Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a családomnak? Autó?

Igaza van a családomnak? Autó?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy autót vásárolni.

Tény, hogy nem szükséglet az életemben, nem járok vele munkába, nincs családom.

Szórakozásnak venném, mert nagyon szeretek vezetni. Kikapcsol, feldob, megszínesiti a mindennapjaim..


Ha csak szóba hozom a témát a szüleimnél, olyan ellenséges inulatokat váltok ki vele, mintha valami hatalmas bűnt követnék el.

Elkezdenek támadni aggresszív stílusban.. hogy milyen sokba kerül, minden pénzem rá fog menni, mennyire drága a benzin, a szervíz stb.... nem keresek annyit, hogy ezt a luxust megengedhessem magamnak.


23 éves vagyok külön lakom saját lakásban. A havi bevételem 140e ft.

Szerintetek mit csináljak?


2017. ápr. 21. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen igazat adok a szüleidnek, csak én egyáltalán nem támadtalak volna emiatt. Normálisan elmondtam volna az ellenérveimet és ha mégis megveszed, a te dolgod.

Ha utólag rájössz, hogy rossz döntés volt, te is eladhatod.


Egyébként örülök, hogy havi 140e Ft bevételből 23 évesen saját lakásod van és még autót is tudsz venni.

Egyébként mennyiért vennél autót? Azt ugye tudod, hogy olcsón nemigen fogsz kapni jó állapotút? 3-400e Ft alatt én nem is nevezném autónak, csak bontószövekénynek.

2017. ápr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
18%
ki lehet fogni jót ha van hozzáértés s alkatrészforrás
2017. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim válasza:
46%
350ezret keresek de mégsincs se saját lakásom, se autóm :D
2017. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
14%
mert eliszod elnőződ az árát
2017. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
38%
Igazuk van, csak kultúráltabban is elő lehetne adni. De feltételezem tudják már, hogy azt úgysem értenéd meg, ugyanis normális agyi kapacitással rendelkező 23 éves fel tudja fogni, hogy havi 140000-ből nem a kocsi a legelső. Lehet, hogy ki tudnád gazdálkodni, de a következő hónapban bedöglik a hűtőd. Persze az nem baj, hiszen van autó.
2017. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
88%

Először is, nem kell tőlük engedélyt kérned, mert önfenntartó felnőtt vagy.


Másrészt tökéletesen igazuk van: nyomorult 140 nettóból nem lehet rentábilisen autót fenntartani. Igazuk van, számodra ez valóban egy olyan luxus, amit nem engedhetsz meg magadnak.

2017. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
23%
Vegyél de valami normálisat, nehogy egy csotrogány ladával állíts be ami 30km-en ként lerobban.
2017. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem igaza van a családodnak. Lehet, a stílusuk bántó, de kétségkivül igazuk van.


Lenne egy pár kérdésem: mennyit szánnál rá? Ezt az összeget havi 140-ből hogyan szeretnéd kigazdálkodni? Hogy néz ki a havi költségvetésed? Mire mennyit költesz?


Amit a fenti kérdések ismerete nélkül mondani tudok, az az, hogy én nem vennék a helyedben. Nagyon keveset keresel, és nem is létszükséglet. Nem valószínű, hogy fenn tudnád egyáltalán tartani. Ez az egyik dolog. Átlagban számolhatsz havi 50-60 ezret egy alsó középkategóriás autó fenntartására, de ebbe még nem számoltam bele a rendkívüli szervizt (ha barmi elromlik), csak a kötelezőket (olajcsere, x km-ként ellenőrzés, kabinszűrő, gyertyák a benzinmotornál, kopóalkatrészek, műszaki előtt átnézetés stb.). Szóval ennél az átlag összegnél a havi fenntartása semmiképp sem lesz alacsonyabb egy autonak sem, csak magasabb. Van havonta ennyit fixen? Mert hidd el, ha autot veszel, ennyi kelleni fog.


Másik dolog. Nagy általánosságban azt kehet mondani, hogy 1 millio alatt, ha veszel kocsit, azt nyugidtan nevezheted koporsóbak is. Ugyanis ha baleset van, jó eséllyel kiskanállal fognak összeszedni téged a mentők. Márpedig balesetek sajnos mindig vannak...


Megéri ez neked 23 évesen? Nem lenne esetleg okosabb dolog gyűjtögetni még pár évig, törekedni jobb munkára, jobb keresetre, esetleg képezni magad, és képzésekre kolteni a kis pénzed? Majd amikor itt az ideje, akkor venni egy tisztességes autót?

2017. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
19%

ha lesz autód s bedöglik a hűtőd akkor hazavihetsz a netről ingyen elvihető hűtőt és lesz autód is hűtőd is.

ha nincs autód akkor lesz pénzed hűtőre.

2017. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
17%
Ha veluk elsz, es fizetsz rendesen a szamlakba/ kajaba, akkor miert ne?
2017. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!