Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az, hogy egy férj/társ nem...

Mi az, hogy egy férj/társ nem végez házimunkát? Hogy gondolja, hogy ők nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
És ha kell, akkor sem segítenek?
2010. máj. 27. 13:40
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%
Láttam én olyat, hogy a férj mosogatott, a feleség a körmét festette, a gyerek meg rendezte a saját pelusát közben.
2010. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
61%
14:13 ez durva! Uh!
2010. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
86%
Férjem mindenben segit,főleg,mióta Kisbabánk van.Amugy is egy ezermester,megszerel,megcsinál mindent,amit csak tud.És mellette Példás Apuka:-)
2010. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
91%

Az ide írogató nők, akik úgy gondolják, hogy ők nem fognak koszos dolgokhoz nyúlni, ami "férfi munka" azok még soha a büdös életben nem éltek egyedül? Értem ezt úgy, hogy sem szülőkkel, sem pasi nélkül.

Mert érdekes, én már két éve nem a szüleimmel élek, és mindent meg tudok csinálni magam. Képes voltam kifesteni a szobát, képes vagyok a lefolyóból kiszedni a gedvát ha olyan, összecsavarozni ezt-azt stb. És persze a házimunka. De ha valaki itt élne velem, hát egyértelmű, hogy egyik típusú munka sem csak egy valaki vállán nyugodna. Mindenki azt csinálja meg, amit éppen kell, és az, akinek éppen van rá ideje. Én nem szégyellném a férjem megkérni rá, hogy mosogasson el munka után, mert én is munka után mosogatok. Vagy itt egyesek nem dolgoznak semmit?? Mert akkor oké, hogy ráérnek mindent egydül megcsinálni, és ebben ki is élik magukat, de manapság szerintem a legtöbb nő dolgozik (max akkor nem, amikor pici gyereke van). Egy nőnek miért lenne több dolga munka után otthon, mint egy férfinek?

2010. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
100%
egy jó házasságban/kapcsolatban nincs olyan hogy ez a nő dolga ez meg a férfi dolga. aki éppen ráér akinek több ideje van meg több szakértelme épp az adott feladathoz. ha kell nő létemre kicserélem a villanykörtét,beverek egy két szöget. a párom is mindent megcsinál ha épp nekem nincs időm vagy ha beteg vagyok stb.. nagyon nem is tetszene az a hozzáállás ha azt mondaná, hogy te vagy a nő ez a te feladatod.
2010. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is van ilyen is, olyan is. Van, aki segit alapbol vagy ha kerik vagy egyaltalan nem. Csak kerdes, hogyha szeret es valamiben a segitseget kered, akkor hogy tud visszautasitani. En mondjuk itthon vagyok babaval, igy mindent megcsinalok, a ferjem max. porszivozni szokott. Biztos, hogy az otthonrol hozott dolgok is befolyasoloak. Akiknel a regi modell elt es az anya nem dolgozott, egy egesz eleten keresztul rabszolga volt otthon, azok gondolkodnak igy. Ezeket a dolgokat pedig nehez megvaltoztatni. Vagy elfogadod ot ilyennek, ha nem hat ra a szep szo, vagy ne maradj vele, mert ez nagy konfliktusok forrasa lehet. Foleg gondolj bele, hogyha mar gyerek lesz es megkered a legkisebb dologra, erre o folenyesen nemet mond...akkor mar keso lesz. Ezeket a dolgokat most kell atbeszelni. Tudd, hogy a masik mit akar, mi a celja.
2010. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
100%
szerintem marhaság, hogy a házimunka a nőé, a házkörüli meg a férfié. hányszor kell egy évben szekrénysort összerakni vagy polcot feltenni? legtöbbször egyszer sem. nálunk bizony én is megfogom a férfias munkát, mert szekrényt sem lehet egyedül összerakni. elég sokszor költöztünk, bizony nem tudtunk rakodókat fizetni, nekem is kellett cipelni ha nehéz volt ha nem. ki nem bírnám, hogyha mereven becsuknám magam a konyhába meg a varrósdobozba valami férfias munkára meg néznék, mint borjú az újkapura. sok helyen pedig mindketten dolgoznak. nálunk mindketten majdnem mindent meg tudunk csinálni, néhány dolgot leszámítva. törölgetni, porszívózni, mosni, vasalni mindig én szoktam, mint ahogy az elromlott dolgokat ő javítja meg, de mosogatást, teregetést, wc takarítást simán megcsinál, én meg le tudom nyírni a füvet, stb. mindig az csinálja, akinek ideje van rá. ha épp nekem van több dolgom egy nap és ő ér rá, akkor bizony megcsinálja a nőies munkát is, persze nagyobb részt rám marad. nincs azzal baj, de cseléd nem vagyok. van, hogy a másikra maradnak dolgok és nincs azzal baj, ha tudja, hogy miként kell mondjuk egy wc-t kitakarítani. ha vendégeket várunk szeretem őket frissen takarított lakásban fogadni, de nem tudok 5 felé szakadni. én főzök, ő takarít. szerintem ez pont jó így.
2010. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
88%

válasszuk már szét azért a házimunkát!Egy nő büszke lehet arra,hogy igényesen,tisztán tartja a lakását,rendszeresen főz,finomakat süt,mos és vasal,elintézi a család ügyes-bajos dolgait.OK

De hogy ő hordja ki minden nap a szennyes ruhát a szennyes tartóba,hogy az asztalról ő takarítja le a koszos edényt,hogy szedegeti az eldobált szemetet a család után a lakásból,mintha azok fogyatékosok volnának, az NEM HÁZIMUNKA,az CSELÉDSÉG.

2010. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
47%

Én megcsinálom a házimunkát, sőt inkább én, minthogy a párom, s mégsem érzem magam cselédnek. Szívesen teszem. A párommal megbeszéltük, munkamegosztás. A párom semmilyen házimunkát nem csinál, nem is kell. Ő inkább ügyintés, elmegy bevásárolni, de a takarítástól rosszul lenne.

Hallottam sörözés közben amikor egymást cikizték a pasik. Az egyiknek ajándékba nagy papucsot vettek, mert egyszer látták porszívózni. Milyen megalázó lehetett neki, de inkább a nőnek. :(

Összefoglalva mindenki el tudja dönteni neki mi a jó, s miért él úgy ahogy. Meg tudja beszélni a párjával miként élik az életüket, a gyakorikérdéses dühös, csupa nagybetűs kommentek nélkül is.

2010. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
40%
Nekem nőként megalázó lenne, ha a barátaink azt látnák, hogy a párom vasal vagy tereget. Olyan mintha én nem lennék rá képes...ne máááár. Ne mondja senki h úgy meggebed a melóban hogy utána képtelen elvégezni otthon a házimunkát! Falun lakunk a párom megcsinálja a ház körüli teendőket - ami nem évente egyszer van, mint ahogy sokan itt mondják. Hazajön a munkából, eszik és folytatja kinn a melót. Nem a tévé előtt issza a sört. Nekem lenne ciki, hogy amíg ő dolgozik kinn, majd utána benn a házimunkát miközben én lakkozgatnám a körmöm...
2010. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!