Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a családomnak? Autó?

Igaza van a családomnak? Autó?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy autót vásárolni.

Tény, hogy nem szükséglet az életemben, nem járok vele munkába, nincs családom.

Szórakozásnak venném, mert nagyon szeretek vezetni. Kikapcsol, feldob, megszínesiti a mindennapjaim..


Ha csak szóba hozom a témát a szüleimnél, olyan ellenséges inulatokat váltok ki vele, mintha valami hatalmas bűnt követnék el.

Elkezdenek támadni aggresszív stílusban.. hogy milyen sokba kerül, minden pénzem rá fog menni, mennyire drága a benzin, a szervíz stb.... nem keresek annyit, hogy ezt a luxust megengedhessem magamnak.


23 éves vagyok külön lakom saját lakásban. A havi bevételem 140e ft.

Szerintetek mit csináljak?


2017. ápr. 21. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
41%

"éves szinten költött rá ennyit és mégis tökéletesen mentünk vele ide-oda"

Én meg ezt nem hiszem.


A hűtőd bármikor elromolhat.


Azt senki nem írta, hogy szegény vagy. Azt írtuk, hogy egyedüli élethez a 140000 nem olyan sok, mint amilyennek ezt most hiszed, és inkább tehetnél félre még mondjuk 1 évig, hogy ha megveszed az autót, akkor is BIZTOS tartalékod legyen. De ha neked nem elég, hogy ezt mondja a családod, meg hogy még itt is oldalakon keresztül vitáztatod az embereket, akkor vegyél. Csak mint írtam, HA anyagi gondjaid lesznek, azt ne lássuk itt.

2017. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:

Kerdezo, nem feltetlen szegeny, csak penzkidobasra keszulsz.

Azert van sok auto az utakon mert a tobbsegnek szuksege van kocsira. Te csak hobbibol akarsz vezetni. Es az sem mindegy hogy mennyit, majd hetvegen a diszkoba vagy minden nap teszel egy kort?

Az hogy apad egesz evben koltott 60 ezret kozel sem realis.

Uzemanyag a legnagyobb kiadas ugye, olajcsere, vezermuszij, kocsi adoja, utado, biztositas, ez minden evben, hasznalattol fuggoen teli/nyari gumik, muszaki ellenorzes, es csak ezek utan jon hogy valami elromolhat, vagy epp benyelsz egy buntetest. Tudod mindezt penzelni?

2017. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 A kérdező kommentje:

Te csak hobbibol akarsz vezetni. Es az sem mindegy hogy mennyit, majd hetvegen a diszkoba vagy minden nap teszel egy kort?


Ez nem csak hobbi, hanem szórakozás, sport, örömszerzés.

Van aki elmegy a moziba, megnéz egy jó filmet, van aki étterembe vacsizni, van aki jógázni/teniszezni stb.. ezek nekem nem okoznak örömet. De 1-2 óra kocsikázás olyan szinten feldob, hogy most hogy írok róla is mosolyra derülök :-)))


Diszkóba nem járok. Naponta használnám 20-30 km-re néhány kört tenni.

2017. ápr. 22. 10:48
 44/65 anonim ***** válasza:
42%

"

Azert van sok auto az utakon mert a tobbsegnek szuksege van kocsira. "


ez se reális. az ember millio éveken át élt auto nélkül. most meg szuksége van rá és nem tudja megoldani másképp?

2017. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
27%

"nehogy itt lássuk az "autót vettem kevés pénzből, most nem tudom fizetni, mit csináljak" kérdését."


kívánom neked hogy az legyen az életben a legnagyobb problémád, hogy ilyen kérdést látsz itt.

2017. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
0%

"ez se reális. az ember millio éveken át élt auto nélkül. most meg szuksége van rá és nem tudja megoldani másképp?"

Az ember millió éveken át otthon dolgozott vagy a szomszéd utcában.


"kívánom neked hogy az legyen az életben a legnagyobb problémád, hogy ilyen kérdést látsz itt."

Köszönöm, nagyon kedves vagy. Én is hasonló jókat kívánok neked!

2017. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
34%

Nem valaszoltal az utolso kerdesemre. Kepes vagy az osszes koltseget fizetni?

#44, az emberek millio evekig elvoltak autok nelkul, mert a legnagyobb gondjuk az ennivalo gyujtogetese es a vadaszat volt. 100 ev alatt rengeteget valtozott az emberiseg, nemhogy milliokkal ezelott.

2017. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
27%

attól még ma is lehet létezni autó nélkül.

az vesz autót aki akar, olyan nincs hogy muszáj.

aki nem akar autót az ma is meg tudja oldani az életét nélküle.

2017. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:

szívesen költenék rá egy határig


attól félek, megveszem, és mivel használt autó ez egy lutri

2 hétre rá kiderül, hogy + 200-300e ft a vezérléscsere és kitudja még mi jöhet..

2017. ápr. 22. 13:31
 50/65 anonim ***** válasza:
én amikor autót vettem -fél millióért - 5000 Ft-ot arra szántam, hogy elvittem márka szakszervizbe ahol alaposan átvizsgálták és írtak egy listát hogy mit kb mikor kell kicserélni rajta. ennek a függvényében hoztam meg a végső döntést. és ez kb stimmelt is utólag. az ár 1%-át érdemes ilyesmire költeni.
2017. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!