Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a nőknek mely névválasztási...

Ti a nőknek mely névválasztási alternatíváját preferáljátok?

Figyelt kérdés

A) Felveszi a férje teljes nevét.

B) Felveszi a férje teljes nevét és hozzá a teljes nevét.

C) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját teljes nevét.

D) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját keresztnevét.

E) Megtartja a lánykori nevét.



2017. nov. 20. 17:38
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

"E"

Ez nem is kérdés. Maximum akkor, ha a férj is nevet változtat. Egyébként egy kőkorszaki baromság, és nem ezen múlik a "család" összetartása, de engem kifejezetten zavar a tudat, hogy én lemondok a születési nevenről a férj meg "éli világát" változatlanul...

Egyébként tök fölösleges papírmunka és csak az én gondom lenne vele több....

2017. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
50%

Nekem mondjuk tucatnevem van, úgyhogy nem sajnálnám egyáltalán, ha idővel lecserélhetném majd a férjemére.


Másrészt ez az érv talán eddig kevesebbszer hangzott el, de nekem az is kicsit fura lenne, ha a gyerekeimet teljesen máshogy hívnák, mint engem. Szóval ott lenne a férjem meg a gyerekeink azonos vezetéknévvel, és mellettük én valami egészen más névvel. Kicsit olyan érzés, mintha ők alkotnának egy családot, én meg csak a bejárónő lennék mellettük, pláne egy ilyen "Kiss Rozália" szintű tucatnévvel. :D

2017. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
#42 én ezért adnám a gyerekeimnek is a sajátomat :D
2017. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek sem muszáj az apa nevét kapni, kaphatja pl Anya-Apa Keresztnév formában is.
2017. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
25%

#43 és #44


De ilyen létezik? Oké, azzal tisztában vagyok, hogy a jog elvileg engedi mindkettőt, a valóságban viszont én még a kötőjeles verzióval is csak nagyon-nagyon ritkán találkoztam. Olyannal pedig soha az életben, hogy együtt volt a család, boldogan, kiegyensúlyozottan, mégis anyuka nevét viselték volna a gyerekek. Maximum ha elváltak, és anyuka egyedül kényszerült nevelni őket. Úgyhogy ennek már alapból van egy ilyen erős negatív felhangja, ha az anya lánykori nevét viselik a gyerekek. Az emberek rögtön arra asszociálnak, hogy nincs apjuk gyakorlatilag. Nem véletlen, hogy sokszor még az egyedül, ismeretlen apától szülő nők sem veszik a saját nevükre a kicsit, hanem inkább képzelt apát jegyeztetnek be, meg kitalált vezetéknevet adnak neki. Mondjuk ez is nagyon fájó meg kellemetlen lehet egy anyának, és hasonló helyzetben én nem is hiszem, hogy rá tudnám venni magam, de az indokot mégis megértem mögötte. Szerintem amúgy ti sem szeretnétek, hogy a gyereketeket csúfolják az óvodában, iskolában folyamatosan, mert hogy az apja a nevére sem volt hajlandó venni, biztos a postás csinálta... Vagy akár azért, mert neki van egyedül az osztályban ilyen furcsa, hosszú, kötőjeles neve. Az emberek, pláne a gyerekek képesek bármibe belekötni...

2017. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
E, maximum még a kötőjeles megoldás jöhet szóba, de ez is csak akkor ha a párom is felveszi ezt a nevet.
2019. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
60%
E, mindenképpen!
2019. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
E...vagy C, ha a párom is felveszi.
2019. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
E - lettem tavaly, de csak azért, mert mindig magyarázkodni kell szegény férjemnek a vezetékneve miatt. Így én már nem vállaltam be. Mondjuk fiunk kicsi még és nyilván kérdezik miért ez a vezeték neve. Szóval valahol magyarázkodhatok :-)
2022. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!