az alábbi ügyekben :biztonsági kamera kiválasztása, beépítése, megtanulása, hogyan kell visszanézni. Esővető terveztetése, kiviteleztetése.

Konyhabútor megterveztetése, kiviteleztetése.

Bejárati ajtó cseréje.

Biztonsági rács kiépíttetése.

Spaletta, árnyékolás létrehozása.

ÓŰraállások lejelentése telefonon.

Csekkel befizetése, banki befizetések.

Mosás, foltisztítás, takarítás, főzés.

Cipők pucolása.

Gyógyszerek feliratása 4 szakorvosnál, gyógyszertárban megvétele.

Nekem a háztartásból most hiányzik 15 csomag papírzsepi, 25 szappan, 4 molycssapda, 2 kávé, 10 hajcsat, ezeket kérem beszerezni.

2017. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
78%

#61

Azért, mert számodra ezek Nagy Feladatok, másnak még nem azok. Mindezt magam is intézem, munka MELLETT.


Nem igényel teljes embert. Egyeztetés, házhozszállítás, online utalás, egyebek pedig ún. szervezés és időbeosztás.


A környezetemben mindenki képes ezeket a HATALMAS dolgokat ellátni, munka mellett. Igaz, a környezetemben ún. inaktívak nincsenek.

2017. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim ***** válasza:
75%

Erre a hónapra a feladatok, amiket átadnék a fenti órabérrel: Újonnan vásárolt lakás és hagyaték lomtalanítása, kitakarítása, lakberendezése, zárcseréje, értékesíthető bútorok eladása Vaterán, átadása találkozó egyeztetése után egyesével minden (több tucat) vevővel. Közös képviselettel kapcsolat felvétele, lakcím átírása, biztosítási kötvény számának elkérése, kiegészítő biztosítás kiválasztása, megkötése. Gépkocsihoz ingyenes parkolási kártya kiváltása a kerületben. Kavicsfelverődés megjavíttatása, tankolás, kocsi belső kitisztíttatása. Ügyintézés a DOTÉ-val, mert övék a holttest, halotti anyakönyv intézése az önkormányzatoknál, ileltékbélyeg megvétele a postán. Gyámügynél és 8 orvosánál gyámság alá helyezés leállítása, mert az illető meghalt, hagyatéki ügyintézés, előfizetéseinek lemondása, nyugdíj lemondása, számla megszüntetése. Órák átiratása vízműveknél, elműnél, gázműveknél. Eladott lakás szerződésben vállalt kötelezzségeknek eleget tevés a vevpvel szemben.

Házvezetés 3 lakásban, negyedik lakás kiválasztása, árajánlat adása, ügyvédnél időpont foglalása.

Az egyik lakásnál birtokháborítás megszüntetése hivatalos úton (6 éve nem tudjuk kijárni), ha neked félóra, megköszönöm, ée a kért 1200 Ft-os teljes órabért kifizetem érte, tényleg.:)


Árajánlat kérése és felméretés helyszínen 5-6 szolgáltatótól témánként az alábbi ügyekben :biztonsági kamera kiválasztása, beépítése, megtanulása, hogyan kell visszanézni. Esővető terveztetése, kiviteleztetése.

Konyhabútor megterveztetése, kiviteleztetése.

Bejárati ajtó cseréje.

Biztonsági rács kiépíttetése.

Spaletta, árnyékolás létrehozása.

ÓŰraállások lejelentése telefonon.

Csekkel befizetése, banki befizetések.

Mosás, foltisztítás, takarítás, főzés.

Cipők pucolása.

Gyógyszerek feliratása 4 szakorvosnál, gyógyszertárban megvétele.

Nekem a háztartásból most hiányzik 15 csomag papírzsepi, 25 szappan, 4 molycssapda, 2 kávé, 10 hajcsat, ezeket kérem beszerezni.



Részletezzem?

Beszerzések: házhozszállítás, online rendelés.

Gyógyszerek megvétele 2 perc, négy db szakorvoshoz nem kell havonta menni.

Cipőpucolás, mosás, főzés: az élet része, napi nem több, mint 30 perc, plusz nem kell ezeket minden nap. Takarítás? Takinéni vagy közösen, munkaszuneti napon.


Csekket nem "befizetünk", hanem online elutaljuk: havi 10 perc. Banki befizetéseket szintén online. 2017-et írunk, nem 1976-ot.


Óraállásokat nem jelentjük le telefonon, mert online is lehet, 0-24-ben, plusz ha nem futja az időből, akkor átállunk átalányra, slussz, azt az előző évi fogyasztás alapján kalkulálja a szolgáltató.


Szolgáltatások megrendelése? Időpontegyeztetés online, a melós eljön és felmér egy NEKEM jó időpontban, online ajánlatot ad, s ha elfogadom, egy nekem megfelelő időpontban eljön és beszereli.


Parkolási engedélyt EGYSZER kell elintézni, utána minden évben újítják.


Magánügyek, hagyaték, halottak, örökösödés, stb: bocs, ez az élet. Ezt MINDENKI intézi. A dolgozó emberek is.


Takarítás: ha nincs időd, keress annyit, hogy valaki megcsinálja helyetted.


Vatera? Szerinted a vaterázók mind otthon ülnek csak azért, hogy vaterázhassanak?


Komolyan mondom, nem hiszem el, amiket írogatsz.

2017. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 anonim ***** válasza:
91%

51: Mondjuk kiváncsi vagyok, evvel a mószerrel és az 1 órás ráfordítással mennyi a lakásbiztosításod és a kötelező gépkocsibiztosításod?

És hogy hány háztartásról gondoskodol napi pár percben...

"Milyen szolgáltatóval kell találkozni évi kétszer?"


Tavalyelőttig a kéményseprés volt 2x egy évben, ez ugye 3 lakásnál 6x fél nap. Nem tudom, van-e kéményed, egy félnapos intervallumot adnak meg munkaidőben, akkor jönnek, órákat kell várni rájuk.


De mikor hogy.

Nekem 2 hónapja van UPC-m, és a bekötéshez is 5x-i alkalom kellett (neten vettem meg egy másik előfizetőtől, vele 2x kellett találkozni ügyfélponton, mert elsőre nem volt meg minden szükséges irat), az időpontegyeztetéshez is többszöri hívás kellett az UPC-vel, és egyszer jöttek bekötni, az 5. Azóta 2x volt vele probléma, ez kb. 8 telefon (minden alkalommal 30 perc ügyfélvárakoztatás) volt, mire megjavult.


Vodafone-nal tarifaváltáskor ugyanígy 2-3 kört futottunk idén.


Gázcsőcsere 30 évenként a házban, ezt nálunk 3 hétig tartott az egyik házunkban, 2 még hátravan.

Gázóracsere 10 évenként, szintén félnapos intervallumot adnak meg, mikor kell otthon lenni.

Ez is ugye 3 lakás.

Leolvasás évi 1x, ez ugye szintén 3, óraállás lejelentése 12-szer egy évben - szorozva 3-mal.


Főgáznál még nem volt, hogy valamit csak úgy el tudtam volna intézni az ügyfélszolgálaton, mindig egy 60-oldalas szerződésmódosítással vártak, amit 2 óra átolvasni...


Ha van egy beázás pl., akkor közös képviselet - ház biztosítója - vízszerelő -festő - lakásbiztosítója közti ingázás, ők mind helyi szemlét is akarnak, ők is többórás intervallumot adnak meg, félnapokkal számolhatunk alkalmanként. Nem jól csinálták meg, újra beázott, 1 év múlva újra. .. most negyedszer kell nekiveselkedni mert még mindig nem jó.

2017. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim ***** válasza:
67%

#63

Órák átíratása kimaradt: a felét online lehet intézni (magam is megtettem, legutóbb 1 éve), amit meg nem: egyszeri alkalom, nem pedig minden nap kell, napi 8 órában egy életen át.


Nem hiszem el, hogy van ember, aki elhiszi, amiket írkálsz.

2017. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
73%

#68:

Autó: szervizbe be, csereautóval el, majd amikor hívnak, visszacsere.


Jajj, mit hagytam még vajon ki? :)


Neked annyi a bajod, hogy napi szintű munkának állítod be azt, amit évente/ötévente kell, valamint képtelen vagy beemelni az online világot, különben már nem is lenne indokolt az otthonlét.



Soha nem az a baj, ha valaki otthon van (és nyugdíjat fizetnek neki előre, hogy ne haljon éhen majd, stb), ha ez az illető választása. A baj azzal van, ha jön a stand up arról, hogy NAPI NYOLC ÓRÁS FELADAT EGY ÉLETEN ÁT postára járni (2017-ben!), meg villanyóra állás diktálni (2017-ben), meg parkolókártyát kiváltani, és szakitól bejárati ajtót rendelni.


Ugyanis nem. Nem az.

2017. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
20%

62: Jó, akkor élvezzed, hogy ilyen nagy a teherbírásod!

Örülj neki, hogy ilyen menő és hatékony vagy! Mivel ennyivel menőbb vagy, mint mások, jó neked.

Nekünk meg szar.

2017. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
100%

#64

Lakásbiztosítás: a legjobb a piacon, autóbiztosítás szintén. Online összehasonlító oldalak, éves netes fizetés stb: 30% kedvezmények a listaárból.


Háztartás:

A SAJÁTOMRÓL gondoskodUNK a családban KÖZÖSEN, mint mindenki más.


Szolgáltatás:

EGYSZER jöttek ki, a javításhoz is, órára megadott időben. Nem volt még olyan szolgáltató, amire fél napot kellett volna várnom, évi többször. Jön, amikorra EGYEZTETTÜNK. Minden szolgáltatásom működik.


Tavalyelőttig a kéményseprés volt 2x egy évben, ez ugye 3 lakásnál 6x fél nap. Nem tudom, van-e kéményed, egy félnapos intervallumot adnak meg munkaidőben, akkor jönnek, órákat kell várni rájuk.


Szerelési munkálatok:

Akkor csinálják, amikor ÉN ráérek, egyeztetett időpontban, stb. NEM adnak meg fél napos intervallumot. TELEFONSZÁMOT adnak meg és lehet egyeztetni.


Óraállás, még egyszer: ONLINE, 1 perc VAGY átalány.


Főgáznál:


MINDENT online intéztem, a vadiúj órától kezdve az engedélyekig. Szerződések online megismerhetők, munkaszüneti napon elolvashatók, ha RITKÁN kell.


VOLT beázás. Nem kell elmenni személyesen. A biztosító meg órára pontosan jön, amikor nekem jó. A festő meg dettó nem az én időmmel játszik, ha tőlem akar pénzt.


Milyen beázás az, amit négyszerre sem tudsz kijavíttatni? Ez már-már komédiába illő és életszerűtlen.


Egyéb?

2017. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim ***** válasza:
30%

66: Nem tudom, miről beszélsz, hogy nem indokolt az otthonlét. Az, hogy valaki nyugdíjas vagy rokkantnyugdíjas mi más indok kéne még ahhoz, hogy ne dolgozzon állásban?

Nem kell indoka legyen, mert eleve nyugdíjasok.

2017. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:
26%

#67

Ez nem élvezet és nem menőség. Ez maga az élet, amit lehet (KELL) hatékonyan is végezni, különben elpazarolódik, elfolyik, elaprózódik, mint a te esetedben is. Megéri ez neked? Nem. Szívsz vele? Naná.


Ez nem normális.

2017. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!