Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az, hogy egy férj/társ nem...

Mi az, hogy egy férj/társ nem végez házimunkát? Hogy gondolja, hogy ők nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
És ha kell, akkor sem segítenek?
2010. máj. 27. 13:40
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
49%
Azok a nők, akik azt írják, hogy a házimunka csak a nő dolga, szánalmas csicskák, és meg is érdemlik a sorsukat. Nyomorultak.
2010. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim válasza:
90%
nincs olyan h női meg férfi munka. nálunk például megoszlik a házimunka, mindenki mindent csinál. senki nem csicskája senkinek. én nem lennék hajlandó elpakolni mindig mások után az előhagyott dolgot. a férfiak is tudnak takarítani. az meg undorító aki csak egész nap fekszik és majd az asszony főz mos takarít és ő meg várja az kaját a fotelben meccset nézve. az értelmes emberek, együtt élők együtt végzik a házimunkát
2010. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim válasza:
94%
a házimunka minden abban a házban élő ember dolga
2010. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
57%

Vnnak férfi és női munkák. Én nem "herélem ki" azzal a férjemet, hogy mosogatásra, vasalásra, főzésre kötelezem. Viszont én sem rakom össze a konyhaszekrényt, nem etetem meg az állatokat (3 lovunk van), nem nyírom le a füvet stb. Nem értem, mirét kell a pasiknak mindent megcsinálniuk? Miért attól érzi jól magát egy nő ha a pasija kis házitündérke? Nálunk nagyon jól működik évek óta az a rendszer h a férfi feladatokat ő, a női feladatokat én végzem a ház körül.


23/L (6 éve férjnél)

2010. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
86%

kis rendrakás kéne a fejekben...minden házimunka a nő dolga? teljesen jogos, hogy a nő és a pasi is lehúz egy műszakot a melóban, majd otthon a nő lehúz egy másik műszakot, a pasi meg pihen???????


a szekrénysort meg a polcot nem napi szinten kell furkálni, szerelni, nem mellesleg én nőként ugyanúgy segítek festeni, polcot felfúrni, akkor én miért ne várhatnám el ugyanezt a mosásnál pl?


amúgy a legtöbb esetben a kedves anyukák kapatják el a hülye fiacskájukat

2010. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
44%

Az első jól beszél.

Fűnyírás, autót szervizbe hordani, lakáson/házon javítani valók, ezek mind férfi dolgok és ház körüli munkák.


Mindenkinek van feladata egy háztartásban, csak van ami ritkábban fordul elő.


Egyébként manapság jellemző, hogy az a jó férj, aki mindent megcsinál.

Anno nem így volt ;)

2010. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
81%
Ismerek olyan apát aki sosem végzett háztartást. Néha főzni próbál, de egyébként nulla. Ha az asszon lemarad valamivel, akkor órdít vele, hogy hogy nem képes megcsinálni a dolgokat. AZ apára még a gyereket sem lehet rábízni. Nála szó szoros értelmébe a pénzt hozom haza,a háztartás, nevelés nem az én dolgom felfogásba él.
2010. máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
84%

itt olvasva az eddigi válaszokat azt látom hogy igenis a nők rontják el a dolgot. oké én sem várom el hogy ezeket megcsinálja a párom ha nekem van időm és meg tudom csinálni. de azért gondoljatok bele a nőknek dolgoznia is kell és mellette vigye a háztartást és a gyerekekkel is foglalkozzon. a férfiak meg csak dolgozzanak és pihizzenek ha hazajöttek. és ez az általános dolog.

párom skandináv országból származik és nagyon megrökönyödött ezen a magyar felálláson.

2010. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
15%

"Azok a nők, akik azt írják, hogy a házimunka csak a nő dolga, szánalmas csicskák, és meg is érdemlik a sorsukat. Nyomorultak."


Nyomorult vagy ám te, kedves válaszoló! Igenis a nő feladata a takarítás! A férfinek is megvannak az otthoni munkái, amit egy nőnek nem kell csinálni, mert olyan! Nem azt mondom, hogy nem megyek ki kapálni, azt pl. szoktam! Nem kellene ítélkezni!

2010. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
44%

Az enyém összevágja a húst, és figyeli a csekkeket.Hét végén főz, és lefest mindent. De hogy mosogasson 10-12 óra összpontosítást és szakértelmet igénylő fizikai munka után, azt én nem szeretném: Keressen pénzt, s beviszem tálcán a kaját a két diplomámmal, munka után.

Viszon én átlépkedem két hétig is a leesett polcot meg a szétesett biciklilámpát. Ismerem a csavarhúzót. Csak nem kedvelem! :O A számlákra pedig nem birok figyelni, és amenetrendekre sem!

De sütök sütit ;)


porszívózni nem szoktunk. Esetleg a gyerek. Ha kiakad.

2010. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!