Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az, hogy egy férj/társ nem...

Mi az, hogy egy férj/társ nem végez házimunkát? Hogy gondolja, hogy ők nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
És ha kell, akkor sem segítenek?
2010. máj. 27. 13:40
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egyrészt a neveléstől függ, másrészt pedig a természettől. Aki megszokta kisfiú és kamasz korában, hogy az anyukája mindent elérak, annak nehéz megszokni, hogy ezek után neki is néha el kell mosogatni, vagy össze kell szendi a szétdobált zoknit. Meg fontos az, hogy a fiú otthon mit látott, hogy az ő apukája mit várt el az anyukájától. Ha azt látta, hogy apu hazajön a munkából, leül a tévé elé és anyu tálcán hozza be neki minden áldott nap a vacsit, az tisztelet a kivételtől, hasonlót fog elvárni a saját feleségétől is.

De persze megfigyelhető ennek az ellenkezője is, meg mindenféle kombinációja is.

Én azon a véleményen vagyok, hogy akik együtt élnek, azok együtt felelnek a tisztaságért, a rendért, az ételért, a megjavításra váró eszközökért, mindenért. Hiszen együtt élnek, egymásért vannak, egymásnak segítenek. Pláne ha mindkét fél dolgozik. Valahogy egyensúlyban kell lennie azoknak a dolgoknak, amiket mindkét fél megtesz a közös otthonukért, és életükért. Nyilván ha valakinek több ideje van, vagy kevésbé fáradt az több dolgot csinál. Ennek nem ilyen kötelező munkarend alapján kell, hogy működjön, hogy ha fene fenét eszik is, de én nem vagyok hajlandó mosogatni, mert azt beszéltük meg.

Nem állítom, hogy ez a helyes, de nálunk ez így működik, és nagyon jól megvagyunk vele:)

2010. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a munkamegosztás teljesen jól működik, soha nem is volt gond. Szerintem ez annak is betudható, hogy már szakközepes korában elkerült otthonról és ha azt szerette volna, hogy rend és tisztaság legyen körülötte, akkor azt magának kellett megoldania.

Van olyan dolog, amit csak én csinálok és van olyan, amit csak ő, de van, amit mindketten megcsinálunk.

2010. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
93%

Én meg tök cikinek tartanám, ha egy férfi, nagy és erős, a teremtés állítólagos koronája, nem tudna kivasalni egy inget...

Tavaly költöztem el, és az egész lakást egyedül festettem ki, leraktam a padlószőnyeget, összeszereltem az IKEA-s bútorokat (könyvespolc, asztal, kanapé, komód, cipőtartó szekrény). Nem szeretnék önállótlan lenni. Emellett a "női" munkát is elvégzem, bár be kell valljam, a "férfi" munkák sokkal érdekesebbek, és ritkán fordulnak elő.

Villanykörte kicserélés... 11 éves korom óta cserélek villanykörtéket, ki ne találja senki, hogy olyan hú de bonyolult, hogy csak egy férfi tudja elvégezni...

2010. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze egészen más, ha valakinek van kertje, veteményese, állatai stb. Ott valóban igaz, hogy a férfinak szintén naponta van munkája a ház körül. A nőnek pedig bent a házban. De egy panel lakásban, ahol a legnagyobb ház körüli teendő szerelés szempontjából, ha ki kell cserélni egy villanykörtét, vagy pár évente össze kell rakni egy-két polcot, az egészen más. Ezt mindenki belátja. Tehát nem lehet általánosítani. Az életkörülményektől függ, hogy ki mit mennyit vállal. A lényeg az, hogy ha már együtt élünk, segítsünk egymásnak. Ha a másik beteg, fáradt vagy valami baj van, akkor ne csak azért ne segítsünk neki, mert így szoktuk meg, hogy enyém a kinti vagy benti munka.
2010. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de azért nem mindenki lakik kertes házban, és elég sok olyan családot ismerek, akik panelban laknak pl., és ott is csak a nő csinál otthon mindent, a pasi meg semmit. Pedig mindketten dolgoznak, de otthon mindent csak a nő csinál. Ne mondja nekem senki, hogy ez így igazságos.
2010. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
88%

az én véleményem szerint,pasiknak igenis meg kell tanulniunk házimunkát .de hogy miért??? amikor 1 dül laki otthon,vagy ha már nincsenek már szülei,vagy elvált.és ki fogja helyete megcsinálni a dolgot?senki. ugyanugy mi is emberek vagyunk mint bárki más.ne csak nő csináljon mindent,hanem férfi is egy kicsit.utálom lusta dögöt.ugyanugy nők is dolgoznak munkahelyen nem csak pasik.nekem van pasim és igenis rosszul eset nekem ,h azt mondja h nők dolga,nekik nem kell csinálnunk semmit,ez ugy hangzik mintha elkényemeskedhet.persze,ki szoktam küldeni,ha valamit akar,mert én nem vagyok egy csicska.

gratuálok azoknak nőknek akik hagyják magunknak szendvedni,tudom,h szeretnétek,h pasi is segítsen,csak nem mertek megmondani.van egy ismersöm aki 1dül laki igen egy pasi,és már 30 felett van ,és ügyesen meg tudja csinálni saját dolgát,senkitől nem várja el h csinálja meg helyette ezt azt.

2010. máj. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
76%

nekem nőként nem ciki, hogy a párom is besegít. egy pasi meg szégyellje, ha a párja is dolgozik vagy éppen megcsinálja a háztáji munkát? szerintem az a gáz, ha egy férfi olyannyira nem ért az ilyenekhez, hogy azt sem tudja hogy működik a vasaló. és ha egyedül lesz majd, akkor ki csinálja meg? nyilván a házasok nem erre gondolnak első sorban, ez természetes, de akkoris. nekem nőként baromira megalázó lenne, ha az én párom ettől ilyen mereven elzárkózna, mondván az a nő dolga, legalábbis mintha az alantas, undorító munka lenne. el nem bírnám ezt viselni és nekem visszatasztíó, ha egy nő még örül is annak, hogy az ő férje ezekhez nem nyúl, mintha ő legalábbis fölötte állna egyel. nem azt mondom, hogy csináljon mindent ő, 90%-ban én cisnálom idehaza a házimunkát, de ha arról van egy szó nélkül beszáll, tudja hogyan kell csinálni. ki tud magának vasalni egy inget, ha néhanapján úgy alakul. ez nem gáz a nőre nézve, inkább a fordítottja az. nincs is annál gázabb, ha egy magára hagyott férfi azt sem tudja mi hol van a konyhában stb. ismerek olyan párt, ahol a férfi nem eszi meg a főtt kaját, ha neki kéne megmelegíteni a hűtőből.

háznál nyilván más, főleg ha állatok vannak mondjuk vagy kert. és nyilván az is más, ha a férj 3 műszakban dolgozik vagy épp 8ra esik haza minden nap. na de sok olyan van, aki nem ilyen.

nőként nem érzem dicsőségnek hogy enyém a házimunka, szükséges rossz ez, amit ha ketten csinálunk ketten tüntessünk el, de lealábbis becsülje meg a férfi, azt, aki megcsinálja helyette.

2010. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
87%

én meg még anno közöltem párommal,hogy addig össze nem költözök vele,amig meg nem mutatja hogy nem egy lusta disznó,akit ki kell szolgálni...

otthon sajnos ő azt látta,hogy az anyukája hazaér délután munkából,főz,mos takarit,apuka meg gyerek tv/szgép előtt fekszik,piheni a munka fáradalmait (nem mellesleg anyuka nehezebb munkát végez)

anyuka csodálkozott mikor a kisfiát először "mosogatásra meg főzésre kényszeritettem",hogyhát de ez "nem féfimunka"...jah,hát akkor én meg középkorban akarok élni,és keressen annyi pénz,amiből én itthon háztartástvezetek,meg gyereknevelek (bár nem tudnák itthon lenni egész nap)

ugyhogy párom megfőz,elmosogat,felmos,néha rendetrak,mosás meg a fürdő egyedül az enyém (bár megtudná ő is),többi közös...ahogy szekrényt is ketten együtt szereltünk össze (bár egyedül is össze tudtam volna,de ketten mókásabb)

PÁRkapcsolat...pár,tehát ketten...EGYÜTT...nem a nő a férfiért,hanem ketten egymásért...

23/N

2010. máj. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem jó, ha nem vagyunk egyformák. Jó, ha van Férfi Feladat,meg NŐI FEladat, sé kiki azt oldja meg. Mert tényleg nem vagyunk egyformák, és van amiben sokkal jobb eg ynő, másban meg egy pasi, és van, amit szívesen csinál, mástól pedig "fázik"

Ha az egyik házastárs csinál mindent, amásik pedig semmit, az nem férfi-női munkamegosztás kérdése, ott más a baj. Én nem szeretnék nemtelenéé válni.

2010. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
100%

10. 42 - az nem "nemtelenség", hogy nem nézed cselédednek a párodat. Sőt, számomra egy olyan férfi, aki a házimunkából, gyereknevelésből kiveszi a részét, ezerszer vonzóbb és férfiasabb, mint az, aki a tv előtt böfög-f.ngik-s.gget vakar, míg a "zasszony" bele lóg. (Ha közben a kertben dolgozik a közös veteményesben,az megint rendben van - de ha a férfinak több szabadideje van, mint a nőnek, több barátja,hobbija, szórakozási lehetősége, az nincs rendben.)

Az pedig, hogy 10 évente egyszer összeszereli a polcot, nem kompenzálja a mindennapos mosás-főzés-takarítás-gyermekgondozás stb.-t.

2010. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!