Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az, hogy egy férj/társ nem...

Mi az, hogy egy férj/társ nem végez házimunkát? Hogy gondolja, hogy ők nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
És ha kell, akkor sem segítenek?
2010. máj. 27. 13:40
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

Nem néztem sokáig ide,, és most látom 50 azaz ötven válasz érkezett!!

Persze elolvastam az összes választ, és azért tettem fel a kérdést mert kíváncsi voltam a véleményetekre!

Az én véleményem is hasonló:

nincsenek női és férfimunkák, a nő is nyírhat füvet vagy cserélhet villanykörtét, mint ahogy a férfi is segíthet a közös háztartási teendőkben.

Akkor működik a férfi-női megosztás, ha a férfinek van dolga amúgy is, pl. kerti munkák és a szerelés-javítás, állattartás, állatgondozás. Akkor ok.

De ha munka után punnyad a férj míg a feleség ugyanúgy munka után 5 órát otthon túlórázik, azt nem helyeslem.

Köszi mindenkinek a véleményeket, még várok válaszokat!

2010. jún. 3. 13:27
 52/60 anonim ***** válasza:
0%
Hat, lehet, hogy a sok feminista le fog pontozni, de leirom a velemenyem.En sem varom el a paromtol, hogy az egesz napos munka utan meg itthon pakolasszon.En szeretem varni ot(sokkal kesobb er haza, mint en), eletenni a kajat, kivinni a torolkozojet a furdobe, teat fozni, es bevinni neki az agyba, es hasonlok.Ez szerintem nem azt jelenti, hogy cseled vagyok(vagy legalabbis en egyaltalan nem erzem magam annak), nekem egyszeruen oromet okoz az, ha latom, hogy neki jo.Arrol nem is beszelve, hogy o is oromet okoz nekem a maga modjan, tehat nemcsak egyoldalu a dolog.Egyebkent szerencsem van vele, mert attol fuggetlenul, hogy nincs rakenyszeritve, mindent meg tud csinalni, tehat ha mondjuk nem vagyok itt egy hetig, mikor hazajovok, ugyanolyan rend var, mint mikor elmentem.Es ezenkivul istenien foz:-)
2010. jún. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:

ma 14:55

Szerintem ezzel nincs semmi baj, amíg neked is jó és neki is.

2010. jún. 3. 15:44
 54/60 anonim ***** válasza:
Az a tiszta dolog, hogy ha a férj ráér, akkor besegit a házi munkába, nem esik le a gyűrű az ujjáról. ugyanakkor ha neki van szüksége segitségre, Te segitsz be.
2010. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
Nálunk viszonylag gyakran mosogat a férjem, pedig senki nem kérte rá. Ez ilyen hallgatólagos megegyezés köztünk, hogy én főzöm a vacsorát, a gyerekek terítenek, a férjem mosogat. A porszívózást is például a férjem csinálja a nappaliban és a mi szobánkban, a gyerekek meg a saját szobájukban felelnek a rendért. Pedig fiúk mind a ketten, de mégis elvárom tőlük, hogy rendben tartsák a dolgaikat. A portörlést, vasalást, takarítást is együtt csináljuk. Sokkal gyorsabban készen vagyunk így és utána lehet játszani, kirándulni menni. Szó nélkül segítenek a gyerekek is és a férjem is, mert ehhez szoktattam hozzá őket (illetve a férjemet még az anyósom szoktatta ehhez hozzá). Megtehetném, hogy napi 10 óra munka után még kiszolgálom az egész családot, de annak semmi értelme nem volna. Én folyton fáradt lennék, ingerült, boldogtalan és nem lenne sem időm sem energiám a férjemre és a gyerekekre. Ez hosszú távon nekik is rossz lenne.
2010. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
Nálunk elkülönül a férfi és női munka. Sztem jó így. Ha szükséges besegítünk egymásnak, de ez nagyon ritka, mindenki meg tudja oldani a maga dolgát. A gyereknevelésben sokkal fontosabb hogy mindenki kivegye a részét. Így inkább azt várom el a társamtól, hogy a gyerekekkel törődjön a munkája mellett, ne az én melómat végezze el.
2010. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

A berögzült, tulajdonképpen évezredes hagyományok miatt még ma is az a legideálisabb, ha van férfi munka és van női. Ahol ad elegendő munkát a kert, a barkácsolnivaló dolgok, ott egy igazi férfi nem punnyad, hanem egész nap tesz-vesz. Én pl. kifejezetten lustának tartottam a párom összekölzözés után, míg be nem jött a fűtésidény, és az ő feladata lett a fűtés. Nem gáz van, hanem Carbo Robot, daraszénnel működik. Bár nem olyan melós, mint a vegyestüzelésű kazán, azért volt vele férfimunka bőven egész télen át. A szerelem is tovább tart ilyen esetben. Mikor láttam a párom, ahogy harmadmagával helyére emeli az 500 kg-ós kazánt, mondanom se kell, milyen szerelmes lettem újra. Na ez az, amire nőként sose lennék képes. Tudok flexelni, fát is vágtam már, de van egy határ...És észre se vettem, hogyan, de az elmúlt 1 év alatt a párom megváltozott. Én elég harcos feminista vagyok és bizony vasalni nem vasalok rá. Mikor hónapokon át festettem egy örökölt ingatlanomat, párom csak elvétve segített sokáig, aztán hazaéértem munka és festés után és éjféltájban miután elmosogattam kezdhettem a főzést, és kedvesem lágyan átölelt, hogy vasalnom kéne neki, elmagyaráztam hol a vasaló. De hogy ő nem tud. Mondtam, hogy szívesen megtanítom rá. Akkor duzzogva elment, majd másnap kivasalt magának vagy 6 pólót. Magára azóta is ő vasal. A többi már nem volt ilyen harcos. Mosogatni akkoriban többször elmosogatott, mivel közöltem vele, hogy festés után baromi rossz arra hazaérni éjjel, hogy vár a mosogatnivaló, így nem tudok főzni többé. Na, egyből el lett mosogatva. Most már könnyebb az életem, így csak én mosogatok, de ő sokszor eltörölget. Teregetni vagy együtt szoktunk, vagy ő egyedül. Olykor még ki is mos. Kicsit több házimunkám van, mint neki, cserébe mivel én nem tudok vezetni, ő visz nagyon gyakran ide-oda. De nem vagyok az a fajta nő, aki állandóan a férjét ugráltatja, van biciklim és használom is. Úgy érzem, mi találtunk egy egészséges egyensúlyt a házimunkában, ami egyenrangúvá tett minket, így megmenekült a kapcsolatunk. Ha azt csinálta volna, amit az első hónapban, amikor közölte, hogy ő csak addig mosogatott, míg én nem voltam neki, stb., fél évnél se bírtam volna tovább.


Sokat gondolkoztam akkoriban azon, hogy nem jó a nemi szerepeknek ez a hirtelen felborulása. Ragaszkodunk sokszor mindkét nem képviselői közül a már tarthatatlan szerepekhez. Egy panellakásban már valóban nem lehet olyan igazi férfimunkát találni. A férfi intelligenciáján múlik, hogy felismeri-e, hogy az ő esetében már nem jogos az, ami 100 évvel ezelőtt jogos volt. Lehet, hogy azok a régi férfiak nem mosogattak, de egész nap keményen dolgoztak a családjukért. Arra is gondoltam már, hogy a vágyva vágyott passzív házban vajon milyen férfias munkát találnak maguknak az erősebb nem képviselői? Ott még befűteni se kell.

2010. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:

23:02 igazad van.

Én a lusta tutyimutyi pasikat nem szeretem. Bizony régen másabb volt, de most a nők is dolgoznak (ez nem is baj!) és ezért kíváncsi voltam, hogy nálatok ez hogyan is van, miként gondoljátok!

Köszi mindenkinek a választ!

2010. jún. 5. 10:41
 59/60 anonim válasza:
24%
a nQ fQzzön , mosson, takarítson, a fizikai munka a férfié
2010. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:

hehe, ez tetszett:


"a nQ fQzzön , mosson, takarítson, a fizikai munka a férfié"


Nyugi, ez is fárasztó fizikai munka, főleg ha mindennap kell csinálni és mindenki rumlizik!

2010. jún. 14. 14:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!