Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a nőknek mely névválasztási...

Ti a nőknek mely névválasztási alternatíváját preferáljátok?

Figyelt kérdés

A) Felveszi a férje teljes nevét.

B) Felveszi a férje teljes nevét és hozzá a teljes nevét.

C) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját teljes nevét.

D) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját keresztnevét.

E) Megtartja a lánykori nevét.



2017. nov. 20. 17:38
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
98%

E.


Névfelvevés csak akkor, ha kölcsönös.

2017. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
98%
E. 14 éve vagyunk házasok, nem ezen múlik a szeretet. Én nem akartam minden papírt, iratot, igazolványt lecserélni, ezért maradt a nevem.
2017. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
98%

"

Akkor nem is szereted, a neve miatt?

Vagy ha szereted, akkor miért nem veszed fel a nevét?"


Akkor ő sem szeret, ha nem veszi fel a neved?

Köszi, de elég ritka nevem van, senki kedvéért nem cserélném le.

2017. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%
E,fel sem merült bennem hogy felvegyem a férjem nevét,van sajàtom.Kaptam egy nevet születésemkor,ezzel a névvel is fogok meghalni.
2017. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
99%
C vagy E
2017. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
64%

A: Párom Krisztián, XY Krisztiánné.. Az olyan,mintha azt mondanánk,hogy ez a táska Krisztiáné..ki van zárva.

B: Az én nevem 9 betű, 4 betű a vezeték, 5 a keresztnevem. Páromnak ugye a keresztneve 8, a vezetékneve 6 betű.. Ehhez jön még a plusz 2 betű. "né" ****** *********** ***** ***** Sehova nem férne ki :D plusz megint előjön az A-ban említett, birtokos jelző..

C: Ez lesz, nagyon szépen hangzik,összecseng a vezetékneve az én teljes nevemmel.

D: A saját vezetéknevem mindenképpen megtartom,így ez kizárt.

E: A gyerekeink a párom v.nevét fogják viselni,szeretném,ha összetartoznánk névügyileg is a gyerekeinkkel. Lehet,hogy butaság,de na.

2017. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
97%
A csillagokból annyi volt,ahány betű, nem káromkodtam :D
2017. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%
E vagy F: mindketten felvesszük a másik vezetéknevét.
2017. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
E. Ha minden jól megy, orvos leszek, és nem igazán jön be a Tóthné dr Kiss Aranka dolog, és nem is akarom kétszer átiratni minden igazolványomban a nevem. De szerintem akkor is így döntenék, ha nem kellene a foglalkozásom miatt nevet változtatnom. Attól még, hogy valakivel összeházasodunk, ugyanúgy két külön ember maradunk attól függetlenül, hogy szeretjük egymást.
2017. nov. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
E és semmi más nem is jöhetne szóba, én ehhez ragaszkodom. Mindenkinek van saját neve, nekem is van és imádom, jól hangzik, különleges és ritka. Nem érzem szükségét, hogy meg kellene változtatnom vagy fel kellene vennem a párom nevét, igazából nem is értem, hogy mi értelme lenne...
2017. nov. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!