Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a családomnak? Autó?

Igaza van a családomnak? Autó?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy autót vásárolni.

Tény, hogy nem szükséglet az életemben, nem járok vele munkába, nincs családom.

Szórakozásnak venném, mert nagyon szeretek vezetni. Kikapcsol, feldob, megszínesiti a mindennapjaim..


Ha csak szóba hozom a témát a szüleimnél, olyan ellenséges inulatokat váltok ki vele, mintha valami hatalmas bűnt követnék el.

Elkezdenek támadni aggresszív stílusban.. hogy milyen sokba kerül, minden pénzem rá fog menni, mennyire drága a benzin, a szervíz stb.... nem keresek annyit, hogy ezt a luxust megengedhessem magamnak.


23 éves vagyok külön lakom saját lakásban. A havi bevételem 140e ft.

Szerintetek mit csináljak?


2017. ápr. 21. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim válasza:
0%
valószínűleg a Mo.-i népesség nagy része is így gondolkodott mint a válaszadók, ja nem mert vettek autót még ennél kevesebből is. kisebb városokban nem lenne akkor autó mert az emberek nagyrésze keres 140e körül kisebb de jelentős része 140-220 körül és 220e felett mondhatni csekély ember.
2017. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
0%

"aki nem akar autót az ma is meg tudja oldani az életét nélküle"


Én csak 1 példa vagyok a több százezerből, talán millióból, akikre ez nem igaz. Nem költözhetek el otthonról, mert a beteg nagypapámat nem hagyom el. Viszont az egyetemi éveim előtti szintre sem fogok visszamenni, azért van olyan diplomám, amilyen, hogy azzal keressem a pémzemet. Na most, a probléma ott van, hogy 50 km-re van erre lehetőség. Ez viszont az én pici falumból, ahova naponta 8-szor jár busz, vonat nincs, 3 átszállást és 4,5 óra utazást jelent (oda-vissza 9). Nagypapám ápolását nem tudom a szüleimre hagyni heti 7 napban, így a munkahely környékén sem tudok megszállni a hétköznapokban. Kérlek, ha olyan qrva okos vagy, segíts erre megoldást találni. Ja, hogy nincs. Ja, hogy akkor mégis csak van olyan, akinek muszáj az autó.

Felhoznék még neked néhány példát, amikor muszáj, nem pedig csak kényelmi cikk, de úgy gondolom ez felesleges, miután te kardoskodsz az autó ellen, de közben internetet használsz, ami még annyira sem létszükséglet.

2017. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 A kérdező kommentje:

utolsó válaszadót nem értem


főállásban dolgozol, utazol naponta 50-50km -t és a maradék időben ápolod a nagyapud? 2-3 órád marad ápolni?

miért nem bízod egy helybélire?

2017. ápr. 22. 17:28
 54/65 anonim ***** válasza:
27%

igen erre mondom hogy us IS meg lehet oldani ahogy irja, autóval.

már ha ezt a rövid időt ápolásnak nevezzük.


amugy nem az autó ellen beszélek csak azt irom, meg lehet oldani nélküle ahogyan internet nélkül is lehet élni.


ezt azoknak mondom akik azt mondják hogy csak autóval lehet élni. ez se autóra se netre nem igaz.

pusztán csak kényelmesebb vagy más szempontból jobb, de korántsem létfeltétel egyik se.

2017. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
27%
szóval semmivel se jogosabb az autó annak aki dolgozik vele mint annak aki szórakozásnak veszi meg. mert mindkettőt meg lehet oldani nélküle is.
2017. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
0%
6 órát dolgozok, 2-szer 50 perc utazással, az kb. 8 óra. Felénk 1 nap meg 24 óra. Azért nem bízom helybélire, mert vagy nincs hozzáértő, aki pedig lenne, annak ezernyi más betege van. Én pedig meg tudom oldani. Nincs szüksége napi 24 órás felügyeletre, de egyedül sem hagyjuk élni.
2017. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:

értem

azt hiszem eldöntöttem, belevágok hiszen egyszer élek

bottal fogok majd nyugdíjas koromra vezetgetni mikor meg majd gyógyszerekre fog kellene a pénz azért nem lesz ...


egy ilyet néztem ki :


[link]

2017. ápr. 22. 18:10
 58/65 anonim ***** válasza:
0%

ez jobb:

[link]


olcsóbb is és a fotó alapján adnak hozá ajándékba egy ajtómentőt is

2017. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
74%

Hehehe utolso, mekkora állat vagy! Pacsi! :D


Kérdező, én a helyesben nem vennék suv-t, már ha tényleg a hobbizás, vezetési élmény érdekel. Nagy kaszni, családi autó, max tényleg valami nyugger vezetést tudsz vele produkálni. Nem utolsó sorban pedig, pont ez az a fajta autó, amit esélyed nem lesz fenntartani, de még tankolni is bajjal. Sok benne a kilométer nagyon, hamar ki fogja dobálni a hibákat az elkövetkező 2-5 évben. Nem hiába most akarnak tőle szabadulni.


Kisebb autót vegyél szerintem, ha tényleg semmi célod vele, csak hogy legyen csecse. Skoda, wolksvagen, opel, hyundai, ezeket nézzed szerintem.

2017. ápr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy kifejezetten szegény, mert saját lakásban el lehet lenni havi 140-ből (amúgy ez az országos átlag alatt van még az ellenzéki média szerint is), de hogy kapj egy kis perspektívát: Mennyit ér neked a vezetés? Ha a havi fizetésed negyedét az autódra költöd, akkor minden hónapban egy hetet azért dolgozol, hogy vezethess. Ha neked ez megéri, akkor csináld, de anyukámról most húztak le pl 300 ezret, mert valami elromlott a kocsiján. Ajánlanám figyelmedbe ezt a vidám cikket:

[link]

Ennél szerintem olcsóbb és tartalmasabb hobbit is tudsz magadnak találni. Ennyi pénzből évente egy hétre utazhatnál külföldre, sportolhatnál, vagy félre tehetnél, apránként nyugdíjra gyűjthetnél, vagy magán egészségbiztosítást köthetnél, de neked autó kell, amiről még te is elismered, hogy nincs rá tényleg szükséged. Oké, akkor legyen, csináld, csak tudd, hogy miről mondasz le érte, mert nem keresel annyit, hogy ilyen hobbit lemondás nélkül engedhess meg magadnak.

2017. ápr. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!